طنین فریاد آزادی قدس در سراسر ایران پیچید
 

سرویس شهرستان ها: مردم روزه دار کشورمان همزمان با آخرین جمعه سال و نخستین روز جهانی قدس در قرن جدید با ابراز همدردی و همراهی با مردم مظلوم فلسطین، فریاد « مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر دادند.

به گزارش خبرنگاران «اطلاعات» از سراسر کشور،مردم با حضور در راهپیمایی دیروز بار دیگر به جهانیان نشان دادند همواره تا پای جان بر سر آرمان‌های امام راحل (ره) ایستاده اند و به حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین با قدرت هرچه بیشتر ادامه خواهند داد.

مسیرهای راهپیمایی در استان های مختلف به سمت میعادگاه های نماز جمعه طراحی شده بود و شرکت کنندگان در این راهپیمایی ها از اقشار مختلف با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته ها، بر آزادی قدس شریف به عنوان قبله نخست مسلمانان و سرزمین مقدس ادیان الهی تاکید کردند.

فرمانده سپاه قدس: اسرائیل نمی تواند یک ملت واحد باشد

اقشار مختلف مردم مشهد راهپیمایی روز قدس را از میدان ۱۵ خرداد این شهر آغاز کردند. در راهپیمایی روز قدس غرفه‌های کتاب، کودک، میز خدمت، کمک به ایتام و نیازمندان، مردم یمن و جمع آوری نذورات برای بازسازی عتبات عالیات برپا شده بود. مردم روزه دار و انقلابی مشهد بار دیگر نشان دادند به آرمان آزادی قدس شریف که یادگاری از امام(ره) است، پایبند هستند.

فرمانده سپاه قدس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ،با بیان این که اسرائیل در طول این ۷۰و چند سال، هیچ وقت نتوانسته است یک ملت واحد باشد، افزود: در این سرزمین‌های اشغالی که به شدت هم سانسور خبری می‌شود تا خیلی از مسائل درونی‌اش افشا نشود، تبعیض نژادی در اوج خودش است و بالاترین میزان اختلافات طبقاتی را دارد .

سردار اسماعیل قاآنی با بیان این که آخرین جمعه ماه رمضان معنوی‌ترین روز سال برای هر مسلمان است، اظهار داشت: امام راحل برای مهم‌ترین امر جهان اسلام، با معنویت‌ترین روز زندگی هر مسلمان را به عنوان روز قدس قرار دادند. وی با اشاره به این که امام خمینی(ره) پیش‌قراول مقابله با رژیم کودک‌کش خبیث بوده است، افزود: ذات این مرد عجین شده با دفاع از مظلوم بود، اما در قضیه فلسطین و دفاع از مردم مظلوم و قهرمان آن، ما شاهد یک برتری در وجود امام راحل هستیم.

قاآنی با اشاره به پیشینه تاریخی فلسطین و توطئه‌های قدرت‌های شرور دنیا در جهت تشکیل رژیم صهیونیستی، گفت: در سال ۱۹۴۸آدم‌های گوناگون را از جاهای مختلف دنیا جمع کردند و به سرزمینی با قدمت تاریخی بالا آوردند و مردم آن را کشتند و تبعید کردند و مجموعه آدم‌هایی که نام خود را قوم یهود گذاشته بودند، به سرزمینی آمدند که هیچ ربطی به آنان ندارد. اگر امام(ره) می‌فرمایند این غده سرطانی باید حذف شود، دارای منطق است. این سرزمین صاحب دارد و ملت فلسطین صاحبان آن است.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به ضعف رژیم صهیونیستی در حوزه نظامی تاکید کرد: چند ماه قبل خبری به این رژیم رسید که ۲ پهپاد ناشناس به سمت سرزمین اشغالی در حرکت هستند که ۴۱فروند هواپیمای جنگی و شناسایی پهپاد این رژیم از سر شب تا صبح مشغول شناسایی این پهپادها بودند، اما نتوانستند کاری کنند.

همچنین مردم قم با برگزاری راهپیمایی باشکوه و عزت آفرین روز قدس ، برگ زرین دیگری را در تاریخ جریان مقاومت اسلامی به ثبت رساندند.

در تمامی مسیرهای اعلام شده این مراسم باشکوه علاوه بر حضور پرشور روحانیت،‌ قشرهای مختلف مردم قم در کنار مسئولان ملی و استانی حضور داشتند و یکصدا فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین را در برابر جنایات رژیم جعلی صهیونیستی سر دادند.

ضرورت جرم انگاری سازش برخی کشورها با اسرائیل

دیروز همچنین فریاد آزادی قدس شریف در کرمان، دیار سردار جبهه مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی طنین انداز شد؛ اهالی دیار کریمان با راهپیمایی مسیر چهار راه توحید تا مصلای امام علی (ع) ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با آرمان های امام راحل (ره) هم تجدید میثاق کردند.

مردم کرمان با سردادن شعارهایی نظیر الله اکبر ، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ، جنایت منطقه زیر سر آمریکاست، کشتار قتل و غارت ماهیت آمریکاست ، فشار و زور و تهدید و تحریم حربه آمریکا است، حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند.

منوچهر متکی وزیر اسبق امورخارجه در سخنرانی مراسم پایانی راهپیمایی روز قدس در کرمان گفت: امروز ارتش مردمی اسلامی باید به کمک فلسطینی‌ها بیاید و سازش برخی کشورهای عربی با اسرائیل علیه مسلمانان جرم انگاری شود.

وی با بیان اینکه مردم امروز کار خود را تمام کردند و حالا نوبت مسئولان است اظهار داشت: مردم ما امروز به صحنه آمدند تا آرایش سیاسی و نظامی منطقه را به تصویر بکشند و پیام‌های روشنگر امام (ره) را محقق کنند.

در استان گلستان هم مردم مومن و روزه‌دار از اقوام مختلف و پیروان ۲مذهب بزرگ اسلامی (شیعه و اهل سنت) ساکن در۷ شهرستان شرق استان گلستان همراه و همگام با سایر مناطق کشور باحضور پرشور در راهپیمایی روز قدس، مرگ بر اسرائیل و ندای آزادی قدس شریف را فریاد زدند و با حضور گسترده و حماسی خود در راهپیمایی جهانی روز قدس و سردادن شعارهای الله و اکبر، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا ، با آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین تجدید عهد کردند .

همچنین مردم استان فارس همگام با دیگر نقاط کشور و آزادی‌خواهان جهان در نخستین روز قدس قرن جدید، راهپیمایی گسترده در اعلام حمایت از مردم مظلوم و مقاوم فلسطین برپا کردند؛ مردم دیار ۱۵هزار شهید گلگون کفن و سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر با حضور در خیابان های مناطق مختلف استان، لزوم رهایی قدس شریف از اشغال رژیم صهیونیستی را فریاد زدند.

ساحل ‌نشینان و دریادلان روزه دار استان هرمزگان هم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در خیابان‌ها و با فریاد «هیهات منا الذله» همبستگی خود را با مردم ستمدیده فلسطین اعلام کردند. شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس با در دست داشتن پلاکاردهایی مزین به شعارهای «سلیمانی زنده است، مقاومت پاینده است»، «راه سلیمانی‌ها ادامه دارد»، «رژیم صهیونیستی، خانه عنکبوت است، سرنوشت اسرائیل، نابودی و سقوط است»، «نابود می‌شوند به لطف خدا، سعودی و صهیونیست و آمریکا»، جنایات آل سعود را هم در حمایت از گروه‌های تفکیری محکوم کردند.

شهر های مختلف مازندران هم دیروز شاهد حضور پرشور راهپیمایان روز جهانی قدس بود. مردم این خطه از کشورمان با شعور و درک بالای سیاسی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند تا ثابت کنند که همواره

میراث دار واقعی و مجری منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب هستند.

مردم دیار لرستان هم با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست و حمل دست نوشته هایی در حمایت از انتفاضه فلسطین و حرکت های انقلابی کشورهای منطقه، بر نابودی رژیم جعلی اسرائیل و برقراری استقلال و آزادی در تمامی کشورهای مسلمان به ویژه قدس شریف تاکید کردند.

در استان خراسان شمالی هم حضور گسترده

دانش آموزان و دانشجویان با سربندهایی با موضوع رژیم صهیونیستی نابودشدنی است ، جلوه ویژه به این راهپیمایی داد ، همچنین حضور خانواده معظم شهدا، کارمندان و کارگران، هنرمندان و ورزشکاران و مقامات استانی به شکوه این آیین افزود.

توانایی ویژه ایران برای نابودی اسرائیل

جانشین عقیدتی، سیاسی وزارت دفاع گفت: جمهوری اسلامی با موشک‌های نقطه‌زن خود توان و قدرت آن را دارد که در یک لحظه پایتخت رژیم صهیونیستی را با خاک یکسان کند.

حجت‌الاسلام علی شیرازی در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در اردبیل اظهار داشت: مردم مظلوم فلسطین سال ۱۹۴۸ با حمایت انگلیس خبیث در دست صهیونیست کافر گرفتار شدند و در این سال‌ها همواره سعی کرده اند تا از سرزمین خود دفاع کنند.

وی تاکید کرد: غاصبان سرزمین فلسطین نه فقط یهود نیستند بلکه صهیونیسم کافر و بریده از دین الهی هستند و به بشریت ظلم مضاعفی را می‌کنند به طوری که ۷۸ درصد سرزمین مقدس فلسطین به دست این رژیم جعلی اشغال شده است.

فریاد نابودی اسرائیل غاصب در آذربایجان شرقی

با شروع راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس در شهرستان های ۲۱گانه و بخش های مختلف آذربایجان شرقی، فریاد نابودی اسرائیل غاصب و آزادی قدش شریف در خیابان ها و معابر این استان طنین انداز شد.

در کلانشهر تبریز مردم روزه دار از مسیرهای ۵گانه تعیین شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به سمت مصلای امام خمینی(ره) تبریز راهپیمایی کردند.

نقاط مختلف شهری و روستایی استان های قزوین، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، ایلام ، بوشهر،چهارمحال و بختیاری، خوزستان،زنجان،سمنان، سیستان و بلوچستان،کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد ،گلستان،گیلان،مرکزی،همدان و یزد هم دیروز شاهد برپایی باشکوه راهپیمایی روز قدس بودند.

نسخه مناسب چاپ