دادستان کل کشور: باید جلو دریافت سود مرکب از سوی بانک‌ها را گرفت
سرویس سیاسی – اجتماعی : دادستان کل کشور باانتقاد از عملکرد برخی بانک‌ها که نسبت به اخذ سود مرکب اقدام می‌کنند، گفت: مساله دیگری که بانک‌ها لازم است نسبت به آن حساس باشند، بحث دریافت سود مرکب است. متاسفانه گزارش‌هایی که در این رابطه به دست ما می‌رسد صحت دارد و برخی شعب دست به این فعل حرام می‌زنند که باید جلو این کار گرفته شود.

به گزارش میزان ، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در نشست مشترک با اعضای شورای هماهنگی بانک‌ها افزود: البته معتقدیم باید مسائل و مشکلات بانک‌ها شنیده شود تا آنها هم بتوانند به درستی به وظایف بانکداری خود عمل کنند . وی اظهار داشت:بانک‌ها باید یکی از بازیگران اصلی در حمایت از تولید و در احیای کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل سهیم باشند. البته این بدان معنا نیست که بانک‌ها متضرر شوند و بر آنها تکالیف غیرقابل انجام بار شود.

دادستان کل کشور افزود:یکی از مواردی که جزو اولویت‌های دستگاه قضایی است حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است. اگرچه از فعالان اقتصادی که در مواجهه با بانک‌ها دچار گرفتاری شده اند حمایت می‌کنیم، اما باید گفت این حمایت به هیچ وجه شامل افرادی که تسهیلاتی گرفته و در جای غیر هزینه کرده اند نخواهد شد و با قاطعیت با این قبیل افراد برخورد خواهیم کرد. بانک‌ها هم باید این افراد سودجو را به دستگاه قضایی معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر این است که نظارت در سیستم بانکی کشور ضعیف است و پاسخگوی مشکلات و انتقادات مردمی نیست. نظام بانکی اگر می‌خواهد به درستی کار کند باید نظارت دقیقی بر زیرمجموعه خود داشته باشد. لازم است درگاهی برای اعتراضات و شکایات مردمی وجود داشته باشد و اگرو جود دارد اطلاع رسانی بیشتری برای آن صورت پذیرد.

دادستان کل کشور ادامه داد: حتما بانک‌ها به دنبال رویه واحد باشند تا از آن طریق بتوانند از صنایع و واحد‌های تولیدی حمایت کنند. بانک‌ها باید ساز و کاری طراحی کنند که بشود از بنگاه‌های تولیدی تعطیل و نیمه?تعطیل حمایت کرد.

نسخه مناسب چاپ