اخبار حوادث
جمع‌آوری مالخرها در بازار حضرتی تهران

سرویس حوادث: طرح پلیس آگاهی تهران برای جمع‌آوری مالخرها، معتادان، خرده‌فروشان مواد مخدر و فروشندگان سیگار قاچاق در محدوده بازار حضرتی خیابان مولوی عصر دیروز به اجرا در‌آمد.

سردار ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران در محل اجرای این طرح درباره عملیات پلیس آگاهی اظهار داشت: به دنبال گزارش‌های مردمی و رصد این محدوده در جنوب تهران، این طرح با حضور واحدهای پلیس آگاهی به اجرا درآمد.وی افزود: برخلاف طرح‌های دیگر این مجموعه که در شب و یا بامداد انجام می‌شد، این طرح از ساعت ۵ر۲ شروع شد و بیش از ۸۰ نفر از مالخرها، عوامل توزیع خرد موادمخدر و قاچاقچیان سیگار خارجی دستگیر شدند.

سردار ساجدی‌نیا گفت: طرح جمع‌آوری معتادین در این منطقه همچنان ادامه دارد و تا ساماندهی مناسب این منطقه و ایجاد امنیت اقتصادی برای کسبه طرح‌های پلیس آگاهی ادامه خواهد داشت. وی با اشاره به این‌که از طرف ستاد مبارزه با موادمخدر ظرفیت جمع‌آوری ۱۶۰۰ معتاد به پلیس داده شده است، گفت:‌ فقط در کمتر از چند ساعت مأموران ما ۶۰۰ معتاد و خرده‌فروش موادمخدر را جمع‌آوری کردند که این امر نشان می‌دهد ما به کمپ‌‌های بیشتری برای انتقال معتادان جمع‌آوری شده نیاز داریم.وی افزود: با توجه به بافت قدیمی این منطقه و وجود اماکن متروکه که محلی برای جمع‌ شدن معتادان است، باید مسئولان ذیربط درباره بهسازی محیط وارد عمل شوند.

در طرح پلیس آْگاهی تهران مقادیر زیادی سیگار قاچاق،‌ گوشی‌های سرقتی و دیگر اموال مسروقه از دستگیرشدگان کشف و ضبط شد.

سرقت مسلحانه از یک طلافروشی درنیشابور ‏

نیشابور: دستبرد مسلحانه به یک طلافروشی در نیشابور، شماری مجروح برجا گذاشت.‏

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شاهدان عینی، سارقان مسلح عصردوشنبه به این طلا فروشی در خیابان امام نیشابور وارد شده و با ایجاد رعب و وحشت و مجروح‌ساختن چهار نفر و با شکستن ویترین مغازه و سرقت طلاها با یک دستگاه خودرو پژو از محل گریختند.

کشف سرنخ‌های سرقت

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی گفت: در تعقیب و ردزنی عاملان سرقت مسلحانه در نیشابور، سرنخ‌هایی به دست آمده که می‌تواند کمک شایانی به کارآگاهان پلیس در شناسایی و دستگیری متهمان کند.سردار امیری‌مقدم بابیان این‌که شهروندان مجروح شده به صورت سطحی جراحت دیده و حال عمومی آنان رضایت‌بخش است، افزود: باهماهنگی‌های به عمل آمده از طریق مرکز فرماندهی و کنترل پلیس، خودرو سارقان چند دقیقه بعد از سرقت در یکی از خیابان‌های فرعی شهر نیشابور کشف شد.

‎سیل در سودان، هزاران خانه را ویران کرد‏

سودان: بارش شدید باران و جاری شدن سیل، زیان‌های شدیدی به چند منطقه سودان وارد کرد و موجب تخریب ۳۸۲۹ خانه در ایالت‌های خرطوم و نیل سفید شد.

سیل همچنین روستاهای زیادی را در شرق سودان که در نوار مرزی بین سودان و اتیوپی قرار دارد، زیر آب برد.‏

۱۲۵ مسافر کشتی بنگلادشی غرق شدند

بنگلادش ـ با گذشت دو روز از حادثه واژگونی شناور بنگلادشی، گروه‌های نجات از احتمال غرق‌ شدن ۱۲۵ مسافر مفقود شده این شناور خبر می‌دهند.

شناور «ام‌وی‌پیناک» دوشنبه در رودخانه «پادما» واژگون شد.

نسخه مناسب چاپ