اخبار داخلی
درخواست ارز نیمایی از رئیس جمهوری

سرپرست فدراسیون فوتبال در مراسم ضیافت افطاری ریاست جمهوری از آقای رئیسی درخواست کرد که ارز نیمایی در اختیار فدراسیون‌ها قرار بگیرد.

مراسم افطاری رئیس جمهوری در شرایطی برگزار شد که تعداد زیادی از اهالی ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها در این مراسم حضور داشتند.

در حاشیه این مراسم و با درخواست وزیر ورزش و جوانان، میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال به‌عنوان نماینده فدراسیون‌ها برای حاضرین صحبت کرد. وی در بخشی از اظهارات خود خطاب به رئیس جمهوری گفت: تیم ملی فوتبال ایران در گروه سختی در جام جهانی قرار گرفته و در واقع نام گروه ما، گروه مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی افزود: هر نتیجه خوبی که در این مسابقات برای تیم ملی فوتبال رقم بخورد، باعث ایجاد شور اجتماعی خواهد شد و اگر اتفاق خوبی رخ ندهد، شرمنده مردم و خانواده شهدا می‌شویم. درخواست من از شما این است که بودجه ورزش کشور را دوبرابر کنید و به فدراسیون‌ها ارز نیمایی بدهید. متأسفانه فدراسیون‌ها برای تهیه ارز دچار مشکل هستند و باید بودجه سنگینی را برای تهیه ارز در نظر بگیرند که این موضوع، کار همه فدراسیون‌ها را سخت می‌کند.

پس از اظهارات ماجدی، آقای رئیسی از وزیر ورزش درخواست کرد که پیگیری بیمه ورزشکاران و اشتغال آنها در دستور کار قرار بگیرد. وی همچنین وعده کرد برای افزایش بودجه ورزش کشور تصمیماتی بگیرد؛ هرچند تمامی بودجه به فوتبال تعلق نخواهد گرفت.

پنجره پرسپولیس از سه‌شنبه بسته می‌شود

با عدم پرداخت مطالبات آنتونی استوکس از سوی باشگاه پرسپولیس، پنجره نقل‌و‌انتقالاتی سرخپوشان از روز سه‌شنبه بسته خواهد شد.

باشگاه پرسپولیس هفته گذشته برای پرداخت مطالبات آنتونی استوکس، دست به دامن AFC شد و با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرد تا مطالبات ۸۶ هزار دلاری این بازیکن ایرلندی از محل درآمدهای سرخپوشان در AFC پرداخت شود اما تاکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخی به نامه پرسپولیس نداده است.

باشگاه پرسپولیس پیش از این نیز چندین‌بار برای پرداخت مطالبات برخی از بازیکنان و مربیان سابقش به AFC نامه زده بود که هر بار کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست سرخپوشان را رد کرده بود.

فرصت سرخپوشان برای پرداخت مطالبات استوکس روز دوشنبه (۱۲اردیبهشت) به پایان خواهد رسید و پس از آن وکیل این بازیکن باید در نامه‌ای به فیفا عدم وصول مطالبات او را اعلام کند. طبق حکم ارسالی فیفا به باشگاه پرسپولس، پنجره نقل‌و‌انتقالاتی سرخپوشان نیز پس از پایان روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه به طور موقت تا زمان پرداخت مطالبات کامل این بازیکن بسته خواهد شد.

رقابت مرفاوی، پیروانی و مهابادی برای تیم ملی جوانان

گزینه‌های مربیگری تیم ملی فوتبال جوانان با حضور در جلسه کمیته فنی فدراسیون، برنامه‌های خود برای قبول هدایت تیم ملی جوانان را ارائه کردند.

جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال به منظور بررسی برنامه‌های گزینه‌های مدنظر برای مربیگری تیم ملی فوتبال جوانان تشکیل شد و مرفاوی، پیروانی و مهابادی با حضور در این جلسه، برنامه‌های خود را تشریح کردند.

کمیته فنی جدید فدراسیون فوتبال متشکل از محصص، مظلومی، استیلی، مدیر روستا، عزت‌اللهی و قاسمپور است که طی روزهای گذشته نسبت به انتخاب حسین عبدی برای تیم ملی نوجوانان اقدام کردند و هم اکنون در حال بررسی شرایط و برنامه‌های گزینه‌های مدنظر خود برای هدایت تیم ملی جوانان هستند.

هر سه گزینه پیشنهادی برای هدایت تیم ملی جوانان از روند برگزاری جلسات رضایت داشتند.

نسخه مناسب چاپ