اخبارکوتاه
 

راننده پژو پارس پس از تصادف صبحگاهی، محبوس شد!

سرویس حوادث: راننده یک دستگاه خودرو پژو پارس پس از حادثه رانندگی در بزرگراه شهید بابایی تهران، داخل اتاقک خودرو متلاشی شده، محبوس شد.

ساعت ۵ صبح دیروز واژگونی یک دستگاه خودرو پژو و محبوس شدن راننده آن به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله ماموران ایستگاه‌های ۳۶ و ۶۱ در محل وقوع حادثه واقع در بزرگراه شهید بابایی (مسیر غرب به شرق)، بعد از بزرگراه امام علی(ع) حضور یافتند.

امیر گنجی؛ فرمانده آتش‌نشانان حاضر در محل درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس هنگام تردد در این مسیر ، ناگهان از مسیر اصلی منحرف شد و پس از برخورد با گاردیل وسط بزرگراه، در فضای وسط بزرگراه واژگون و راننده جوان آن داخل اتاقک متلاشی شده این وسیله نقلیه محبوس شد.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان پس از اقدامات اولیه ،با استفاده از تجهیزات مخصوص قسمتی از بدنه خودرو سواری را برش دادند و راننده ۳۰ ساله را از وسیله‌نقلیه خارج کردند.

مدعی نفوذ در پزشکی قانونی، ماساژور از آب درآمد!‏

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری یک ماساژور و همدست او که مدعی نفوذ و زد و بند در پزشکی قانونی استان بودند، خبر داد‏‎.

‎حیدر آسیابی گفت: با هوشیاری حفاظت و اطلاعات دادگستری استان فردی که به علت شباهت نام خانوادگی‌اش با یکی از پزشکان اداره پزشکی قانونی استان مدعی بود می‌تواند برگه معاینات پزشکی برای تعیین میزان صدمات ناشی از تصادفات صادر کند، شناسایی و دستگیر شد‎.

‎وی افزود: این فرد با این ادعا که پزشک است به ازای صدور گواهی جعلی پزشکی قانونی از افراد پول می‌گرفت که با رصد اطلاعاتی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، پزشک قلابی و همدست او دستگیر شدند و در تحقیقات مشخص شد که این فرد ارتباطی با پزشکی قانونی و کارکنان آن ندارد و ماساژور است‎.

‎ اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش در غرب استان تهران‏

‏ سرویس حوادث: رئیس پلیس راهور غرب استان تهران گفت: دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودروها جرم است و اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای پلاک مخدوش و فاقد پلاک اردیبهشت‌ماه امسال به مدت ۳ روز اجرا شده است. ‏

‎ ‎سرهنگ حامد محمودی افزود: تعداد کمی از رانندگان برای فرار از جریمه تخلفات ارتکابی و جریمه نشدن به وسیله دوربین‌های هوشمند ثبت تخلفات و ماموران، اقدام به مخدوش کردن پلاک وسایل نقلیه خود می‌کنند که جرم محسوب می‌شود‏‎.

‎محمودی با بیان اینکه مخدوش کردن پلاک خودرو نشان می‌دهد که راننده قصد تخلف خاصی با خودرو دارد و که می‌تواند در حوزه رانندگی را یا خارج از آن باشد، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش در این سه‌روز، یک‌هزار و ۱۵۱ فقره اعمال قانون و ۱۱ دستگاه خودرو توقیف شد و رانندگان آن‌ها به مراجع قضایی معرفی شدند‏‎.

‎رئیس پلیس راهور غرب استان تهران یادآور شد: طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش به طور مستمر در شهرستان‌های غرب استان در دستور کار این پلیس قرار می‌گیرد. ‏

‎ ‎شناسایی انبار مونتاژ غیرمجاز قطعات خودرو در پاکدشت ‏

سرویس خبر: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پاکدشت در استان تهران گفت: انبار بزرگ مونتاژ قطعات خودرو در منطقه خاتون‌آباد پاکدشت شناسایی شد‏‎.

‎حجت فضلعلی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در پی بررسی وضعیت فعالیت واحدهای بدون پروانه کسب، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت در جریان اجرای طرح مشترک با پلیس آگاهی، موفق به کشف یک انبار بزرگ غیرمجاز مونتاژ قطعات مختلف خودرو در منطقه خاتون‌آباد شدند‎.

‎وی افزود: با توجه به وسعت زیاد انبار و قطعات کشف شده، ابعاد مختلف این پرونده در دست بررسی است که پس از تکمیل به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع و موارد تکمیلی این پرونده در زمینه تعداد قطعات کشف شده و نوع آن اطلاع‌رسانی می‌شود‏‎.

افزایش حقوق سربازان وظیفه در صورت تامین اعتبار

سرویس خبر: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی گفت: امسال حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری یافته است که در صورت تامین اعتبار، از اردیبهشت ماه در فیش‌های حقوقی آنان منظور خواهد شد.‏

به گزارش مهر، سردار تقی مهری در جلسه قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب خدمت دوره ضرورت در ستاد فرماندهی انتظامی استان گلستان، با اشاره به مشوق‌های در نظر گرفته شده برای سربازان، افزود: با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های مجلس و دولت، در سال جاری حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری داشته است که در صورت تامین اعتبار، از اردیبهشت‌ماه در فیش‌های حقوقی آنان منظور می‌شود و معوقه فروردین ماه هم در ماه‌های آتی به حساب آنان واریز خواهد شد.‏

مهری تاکید کرد: در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار شد، با اعلام سردار اشتری غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان متأهل که فرمانده مستقیم رضایت کامل از آنان داشته باشد، به‌طور کامل بخشیده شده است. ‏

وی با اشاره به اینکه نصف غیبت پشت دفترچه‌ای سربازان مجرد هم بخشیده شد، گفت: آن دسته از سربازانی که غیبت سنواتی ندارند، در صورت رضایت فرمانده مستقیم، می‌توانند از یک ماه مرخصی تشویقی در طول خدمت استفاده کنند.

کشف ۳۹ هزار میلیارد ریال جرائم اقتصادی در یک ماه

سرویس خبر: رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی کل انتظامی از کشف انواع جرائم اقتصادی به ارزش ۳۹ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال طی یک ماه اخیر خبر داد.‏

سردار غلامرضا رضائیان گفت: با عنایت به شروع سال جاری و ماه رمضان تشدید مقابله با احتکار کالاهای اساسی و ارزاق عمومی در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی کشور قرار گرفت و کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی با اشراف اطلاعاتی و اقدامات پلیسی محل دپوی کالاهای اساسی و ارزاق عمومی را که از سوی محتکران انبار شده بود، تا از طریق عدم عرضه به سودهای کلان دست پیدا کنند، شناسایی کردند. کارآگاهان در بازرسی از انبارهای یاد شده مقادیر قابل توجهی کالای احتکاری از قبیل کالاهای اساسی و ارزاق عمومی را کشف کردند. همچنین در یک ماه اخیر انواع جرایم اقتصادی از قبیل فرارهای مالیاتی، زمین خواری، اخلال در نظام اقتصادی، پولشویی، تسهیلات غیرمجاز بانکی و تعدی به اموال دولتی نیز کشف شده است.‏

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاها و جرایم اقتصادی مکشوفه را ۳۹ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص مقابله با مفسدان اقتصادی، این پلیس با هرگونه جرایم اقتصادی خصوصا احتکار کالاهای اساسی که معیشت مردم را نشانه گرفته باشد، مقابله می‌کند و در این راه با هیچکس مماشات ندارد.‏

توقیف خودروی حامل ۴۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق در بیجار

بیجار – خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی بیجار در استان کردستان از توقیف یک دستگاه خودروی پژو۴۰۵ حامل لپ تاب، گوشی اپل و لوازم جانبی قاچاق به ارزش بیش از۴۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد‎.

‎سرهنگ شهریار قربانی گفت: با هدف حمایت از تولید داخل و مقابله با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی بیجار با اشراف اطلاعاتی در محورهای مواصلاتی این شهرستان، یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ حامل کالاهای قاچاق را شناسایی کردند‏‎.

‎وی افزود: با هماهنگی مرجع قضایی خودروی قاچاقچیان متوقف شد و در بازرسی از آن ۴۵دستگاه لپ تاپ، ۵۱ دستگاه گوشی تلفن همراه اپل و ۸دستگاه اپل واچ،۱۲دستگاه استخراج دیجیتال، ۱۷دستگاه آدابتور شارژر، ۴۱ دستگاه فن خنک کننده،۲دستگاه پاور، یک دستگاه وایفای و مقادیری لوازم جانبی تلفن همراه قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف و ضبط شد‏‎. ‎فرمانده انتظامی شهرستان بیجار با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از ۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این زمینه یک نفر به عنوان متهم دستگیر شد و به همراه پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت‏‎.

‎ ‎باتری خودرو کفشوی حرم رضوی حادثه آفرید

مشهد – خبرنگار اطلاعات: در حرم مطهر رضوی به دلیل نقص باتری یکی از خودروهای کفشوی حرم مطهر آتش‌سوزی اتفاق افتاد.‏

مدیر عالی حرم مطهر رضوی در این زمینه، افزود: در فاصله اندکی از این خودرو هم چند بنر و مقداری مواد آتش زا وجود داشت که دچار حریق شد و به تبع آن چند تخته فرش هم طعمه آتش شد، اما خوشبختانه در همان دقایق اولیه، همه فرش جمع آوری و این حریق به‌طور کامل مهار شد‎.

‎مصطفی فیضی ادامه داد: این حادثه در ورودی رواق حضرت زهرا(س) رخ داد که خوشبختانه در کمترین زمان کنترل و مدیریت شد‎.

‎مدیر عالی حرم رضوی گفت: با بروز این حادثه بلافاصله نیروهای اطفای حریق حرم مطهر وارد عمل شدند و آتش مهار و شرایط آن کنترل شد در این حادثه هیچ آسیبی به زائران وارد نشده است‎.

کودک ۲ ساله در چشمه دیمه کوهرنگ غرق شد

سرویس حوادث: مسئول روابط‌عمومی مرکز اورژانس چهارمحال و بختیاری گفت: پسر بچه ۲ ساله‌ای در چشمه دیمه شهرستان کوهرنگ غرق شد‎.

‎محسن ابراهیمی در گفتگو با ایرنا تاکید کرد: حدود ساعت ۱۲ نهم اردیبهشت ماه غرق شدن پسر بچه ۲ ساله در «چشمه دیمه» شهرستان کوهرنگ به اورژانس اعلام شد که نیروهای اورژانس از چلگرد به محل حادثه اعزام شدند و برای احیای وی تلاش کردند‏‎.

‎ابراهیمی تأکید کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی پس از اقدامات درمانی به هنگام عملیات احیا، مصدوم را به بیمارستان امام سجاد (ع) کوهرنگ انتقال دادند، اما تلاش‌ برای نجات این پسربچه ۲ ساله نتیجه نداد متأسفانه جان سپرد.‏

‎ ‎ ‎کشف ۲۸۱ کیلو گرم ماده مخدر شیشه در جاده میناب

سرویس حوادث: رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست بازرسی شهید چغازردی در جاده بندرعباس- میناب ۲۸۱ کیلو و ۴۰۰ گرم ماده مخدر شیشه را از یک خودروی عبوری کشف کردند‏‎.

‎به گزارش دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی افزود: ماموران از انتقال محموله بزرگ مواد مخدر صنعتی به وسیله یک دستگاه تریلر متعلق به قاچاقچیان باخبر شدند و عملیاتی را برای توقیف آن طراحی و اجرا کردند‏‎. ‎وی ادامه داد: مأموران انتظامی، تریلر مورد نظر را هنگام تردد شناسایی کردند و پس از تعقیب و گریز، ضمن توقیف آن در بازرسی‌ها ۲۸۱ کیلو و ۴۰۰ گرم ماده مخدر شیشه را که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط کردند‏‎. ‎به گفته قهرمانی، در این عملیات یک نفر دستگیر شد که با صدور قرار تأمین کیفری، بازداشت است‎.

درآمد ۲ر۲ میلیارد تومانی یک فالگیر طی ۹ ماه!

سرویس حوادث: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری زن جوان فالگیر با درآمد بیش از ۲۰ میلیارد ریالی از طریق صفحه اینستاگرامی در قم خبر داد‏‎.

‎به گزارش مهر، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب از شناسایی صفحه اینستاگرامی فالگیری، رمالی و دعانویسی با گزارش پلیس فتای قم و دستگیری ادمین جوان آن خبر داد و اظهار داشت: درآمد و تراکنش مالی صفحه فالگیری این متهم در بازه ۹ ماهه حدود ۲ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان بوده است‎.

‎دادستان عمومی و انقلاب قم، فالگیری، رمالی و طلسم، دعانویسی برای رزق و روزی، کارگشایی، بخت گشایی، ازدواج، جذب و مطیع شدن افراد، بازگشت عشق، فروش مهره مار و انگشتر و حرز را از تبلیغات این صفحه اینستاگرامی بیان کرد و گفت: با شناسایی و رصد این صفحه، پیج مربوطه مسدود و ادمین که خانمی زیر ۳۰ سال بود، با نیابت قضایی از شهر کرج احضار و بازداشت شد‏‎.‎‏ این مدعی دعانویسی و فالگیری با سفارش تبلیغات به بلاگر معروف در خارج از کشور، برای هر بار تبلیغ در صفحه این بلاگر مبلغ ۲ هزار دلار به حساب او واریز و از طریق تبلیغات اقدام به جذب بیش از ۳۳۰ هزار دنبال کننده کرده است‏‎.

چوپان کلیبری براثر سیل جان باخت

سرویس حوادث: مدیرکل مدیریت بحران استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش رگباری و جاری شدن سیل در برخی نقاط استان گفت: چوپان کلیبری براثر جاری شدن سیل در کلیبر جان باخت‎.

‎به گزارش مهر، محمدباقر هنربر با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در آذربایجان شرقی افزود: بارش رگباری باران در روز جمعه باعث جاری شدن سیلاب در برخی شهرستان‌های استان شد‏‎.

‎وی اضافه کرد: خانه‌های ۱۰ روستا در کلیبر دچار آبگرفتگی شده و لوازم خانه، پل‌های بین مزارع و بخشی از باغات و مزارع کشاورزی در این شهرستان آسیب دیده است.

‎ سیل همچنین ۱۰ دام سبک و یک دستگاه موتور سیکلت را در کلیبر با خود برده است. یک چوپان هم از روستای «جانقور» بخشایش از توابع شهرستان هریس گرفتار سیل و مفقود شده بود که پس از جستجو، جسد وی پیدا شد و احشام این چوپان هم گرفتار باتلاق و تلف شدند‏‎.

دستگیری ۳ متهم در پرونده قتل پاکبان مشهدی

سرویس حوادث: بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از دستگیری ۳ نفر از متهمان قتل در خیابان کشمیری ۶۲ خبر داد‏‎.

‎در پی قتل یکی از پاکبانان خدوم شهر مشهد در جریان یک درگیری در خیابان کشمیری ۶۲ و در ادامه اقدامات قضایی و پلیسی سه نفر از متهمان مربوط به یک طرف نزاع به همراه سلاح کلاشینکف دستگیر شدند. تلاش برای دستگیری طرف دیگر پرونده که پرونده‌های متعدد هم دارد، در حال اجرا است.‏

بزرگترین حریق جنگلی در آمریکا از کنترل خارج شد

آتش‌نشانان در ایالت «نیومکزیکو» آمریکا نتوانستند شعله‌های بزرگ‌ترین حریق جنگلی این کشور را که به طرز خطرناکی در حوالیِ مجموعه‌ای از روستاهای کوهستانی می‌سوزد، مهار کنند.‏

به گفته دانشمندان، این آتش سوزی مخرب‌ترین آتش سوزی در میان ده‌ها حریق در جنوب غرب ایالات متحده است که به دلیل تغییرات آب و هوایی، زودتر از حد معمول در سال گسترش یافته است.‏

هزاران نفر در مناطق درگیر با آتش سوزی آماده تخلیه منازل‌شان شده‌اند و وزش بادهای شدید نیز موجب گسترش این حریق شده که از تاریخ شش آوریل (ماه جاری میلادی) حدود ۳۰ هزار و ۳۵۱ هکتار از اراضی را سوزانده و صدها خانه و ساختمان را ویران کرده است.‏

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات محلی درباره این حریق گفت: با سرعت گسترش آتش سوزی، مهار آن برای ما بسیار دشوار است.‏

نسخه مناسب چاپ