معرفی دوومیدانی کاران اعزامی به بازی‌های آسیایی؛ ۳۰ و ۳۱ مرداد
 

رییس فدراسیون دوومیدانی، تاکید کرد که هیچ ورزشکاری بدون کسب ورودی به بازی های آسیایی اعزام نمی شود؛ سجاد مرادی هم از این قاعده، مستثنی نیست.

افشین داوری با بیان اینکه به هیچ عنوان نمی‌توانیم سجاد مرادی را بدون رکورد گیری به بازی‌های آسیایی اعزام کنیم، افزود: پیگیر هستیم تا فرصت دیگری را به ورزشکارانی بدهیم که تاکنون نتوانسته‌اند، ورودی بازی‌های آسیایی را بدست آورند.

وی گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که با کمیته ملی المپیک داشته‌ایم در آخرین مرحله لیگ امسال، یعنی سی‌ام مرداد، دوومیدانی کارانی که ورودی بازی‌های آسیایی را کسب نکرده‌اند، دوباره در انتخابی، مسابقه می دهند.

داوری افزود: موضوع رکوردگیری را به همه ابلاغ ‌کرده‌ایم و همه ورزشکاران و مربیان می دانند که باید برای حضور در بازی‌های آسیایی – ۲۰۱۴ اینچئون، رکورد ورودی را کسب کنند و به هیچکس امتیازی داده نمی‌شود تا بدون مسابقه به بازی‌های آسیایی برود.

رییس فدراسیون دوومیدانی، گفت: البته این موضوع، چیزی نیست که فقط خواسته ما باشد، بلکه کمیته ملی المپیک از ما خواسته است تا رکوردهای مورد نظر را اعلام کنیم و ما هم این میانگین را در نظر گرفته‌ایم. کمیته ملی المپیک، می‌گوید که وقتی ورزشکاری نمی‌تواند، کفش مخصوص را بپوشد و بدود، چطور می‌تواند در فرصت باقی مانده خود را به بازی‌های آسیایی برساند؟

داوری، با بیان این مطلب که شرایط تمرینی سجاد مرادی در بروجن، خوب است و دو بار به او سر زده‌ام، گفت: رکوردی را که برای این دونده در نظر گرفته‌ایم، زیاد نیست.

اما اگر او آسیب دیده است، چه نتیجه‌ای می‌تواند در اینچئون بگیرد؟ برای همین باید مسابقه دهد تا مشخص شود که در چه وضعیتی قرار دارد.

رییس فدراسیون دوومیدانی، تصریح کرد: اسامی قطعی دوومیدانی کاران اعزامی به بازی‌های آسیایی -۲۰۱۴ اینچئون، ۳۰ و ۳۱ مرداد مشخص می‌شود؛ فقط ورزشکارانی که ورودی را کسب کرده‌اند به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد. البته در بخش بانوان، استثنا وجود دارد و کمیته ملی المپیک به ما اجازه داده است که در این بخش، پنج ورزشکار را اعزام کنیم؛ تاکنون اعزام سه ورزشکار به نام های مریم طوسی و لیلا رجبی و سپیده توکلی، قطعی شده است.

نسخه مناسب چاپ