واشنگتن فرمان اعزام ۱۷۰ تفنگدار به بحرین را صادر کرد
سرویس خارجی: مسئولان امریکا از اعزام ۱۷۰ نیروی نظامی خود به بحرین برای حفاظت از تجهیزات نظامی واشنگتن در این کشور خبر دادند. این تعداد نظامی از ایالت نیوجرسی عازم بحرین می شوندو به مدت یک سال اقامت خواهند داشت. این نیروها از زمان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون در مکان‌هایی نظیر زندان گوانتانامو، کوبا و عراق خدمت کرده‌اند و برخی از آنها سومین ماموریت استقرار خود را تجربه می‌کنند .در همین حال،رئیس مرکز حقوق بشر بحرین از سیاست کشورهای غربی از جمله انگلستان در قبال سرکوب مردم بحرین توسط رژیم آل خلیفه انتقاد کرد. «نبیل رجب» از سرکوب انقلابیون این کشور توسط رژیم آل خلیفه خبر داد و گفت: تظاهرات و اعتراضاتی که بحرین از سه سال پیش تا کنون شاهد آن بوده است، در رسانه‌های دولتی غربی هیچ اشاره‌ای نمی شود.

وی افزود: علت عدم اشاره به این مساله این است که رژیم های حاکم بر کشورهای حاشیه خلیج فارس با ثروت و نفت خود، رسانه های بین المللی را ساکت می کنند.

*عربستان

عربستان سعودی به خاطر ترس از حمله احتمالی گروه‌های انشعابی القاعده در سراسر مرز این کشور، تعداد زیادی سرباز پاکستانی و مصری مستقر کرد. عربستان با اسلام‌آباد در خصوص اعزام نیرو به توافقاتی دست یافته است.خبر دیگر اینکه، یک روزنامه سعودی اعلام کرد که اعضای گروه القاعده از زنان عربستانی برای فعالیت علیه دولت سعودی استفاده می‌کند.

*یمن

مقامات یمن اعلام کردند که حمله شبه نظامیان القاعده به یک ایست بازرسی پلیس در استان «شبوه»، منجر به کشته شدن چهار نیروی پلیس شد. در این حمله بیش از ۱۵ شبه نظامی القاعده حضور داشتند. به دنبال این حمله درگیری هایی نیز رخ داد که منجر به زخمی شدن پنج شبه نظامی و دو نیروی پلیس شد.

نسخه مناسب چاپ