حمله خمپاره ای تروریست ها به دمشق با ۱۲ کشته
سرویس خارجی: خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد که آتش خمپاره تروریست ها به مناطق جنوبی پایتخت سوریه ۱۲ کشته بر جای گذاشت.
در این حمله یک دختر بچه به شهادت رسید و ۲۳ نفر دیگر زخمی شدند. از طرفی ارتش سوریه و کمیته های دفاع مردمی کُرد در درگیری شدید با گروهک تروریستی داعش در جنوب شهر حسکه (در شمال شرق سوریه)، کنترل این مناطق را در دست گرفتند. یک کارشناس نظامی سوری گفت: ارتش سوریه همه مراکز نظامی را در شهر حسکه و حومه این شهر تحت کنترل خود دارد و خبر تصرف داعش بر این مراکز صحت ندارد. وی گفت تلفات روزانه گروه های تروریستی به ده ها و گاه به صدها نفر می رسد و خبر توانایی داعش و دیگر گروه های تروریستی در سوریه برای تصرف استان حسکه شایعه ای بیش نیست. همچنین بر اساس گزارش های رسیده، ارتش سوریه پس از بازپس گیری ارتفاعات طلعه موسی در منطقه کوهستانی القلمون در مرز این کشور با لبنان، هم اکنون به دنبال بازپس گیری ارتفاعات استراتژیک دیگری به نام تلة موسی است که در این صورت می تواند مسیر نقل و انتقال نظامی گروه های تروریستی از لبنان به سوریه را مسدود کند.
درعین حال منابع سوری از مرگ چندین تروریست و کنترل برخی از مناطق خان طومان واقع در ریف حلب توسط ارتش سوریه خبر دادند. نیروهای ارتش سوریه پس از کشتن تروریستها، توانستند کنترل منطقه التلال در خان طومان واقع را به دست گیرند. دراین حال گروهک تروریستی داعش از هلاکت یکی از مبلغان سعودی به نام «فیصل الرویلی» در خاک سوریه خبر داد. وی که در غوطه شرقی کشته شد از نخستین مبلغان عربستانی بود که به داعش پیوست. خبر دیگر اینکه بروز اختلافات میان گروه‌های مسلح تروریستی مستقر در شهر حلب، نبرد آنها موسوم به «غزوه هفتم برای نفوذ به بخش غربی حلب» را ناکام گذاشت. این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه خود را برای حمله زمینی گسترده به شهر «داریا» در دمشق آماده می‌کنند.
این تصمیم پس از آن گرفته شد که تلاش‌ کمیته‌های آشتی ملی در این شهر برای برقراری آتش‌بس و دستیابی به توافق بین ارتش سوریه و گرو‌ه‌های مسلح مستقر در این شهر با شکست مواجه شد. درتحولی دیگر گروهک تروریستی داعش ۷ عضو یک خانواده از اقلیت اسماعیلیه را شبانه در استان حما در مرکز این کشور قتل عام کردند.

نسخه مناسب چاپ