«گاردین»: «بن سلمان» برای بازگشت «ترامپ» به قدرت سرمایه گذاری می کند
سرویس خارجی: روزنامه «گاردین» در گزارشی نوشت: عربستان سعودی با خودداری از کمک به آمریکا در خصوص مجازات روسیه و با سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری در صندوق مالی جدید مشاور و داماد رئیس جمهوری سابق آمریکا، برای بازگشت «دونالد ترامپ» به عرصه قدرت شرط‌بندی و سرمایه‌گذاری می‌کند.

به نوشته روزنامه گاردین، بن سلمان نشانه‌هایی از شرط‌ بندی و سرمایه‌گذاری بر روی بازگشت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به عرصه قدرت در سال ۲۰۲۴ را از خود نشان داده است. طبق گزارش گاردین، شش ماه پس از آنکه داماد دونالد ترامپ از کاخ سفید رفت، اصلی‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری‌ دولتی عربستان که در کنترل محمد بن سلمان است، دو میلیارد دلار در شرکت جدید «جارد کوشنر» سرمایه‌گذاری کرده است.

در ادامه آمده است: «محمد بن سلمان»، «ترامپ» را در مقابل «جو بایدن» انتخاب کرده است و این موضوع اصلا غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد زیرا ترامپ هر آن چیزی که سعودی‌ها خواسته بودند را به آن‌ها داد؛ حمایت کامل در جنگ یمن، حمایت از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار سعودی و ستون‌نویس واشنگتن‌پست و به طور کلی هر آن چیزی که سعودی ها از آمریکا درخواست می کردند، ترامپ به آنها می داد.

نسخه مناسب چاپ