رئیس‌جمهوری: ایران قوی بدون ارتقای جایگاه آموزش و پرورش قابل تصور نیست
رئیس جمهوری با تأکید بر این که ایران قوی بدون تعلیم و تربیت اصولی و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش قابل تصور نیست، اظهار داشت: آنچه در حوزه آموزش و پرورش هزینه می‌شود، سرمایه‌گذاری برای تضمین توسعه و پیشرفت آینده کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در نشست هم‌اندیشی با جمعی از فرهنگیان و فعالان حوزه تعلیم و تربیت کشور، بر ضرورت حمایت عملی از فرهنگیان تاکید کرد و اظهار داشت: دولت مصمم است همه ابعاد قانون رتبه‌بندی معلمان را در چارچوب ارتقاء شأن و منزلت فرهنگیان عزیز مورد توجه قرار دهد و به این وسیله در جهت ارتقای کیفیت آموزش در کشور گام بردارد.

رئیس جمهوری اجرای سند تحول آموزش و پرورش را یک ضرورت خواند و گفت: این سند از اسناد بالادستی است و دولت حتماً آن را به عنوان مهمترین سند پیگیری و اجرایی خواهد کرد.

رئیسی همچنین با تاکید بر لزوم پیگیری وضع صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: پیگیری وضع این صندوق از مهمترین دغدغه‌های فرهنگیان محترم است و ضرورت دارد، مسئولان مربوطه با جدیت در این زمینه اقدام کنند و در جهت رفع نگرانی معلمان عزیز گام بردارند .

وی همچنین با انتقاد از وجود سامانه‌های متعدد و پراکنده در حوزه تعلیم و تربیت، بر لزوم نظم‌بخشی به این سامانه‌ها، تأکید کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست هر چه سریعتر برای ساماندهی این عرصه اقدام کند.

رئیس جمهوری در باره سخنان یکی از حاضرین، مبنی بر ایجاد تحول در شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: ضمن احترام به همه پیشکسوتان و کسانی که در حوزه آموزش و پرورش تلاش کرده‌اند، امروز ضرورت دارد که شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان اتاق فکر ایجاد تحول آموزشی در کشور نقش‌آفرینی کند و با حضور نیروهای تحولخواه ، نگاه نو و خلاقانه در آن حاکم شود.

رئیسی افزود: نیروهای باکفایت و متعهد فراوانی در نقاط مختلف کشور حضور دارند که می‌توانند منشأ تحول در حوزه‌های مختلف باشند و ضرورت دارد از این ظرفیت استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به سخنان یکی از معلمان در باره نظام عادلانه پرداخت حقوق، تصریح کرد: دولت معتقد است که در همه حوزه‌ها باید بر مبنای عدالت رفتار شود و لازم است عدالت در جذب نیرو، عدالت در به کارگیری، عدالت در ارتقاء و عدالت در پرداخت حقوق همزمان مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس جمهوری با تاکید بر ایجاد فضای رقابتی برای جذب نیرو در آموزش و پرورش، افزود: برای جذب نیروی متعهد به آموزش و پرورش باید بستری فراهم شود که در رقابت عادلانه بهترین‌ها جذب شوند، چرا که این حوزه، جایگاه ویژه‌ای دارد و لازم است کسانی در آن فعال باشند که نگاه انسان‌ساز و تربیتی داشته باشند. همچنان که خداوند برای تربیت انسان‌ها بهترین مخلوقات خود را

فرستادند.

رئیسی درگذشت مادر شهیدان رضوان‌مدنی را تسلیت گفت

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت مادر بزرگوار شهیدان گرانقدر حسن، هاشم و حشمت‌الله رضوان‌مدنی را به مردم دلاور استان کرمانشاه و خانواده گرامی آن مرحومه تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای ایشان علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش مسألت کرد.‌رئیسی در این پیام آورده است: این اسوه صبر و مقاومت که با تأسی از زینب کبری(س) و دلدادگی به شهدای عاشورا، در دامان پاک خود سروهای سرفراز و آزاده پرورش داد و با افتخار روانه میدان جهاد و شهادت کرد، نمونه زنان شیردل این مرز و بوم بوده و نام نیک او و فرزندان دلیرش همواره در یادها باقی خواهد ماند.

نسخه مناسب چاپ