خرید تن‌ماهی ‌ارزان قیمت به خالی شدن کارت‌ بانکی خریداران انجامید‏
سرویس حوادث: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت ۲ نفر که در پوشش دستفروشی تن‌ماهی ارزان قیمت، اقدام به خالی کردن حساب بانکی دستکم ۲۹ نفر از شهروندان کرده بودند، خبر داد‏‎.

‎سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: در روزهای اخیر تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه و اعلام کردند که مبالغی به‌صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است، که ‌در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا یک نقطه اشتراک میان اظهارات تمامی شکات وجود داشت و این بود که تمامی آنها اقدام به خرید از یک تن ماهی فروش سیار در کنار خیابان کرده بودند و پس از آن حساب‌هایشان خالی شده بود که این موضوع شک ماموران را برانگیخت که به احتمال زیاد با یک کلاهبرداری به شیوه اسکیمر مواجه هستند‏‎.

‎گودرزی ادامه داد: ماموران پلیس فتای تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده یقین پیدا کردند که مالباختگان پس از خرید تن ماهی ارزان قیمت با این مشکل مواجه شدند‎.

‎وی با بیان اینکه ۲ متهم دستگیر شده در جریان بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند، گفت: این افراد گفتند که با یک خودروی وانت بار در تهران مشغول کار شده‌اند و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان کرده‌اند. این افراد به کلاهبرداری از بیش از ۲۹ نفر با این روش به ارزش حدود ۷ میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند‎.

‎رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه تمامی مالباختگان نسبت به بیان رمز کارت بانکی خود به این دو کلاهبردار اقدام کرده بودند، گفت: شهروندان توجه داشته باشند که اگر رمز کارت بانکی را شخصا وارد کنند، امکان قربانی شدن به شیوه اسکیمر هم وجود ندارد و از این‌رو این نکته را حتماً باید رعایت و در خرید با کارت بانکی رمز خود را شخصا وارد کنند‏‎.

‎به گفته گودرزی، برای ۲ متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شد و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند‏‎.

نسخه مناسب چاپ