طنین آزادی فلسطین و حمایت از جریان مقاومت‌ در راهپیمایی پرشکوه روزجهانی قدس
 

سرویس سیاسی – اجتماعی:راهپیمایی پرشکوه روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه رمضان امسال جلوه دیگری داشت‌. دوسال پس از ‌برپانشدن این راهپیمایی مردمی‌ به دلیل بیماری کرونا‌، دیروز کشور اسلامیمان‌، شاهد حضور پرشور ومقتدرانه مردم با پرچم‌های ایران و فلسطین و تصاویر شهدا ازجمله شهید حاج قاسم سلیمانی وشهدای فلسطینی بود و شعار مرگ به اسرائیل و تاکید برمقاومت هرچه بیشتر مردم فلسطین در سراسر مسیرهای راهپیمایی طنین انداز بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب به مناسبت روز قدس در پیش ازخطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی شرایط را برای نابودی خود فراهم می‌کند، گفت: امروز کاخ سفید از لحاظ امنیتی توانی ندارد و کاخ سفید امروز یک لانه عنکبوتی است.

سردار سرلشکر حسین سلامی افزود: رهبر انقلاب بهترین، قدرتمندترین و مدبرترین فرمانده خود را برای هدایت نهضت مقاومت در جهان اسلام منصوب کرد. پرچمدار مقاومت، حاج قاسم شهید که توانست در فاصله‌های زمانی اندکی در اقصی نقاط جهان اسلام جوانان را به جهاد دعوت و آنها را سازماندهی کند و سد مستحکمی در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دهد.

وی اضافه کرد: از آن روز تا به امروز دیگر ارتش صهیونیستی در هیچ جنگی پیروز نشده است. دقت و توجه کنید. قبلاً صهیونیست‌ها بی رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برای آنها عقوبت فراوانی دارد. دیگر فصل آن وقایع غم انگیز برای فلسطین گذشته است و فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: به شما می گویم، اسرائیلی‌ها سخن من را می‌شنوند و به آنها می گویم شما که فکر می‌کردید لایه‌های ضخیم امنیت می‌تواند امنیتی ترین رژیم عالم را که مانند یک پادگان است از خطر حملات فلسطینی‌های قهرمان نجات دهد.

دیدید شهیدان محمد حسین، فتحی حازم و شهید ضیا را که چگونه در قلب سرزمین‌های سال ۱۹۴۸در یک شب تمام ارتش اسرائیل و قوای امنیتی او را شکست دادند؟

وی خطاب به اسرائیلی‌ها اضافه کرد: شلیک هزاران راکت نیروهای فلسطینی و ناتوانی گنبد آهنی تان را دیدید و حزب الله را همانند اژدها و شیر مسلط بر شمال سرزمینی که اشغال کردید می‌بینید. شما محاصره در قلب جهان اسلام را حس می‌کنید و در هم شکستگی نظام سیاسی تان و پارگی نظام اجتماعی تان را می‌بینید.

فرمانده سپاه اضافه کرد: شما می‌بینید که دیگر آمریکا تکیه گاه مطمئنی برای شما نیست و کاخ سفید به بیت عنکبوتی تبدیل شده است.

بیت الابیض (کاخ سفید) امروز به همراه نظام امنیتی شما یک لانه عنکبوتی است. شما می‌بینید آمریکا از افغانستان می‌گریزد و از عراق در حال گریختن است و در حاشیه سیاست‌های منطقه جای دارد و دیگر نمی‌تواند به شما کمک کند و آمریکا برای شما همانند آمبولانسی است که وقتی مریضی می میرد، به فریادش می‌رسد .

سلامی در ادامه خطابه‌هایش به اسرائیل تذکر داد و گفت: سخن را کوتاه می‌کنم و به شما این نکته را می گویم که شرارت‌های خود را خاموش کنید. شما می‌دانید ما اهل عمل و واکنش هستیم. پاسخ‌های ما دردناک است و شرایط را برای اهداف خود فراهم می‌کنیم. ما شما را رها نمی‌کنیم. منتظر باشید؛ پاسخ‌های ما را دیده‌اید. امروز هم می گویم اگر کوچکترین عمل جاهلانه و شرارت آمیز از شما سر برند بهتر از من می‌دانید چه بر سرتان خواهد آمد.

وی گفت: به فلسطین قهرمان و عزیز هم می‌گویم ادامه بدهید؛ نصر الهی با شما ست. ما همیشه با شما هستیم و فلسطین در قلب ما ست. ما امت جهان اسلامیان همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و با هم برای مقابله با استکبار جهاد می‌کنیم و جهاد راز سعادت ما ست.

فرمانده کل سپاه گفت: حضرت امام خامنه ای رهبر انقلاب با ابتکاری در امتداد ابتکار امام خمینی (ره) با تشکیل نیروی قدس سپاه به ایجاد شاکله قدرت و امتداد انقلاب اسلامی در سایر بلاد اسلامی و با هدف در تنگنا قرار دادن رژیم صهیونیستی و به اذن خداوند در آینده‌ای نزدیک به حذف این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم اهتمام کرد .

حضورسران قوا درراهپیمایی

روسای قوا هم با شرکت در راهپیمایی روز قدس، برمقاومت همه اقشار ملت فلسطین دربرابر رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

رئیس جمهوری درجمع خبرنگاران درحاشیه راهپیمایی آزادی قدس را بر اساس وعده خدا و پیامبر اسلام (ص) حتمی دانست و تاکید کرد: راهپیمایی روز قدس نماد همبستگی امت اسلامی است که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی درباره پیام حضور پررنگ جوانان و نوجوانان در این راهپیمایی ‌گفت: پیام این حضور این است که امروز این جوانان و نوجوانان فلسطینی و محور مقاومت هستند که ابتکار عمل را در میدان عمل به دست گرفته اند و در حال رقم زدن سرنوشت مقاومت طولانی ملت فلسطین هستند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه آینده سرزمین فلسطین را همین مجاهدین جوان و نوجوان به دست خواهند گرفت، اظهار داشت: بر اساس وعده خداوند پیامبر گرامی اسلام (ص) آزادی قدس را حتمی می‌دانیم و این حرکت عظیم که امروز در قالب راهپیمایی شاهد آن هستیم نماد همبستگی امت اسلامی است که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی خواهد شد.

رئیس مجلس هم گفت: حضور مردم مؤمن و روزه‌دار در راهپیمایی روز قدس نماد عینی تفکر آزادسازی قدس شریف است.

محمدباقر قالیباف با بیان اینکه امت اسلامی بر این باورند که فلسطین موضوع اول جهان اسلام است، افزود: روز قدس روز بسیار بزرگی است و امروز راهپیمایی مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی و همه امت‌های اسلامی، نماد و تبلور عینی فکر و اندیشه آزادسازی قدس شریف است.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهد که این تفکر و روحیه زنده است، اضافه کرد: حضور مردم و امت اسلامی در همه کشور‌ها و شهر‌های دنیا بالأخص در ایران، نشاندهنده اوج وحدت و روحیه مبارزه با رژیم صهیونیستی بوده و نشان می‌دهد که هنوز روحیه مبارزه زنده است و وحدت در امت اسلامی وجود دارد، خصوصاً امسال دیدیم که مبارزین مجاهد فلسطینی در قلب تل آویو با اقتدار در آخرین لایه‌های امنیتی اسرائیل عملیات انجام دادند.

رئیس مجلس اضافه کرد: مردم با حضور خود نشان دادند که همیشه پشتیبان فلسطین هستند و دولتمردان خیانتکار کشور‌های اسلامی که به دنبال عادی‌سازی روابط و حیات سیاسی رژیم صهیونیستی هستند، بدانند که این امت اسلامی بر باور‌های خودشان که فلسطین موضوع اول جهان اسلام است و در مقابل دوگانگی حقوق بشری غربی می‌ایستند و مبارزه می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه هم گفت: طی سالیان سال، مردم فلسطین زیر ظلم و ستم این رژیم جعلی بودند، اما آنها ثابت کردند که جریان مقاومت زنده است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای افزود: امسال که رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند روابط خود را با برخی کشورهای مرتجع عادی سازی کند ،ضرورت دارد همکاری کنیم و هم آوایی با مردم فلسطین داشته باشیم .

رئیس قوه قضائیه گفت: وقتی که فلسطینیان همراه با دیگر شیعان جهان به میدان می آیند روحیه ای مضاعف برای حامیان آنها و مبارزان رژیم غاصب اسرائیل ایجاد می شود.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه شرکت در راهپیمایی روز قدس برای حمایت از فلسطینیان بسیار موثر است، گفت: پیام مردم ایران برای فلسطینیان این است که تا آخر با شما هستیم و به هر نوعی از شما حمایت می کنیم.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه هم گفت: دشمنان بدانند هیچ اقدامی علیه امنیت جمهوری اسلامی و ملت عظیم ایران بی پاسخ نخواهد ماند و ضربه متقابل را در سرزمین های خودشان دریافت می‌کنند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حسین طائب با تجلیل از جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های ملت مظلوم و مقتدر فلسطین، گفت: امروز آرمان آزادی قدس شریف از چنگال دژخیم صهیون به برکت خون مطهر شهدای مقاومت و دلبستگان مقابله جهانی با استکبار بیش از گذشته و ان‌شاءالله به زودی دست یافتنی است.

وی افزود: رژیم سست بنیاد صهیونیستی به لبه پرتگاه زوال خود نزدیک شده است و دیگر توان دفاع و تامین امنیت خود را ندارد. صداهای مخالف از درون سرزمین‌های اشغالی بلند شده است و ما مطلعیم که مسئولان سیاسی امنیتی صهیونیست نه فقط از ترس شمشیرهای برکشیده مقاومت که از بیم فروپاشی داخلی، خواب راحت ندارند. البته این تازه اول کار است.

وی با تأکید بر مراقبت اطلاعاتی نسبت به فعالیت دشمنان، گفت: چشممان را از دشمن بر نمی‌داریم و آنها را تعقیب می‌کنیم. ما برای تهاجم اطلاعاتی علیه بدخواهان انقلاب اسلامی و شبکه صهیونیستی، قدرت سازی کرده‌ایم.

وزیر امور خارجه هم در حاشیه راهپیمایی‌: نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی در سطح نمایندگان کشورهای عضو در جده در ارتباط با موضوع فلسطین برگزار می‌شود.

حسین امیرعبدالهیان افزود: اقدامات اخیر رژیم صهیونسیتی در هتک حرمت مسجدالاقصی را قویاً محکوم می‌کنیم و برای مقابله با این مساله در سه هفته گذشته اقدامات دیپلماتیک خیلی فشرده‌ای را داشتیم.

نمایش موشک «خیبرشکن» و «عماد ۳»

این گزارش حاکی است که جدیدترین موشک‌های بالستیک ایران به نام «خیبرشکن» و «عماد ۳» در راهپیمایی روز قدس، رونمایی شد.

موشک (خیبر شکن) با برد ۱۴۵۰کیلومتر دوربردترین موشک بالستیک تاکتیکی جهان است.موشک راهبردی خیبر شکن از نسل سوم موشک‌های دوربرد سپاه پاسداران و از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است.

این موشک دارای سوخت جامد است و در فاز فرود دارای مانور پذیری برای عبور از سپر موشکی بوده و طراحی بهینه آن باعث شده است وزن آن نسبت به نمونه‌های مشابه یک‌سوم کاهش یابد و مدت آماده‌سازی و شلیک آن تا یک‌ششم تقلیل پیدا کند.

موشک دوربرد «عماد۳» نسل جدید موشک‌های بالستیک زمین به زمین ایران است.این موشک که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع صورت گرفته ، نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف

است .

همچنین موشک قاسم جهاد اسلامی فلسطین، موشک فاتح ۱۱۰حزب‌الله لبنان و موشک قدس ۲ درنمایشگاهی درحاشیه راهپیمایی روز قدس به نمایش درآمد.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روزقدس در قطعنامه ای اعلام کردندکه عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب که با بی توجهی به تجارب و خطاهای بزرگ تاریخی گذشته صورت پذیرفته است، را خیانتی غیرقابل بخشش می دانیم.

در بخشی ازاین قطعنامه آمده است: روز قدس و حمایت از ملت فلسطین را پشتوانه «امنیت ملی ایران اسلامی» و رمز «وحدت و اتحاد امت اسلامی» برابر توطئه‌های نظام سلطه و استکبار دانسته و ضمن تاکید بر ضرورت تعمیق مقاومت ضد صهیونیستی، و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطعانه و عملی، تنها راه حل مساله فلسطین که ‌بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این کشور «و تحقق راهبرد» فلسطین «فی البحر الی النهر» است را مورد حمایت قرار دهند و با هرگونه راه‌حل نمایشی جایگزین و ظالمانه مخالفت کنند.

درپایان این قطعنامه آمده است:«وحدت و وفاق ملی» رمز پیروزی و سربلندی ملت ایران برای عبور از بحران‌ها و چالش‌های تولید شده توسط دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی بوده است؛ با تاکید بر شرایط خطیر و حساس تاریخی امروز کشور و لزوم تعمیق همدلی و هم افزایی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های پیش‌بینی شده در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و فائق آمدن بر جنگ اقتصادی و تحریمی دشمنان و مبارزه قاطع با فساد و گرانی، هرگونه غفلت و کوتاهی در این عرصه را در زمره بازی در زمین دشمن تلقی و با محکومیت قاطع آن، محاکمه و مجازات عوامل و مسببان را خواستاریم.

نسخه مناسب چاپ