استقبال گسترده از بخش «وی.آی.پی» کتابخانه مرکزی همدان
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: بخش «وی.آی.پی» در حالی با ۸۰ نفر عضو ادامه فعالیت می‌دهد که استقبال از این بخش عده‌ای را پشت درها به صف کشانده است.

ارشاد استعدادی با بیان این مطلب افزود: استان همدان ۸۴ کتابخانه عمومی دارد که عده زیادی از افراد از امکانات آن‌ها استفاده می‌کنند، اما در این بین کتابخانه مرکزی همدان یکی از مجهزترین کتابخانه‌های عمومی است که خدمات مختلفی را در اختیار اعضاء قرار می‌دهد که از آن جمله می‌توان به ارائه اینترنت رایگان و انواع لوح‌های فشرده آموزشی و تحقیقی اشاره کرد.

استعدادی با بیان این که بخش ویژه «وی.آی.پی» کتابخانه مرکزی همدان از اردیبهشت ماه پارسال ایجاد شده است، اضافه کرد: این بخش به درخواست اعضای کتابخانه مرکزی همدان ایجاد شده است، زیرا برخی اعضا برای انجام تحقیق و کارهای مطالعاتی، نیاز به فضای خصوصی دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: بخش ویژه کتابخانه مرکزی همدان به مدت یک ماه در اجاره فرد قرار می‌گیرد و در این مدت، یک قسمت ویژه همان یک نفر است.

استعدادی افزود: ظرفیت بخش ویژه کتابخانه مرکزی همدان ۸۰ نفر است و ماهانه ۴۰ نفر آقا و ۴۰ نفر خانم می‌توانند از امکانات این بخش استفاده کنند.

وی با اشاره به این که بخش ویژه از لحاظ آرامش فضای امن و آرامی را برای اعضا فراهم می‌کند، ادامه داد: از ویژگی‌های این بخش استفاده رایگان اعضا از اینترنت است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: هزینه اجاره یک ماه این بخش برای عموم ۳۰ هزار تومان، برای کارشناسان ۲۰ هزار تومان و برای کارشناسان ارشد ۱۰ هزار تومان است.

استعدادی با بیان این که بخش ویژه کتابخانه مرکزی همدان برای تحصیلات تکمیلی تخفیف ویژه در پرداخت هزینه دارد، افزود: استقبال از این بخش بسیار بالا و ساعات کاری بخش ویژه کتابخانه مرکزی از ۸ صبح تا ۱۲ شب است.

وی با بیان این که ایجاد بخش ویژه در کتابخانه مرکزی بازخورد خوبی داشته است، اظهار داشت: کتابخانه مرکزی همدان نخستین کتابخانه در کشور است که بخش ویژه دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان این که کتابخانه مرکزی همدان دارای ۱۰ هزار عضو فعال است، گفت: با توجه به استقبال اعضا، بخش ویژه کتابخانه مرکزی همدان به عنوان نخستین بخش ویژه در کتابخانه‌های عمومی کشور، ایجاد شده است.

استعدادی افزود: کتابخانه مرکزی همدان دارای بیش از ۱۰۰ هزار جلد کتاب در موضوع‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، فلسفی، دینی، تحقیق، موضوعی، داستان و علمی است.

وی با اشاره به این که کتابخانه مرکزی همدان دارای مخزن باز است، گفت: این کتابخانه دارای گنجینه با ارزشی از نسخ خطی و سنگی است و یک میلیون و ۵۰۰ هزار مقاله را به طور رایگان در اختیار اعضا قرار می‌دهد.

نسخه مناسب چاپ