چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۳ رجب ۱۴۰۲، ۲۷ آوریل ۱۹۸۲) نقل شده است
فشارهایی که استکبار جهانی بر ما وارد کرد هر یک به تنهایی قادر بوده است دولت و ملتی را از بین ببرد
آقای چونگ‌اوک‌لی نخست‌وزیر جمهوری دمکراتیک خلق کره که در رأس یک هیأت سیاسی، اقتصادی به کشورمان آمده است، عصر دیروز با آقای سیدعلی خامنه‌ای رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار ابتدا آقای خامنه‌ای رئیس جمهوری طی سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از سفر نخست‌وزیر جمهوری خلق کره و همراهان وی به کشورمان گفت: امیدوارم سفر شما پایه‌های روابط دوستانه میان دو کشور را هرچه مستحکم‌تر نماید و بتوانیم یک جبهه ضد امپریالیستی نیرومند در جهان بوجود آورده تا از حقوق ملتها و انسانها حمایت نمائیم. آقای خامنه‌ای گفت: ما در هر نقطه‌ای از جهان که نشانی از مبارزه علیه آمریکا و مستکبرین میشود، حضور داریم و در هرجا به امپریالیزم ضربه‌ای وارد شود، پیروزی برای خود محسوب میکنیم و رئیس جمهوری گفت به عقیده ما امروز افسانه قدرت شکست‌ناپذیر امپریالیسم با ایستادگی ملتها و انسانها درهم شکسته شده است. فشارهائی که استکبار جهانی برما وارد آورده هرکدام به تنهائی قادر بود که دولت و ملتی را از بین ببرد ولی ما با اتکاء به ایمان و حقانیت انقلابمان در مقابل این فشارها مقاومت کردیم.

زیر ضربات کوبنده ایران، آتش توپخانه دشمن در جبهه‌های غرب خاموش شد
سنندج ـ با اجرای آتش توپخانه رزمندگان اسلام روی مواضع دشمن طی ۴۸ ساعت گذشته در منطقه توتمان و کله‌قندی‌باغی عراق بیش از بیست تن از صدامیان کشته و یک انبار مهمات و ۱۱ سنگر انفرادی اجتماعی و تیربار آنان منهدم شد. گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین حاکیست که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته با آتش دلاوران اسلام و برتری رزمی آنها آتش توپخانه و سلاحهای سنگین دشمن در جبهه‌های میمک، سومار، گیلانغرب و سرپل‌زهاب خاموش شد، بیک دستگاه بلدوزر آسیب وارد آمد و چندین بنه رزمی نابود شد.

برژینسکی چگونگی تجاوز نظامی آمریکا به طبس را اعتراف کرد
برژینسکی مشاور امنیتی کارتر، در مقاله‌ای که به مناسبت سالگرد تجاوز نظامی آمریکا به طبس نوشته اعتراف کرده که طراح این تجاوز بوده و کاخ سفید را علیرغم مخالفت وزارت خارجه آمریکا به تجاوز نظامی تشویق کرده است. برژینسکی عنوان مقاله خود را که در هفته‌نامه «آبزرور» لندن نوشته «مصیبت در بیابان» انتخاب کرده است. برژینسکی در این مقاله نوشته است: تازه دو روز از اشغال سفارتخانه آمریکا در تهران (در نوامبر سال ۱۹۷۹) گذشته بود که سلسله مراتب طرح‌ریزی نقشه‌ای برای رهانیدن گروگان‌ها را آغاز کردم و سرانجام در تاریخ دهم آوریل ۱۹۸۰ پس از آنکه معلوم شد مذاکره برای رهائی گروگانها بجائی نرسیده، به جیمی کارتر گفتم که باید آمریکا از میان اقدام مستقیم برای رهانیدن گروگانها و اعمال زور مستقیم علیه ایران یکی را برگزیند. وی چنین نظر داد که شق دوم ممکن است ایران را به جانب شوروی سوق دهد، بنابراین پیشنهاد کرد که اقدام مستقیم برای رهایی گروگانها جدا تحت بررسی قرار گیرد.

۱۷ نفر از کادر تشکیلاتی چریکهای فدائی اقلیت دستگیر شدند
روابط عمومی ستاد مرکزی کمیته‌های انقلاب اسلامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ۱۷ تن از کادرهای تشکیلاتی گروهک مضمحل شده چریکهای فدائی اقلیت دستگیر شدند. متن اطلاعیه بدین شرح است:
بسمه‌تعالی ـ بدنبال عملیات یکماهه اخیر کمیته‌های انقلاب اسلامی که منجر به کشف و انهدام چندین خانه تیمی منافقین و دیگر گروهک‌های آمریکائی و دستگیری و به هلاکت رسیدن تعداد زیادی از اعضای مهم و فعال این گروهک‌های الخادی گردید، بدینوسیله گوشه‌ای از عملکرد پاسداران جان‌برکف کمیته‌های انقلاب اسلامی را در مبارزه با این گروهک‌های ضد انقلابی که با همیاری برادران جانباز دادستانی صورت گرفته است به اطلاع امت حزب‌ا… می‌رسانیم: الف ـ دستگیری غافلگیرانه ۱۷ نفر از کادرهای تشکیلاتی گروهک مضمحل شده چریکهای فدائی اقلیت که مقادیر زیادی اسناد و مدارک مهم درون سازمانی از این عوامل سرسپرده آمریکا بدست آمد.

code

نسخه مناسب چاپ