آیت‌الله العظمی نوری همدانی:
رژیم صهیونیستی با همبستگی ملت‌ها از بین خواهد رفت
یکی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت روز جهانی قدس نوشتتند: شکی نیست با اراده خداوند متعال و همبستگی ملت‌های آزاده دنیا رژیم نامشروع صهیونیستی از بین خواهد رفت.

به گزارش فارس ، متن پیام آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالیان متمادی است که بشریت شاهد ظلم وستم عده‌ای غاصب نسبت به مردمی مظلوم می‌باشد و هر روز این ستم ها افزایش می‌یابد و سکوت مجامع بین‌المللی مرگبارتر و زجرآورتر است و همان طور که امام راحل رحمت الله علیه فرمودند، مساله محوری و اول جهان اسلام مساله قدس شریف است.

بر هر انسان آزاده‌ای لازم است به هر طریق ممکن انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم کودک‌کش و نامشرع صهیونیست اعلام و با حضور پرشور خود این جنایت را محکوم نماید و در موضوع راهپیمایی که نماد یک حرکت اعتراضی نسبت به این جنایت است طبق نظر مسئولان بهداشت و درمان و رعایت مسائل مربوط به وضع بیماری موجود در کشور عمل شود.

ان‌شاءالله ملت ایران بار دیگر این تجاوز و ظلم را محکوم خواهند نمود و شکی نیست با اراده خداوند متعال وهمبستگی ملت های آزاده دنیا رژیم نامشروع صهیونیستی از بین خواهد رفت.

ان شاءالله

حسین نوری همدانی

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

بیانیه مجمع روحانیون مبارز

مجمع روحانیون مبارز هم درپیامی به این مناسبت اعلام کرد:

دفاع از کیان اسلام و منافع ملت های مسلمان در وضع و شرایط کنونی حاکم بر جهان اسلام و کشورهای اسلامی نیازمند تدبیری مبتنی بر عقلانیّت و پذیرش اکثریّت مسلمین است.

در ادامه بیانیه با تاکید بر این که حلِّ مشکلِ غدّه سرطانیِ صهیونیست‌ها در دل جهان اسلام که غرب به ویژه آمریکا آشکارا از آن حمایت می‌کنند نیازمند ظرفیّتی بیش از یک یا دو کشور است ، آمده است: دولت یا دولت‌هایی که صادقانه در پی حلِّ این مشکل هستند باید تدبیری بیندیشند تا کشورهای اسلامی به ویژه عربی اسلامی که می توانند در این مصاف یاری رسانند با خود همصدا کنند و از اقدامات تهدید کننده نسبت به آنها جدّاً بپرهیزند و آنها را بیش از پیش به دامان حامیان صهیونیست ها نیندازند.

مجمع روحانیّون مبارز در پایان بیانیه با گرامیداشت روز قدس که نماد انزجار از رژیمی غاصب و متجاوز و یادگار حضرت امام خمینی(ره) است ابراز امیدواری کرد آوارگان مظلوم فلسطین به وطن و خانه و کاشانه خود برگردند و مسجد الاقصی به دامن مسلمین باز گردانده شود.

نسخه مناسب چاپ