اعطای تسهیلات ساخت مسکن نهضت ملی در انتظار تعیین سهمیه بانک ها
پرداخت ۴۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن نهضت ملی در سال جدید، منتظر تعیین سهمیه بانک ها از سوی بانک مرکزی است.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این مطلب به خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه اولویت اصلی این بانک همچنان اعطای تسهیلات برای ساخت نهضت ملی مسکن است، گفت: پارسال مجلس ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن برای ۲۷ بانک مشخص کرده بود که امسال با ۲۰ درصد افزایش، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای نظام بانکی مشخص کرده است.

وی درباره میزان تسهیلات مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱ هم گفت: هر ساله بانک مسکن با توجه به شرایط تورم پیشنهاداتی را به بانک مرکزی ارائه می‌دهد. این بانک در سال گذشته پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی برای تسهیلات مسکن جوانان را مطرح کرد و بانک مرکزی هم آن را پذیرفت. به این ترتیب سقف بانک مسکن جوانان در تهران ۲ میلیارد تومان، مراکز استان‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ و سایر شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ابلاغ شده که ما هم به شعب بانک‌ها ابلاغ کردیم.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: سود این تسهیلات ۹ درصد است و متقاضیان می‌توانند در شعب بانک مسکن افتتاح حساب کنند و با توجه به توقف ۵ ساله یا ۱۵ ساله می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی سقف قبلی میزان سپرده گذاری در تسهیلات مسکن جوانان را ۲۰۰ هزار تومان ذکر کرد که این رقم به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و افزود:در سال ۱۳۹۹ مجموع تسهیلات مسکن ۳۷ هزار میلیارد تومان بود، اما درسال ۱۴۰۰ با بیش از ۱۰۵ درصد افزایش به ۷۶ هزار میلیارد تومان رسید که این مبلغ کمک خوبی به خانه دار شدن مردم بود.

نسخه مناسب چاپ