طنین نجوای «الغوث، الغوث » در شب های قدر
 

سرویس شهرستان ها: نجوای «الغوث، الغوث»همزمان با شب های قدر در سراسر کشور پیچید و حُزن‌ تاریخی شیعیان در مظلومیت نخستین شهید محراب بر فضای دل‌های ماتمزده مستولی شد.

هموطنانمان در اقصی نقاط کشور همزمان با شب های نوزدهم و بیست و یکم ماه مبارک رمضان به نیایش پرداختند که با نوای «الغوث، الغوث» بیداران شب قدر و سوگواری برای شهادت مظلوم ترین امام شیعیان همراه و اشک ماتم بر چهره ها جاری شد.

عاشقان و دلدادگان اهل بیت (ع) در شب های قدر ، سجاده عشق را در حرم های منور امامان معصوم ،امامزادگان،مساجد،تکایا و خانه ها گشودند تا با معبود خود خلوت کنند، اما آن هنگام که خالقشان را عاشقانه خواندند، داغ معصومیت و مظلومیت امیر مومنان (ع)، دلهایشان را مالامال از غم کرد و دانه دانه باران اشک بر چهرهایشان روانه شد .

سالروز شهادت امام علی (ع) مجالی برای سبک کردن بار گناهان و طلب بخشایش از ذات اقدس ربوبی با شفاعت امام علی (ع) است.

قدر، شب نزول قرآن است که سرنوشت یک سال انسان را رقم می زند و این شب مزین به نام علی (ع) است که هم وصی پیامبر(ص) و هم سلطان سخا و کرم بود.

فریادهای « الغوث، الغوث » و طلب بخشش و عفو با اتمام هر بند از دعای جوشن کبیر که در شب قدر توسط ذاکران اهل بیت (ع) قرائت می شد به اوج می رسید و آنان با گفتن “سبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب”، رسم بندگی را بجا می آوردند.

نسخه مناسب چاپ