وزیر بهداشت : قیمت دارو افزایش چشمگیری نمی یابد
قزوین – خبرنگار اطلاعات: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که ارز کافی برای دارو تامین شده است، افزود: مجلس شورای اسلامی امسال حدود ۳میلیارد دلار ارز به این وزارتخانه برای تامین دارو اختصاص داده است و کمبود دارو نخواهیم داشت.

بهرام عین اللهی در جریان سفر استانی رئیس جمهوری و جمعی از وزرا به استان قزوین در جمع خبرنگاران افزود : وضع ارز دارو نسبت به سال گذشته در شرایط بهتری است و با هماهنگی هایی که با بانک ملی انجام گرفته است و اعتباراتی که در این حوزه وجود دارد امسال مشکل خاصی در تامین دارو در کشور وجود نخواهد داشت.

وی بابیان این که در خصوص داروهای ضروری مشکلی در کشور وجود ندارد ، افزود : با تامین مواد اولیه و تولید دارو در خصوص قیمت دارو هم شاهد افزایش چشمگیری نخواهیم بود، همچنین با اقدامات انجام شده ۲۰۰داروی جدید مجوز پوشش بیمه ای دریافت کرده اند که گامی مهم در مسیر حمایت از مردم در تامین دارو است.

وی گفت: همچنین طرح هایی برای تامین داروی بیماران مزمن به صورت پیک در حال اجراست و تلاش می کنیم دارو به طور آنلاین برای این افراد سفارش گیری و ارسال شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: تعداد تخت های بیمارستانی در استان قزوین نسبت به جمعیت آن کمتر از متوسط کشوری است که با اجرای طرح های در نظر گرفته شده و استفاده‌ از ظرفیت خیرین امیدواریم بزودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

ایران در مورد امنیت خود با کسی تعارف ندارد

وزیر کشور هم در قزوین گفت : ایران درباره امنیت خود با هیچ کس تعارف ندارد و اجازه عرض اندام به گروهک ها داده نخواهد شد.

احمد وحیدی تاکید کرد: شایعات فضای مجازی درباره ناامنی در مرز های شرقی و شمال غرب صحت ندارد و وزارت کشور با برنامه ریزی دقیق و تعاملات سازنده با همسایگان همه سعی خود را در امنیت پایدار به کار گرفته است.

همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: موضوع اشتغال و رفع این دغدغه مهم جوانان، در دستور کار و اولویت برنامه های دولت قرار دارد. حجت الله عبدالملکی در جمع مردم شهرک مهرگان افزود :مهرگان با تراکم جمعیتی بالا نیازمند نگاه ویژه در حوزه اشتغال و حمل و نقل عمومی است که برای حل مشکلات این شهرک تلاش خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ