بافق رتبه نخست استان یزد در پرداخت زکات را به خود اختصاص داد
بافق ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کمیته امداد بافق گفت: این شهرستان با پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان زکات در سال گذشته، جایگاه نخست استان یزد را به خود اختصاص داد‏‎.

‎قاسم طلایی افزود: از این رقم، ۵۰ میلیون تومان زکات واجب و ۳۵۰ میلیون زکات مستحب است‏‎. ‎وی اظهارداشت: کشاورزانی که خرما دارند، هر سال مقداری از محصول خود را تحویل کمیته امداد می‌دهند که نقش مهمی در کسب این جایگاه دارد‏‎. ‎طلایی با بیان این که رتبه بافق از سوی کمیته امداد مرکز استان یزد اعلام شد، گفت: زکات جمع‌آوری شده، در زمینه‌های تامین و تکمیل مسکن، هزینه‌های درمانی، کمک به دانش‌آموزان، خرید لوازم زندگی و جهیزیه مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.‏ وی افزود: زکات بر اساس تعالیم اسلامی یکی از اصول محکم برقراری عدالت اجتماعی، برطرف کننده فاصله طبقاتی و محو کننده چهره فقر از جامعه است‏‎.

‎طلائی، زکات را بخشی از فروع دین و پرداخت آن را سبب پاک شدن مال از حق محرومان دانست و افزود: اهمیت و ضرورت حکم الهی زکات تا آنجاست که خداوند در قران کریم ۲۷ بار از آن نام برده است‏‎.

‎به گفته وی، زکات امر خیر است و همگی باید در این زمینه فعال باشیم، چرا که اگر پرداخت زکات در میان مردم نهادینه شود فقر در جامعه ریشه کن می‌شود‎. ‎رئیس کمیته امداد بافق افزود: برای جمع‌آوری زکات فطره ماه مبارک رمضان قرار شد که موسسات خیریه با رئیس شورای زکات هماهنگ باشند و بعد از گرفتن مجوز، جمع‌آوری زکات را انجام دهند. به ۹ کالا مانندطلا و نقره، گاو، گوسفند، شتر،گندم، جو، کشمش و خرما زکات تعلق می‌گیرد.

نسخه مناسب چاپ