راه‌اندازی ‏‌‌دفتر مستقل نفت و گاز در ایلام
دهلران ـ خبرنگار اطلاعات: استاندارایلام با اشاره به مصوبه اخیر مجلس، از راه‌اندازی دفتر مستقل نفت و گاز در ایلام خبر داد و گفت: مدیریت مستقل پروژه‌های نفتی با توجه به این که یکی از مطالبات اصلی مردم استان و مصوبه مجلس است، به زودی در استان تاسیس خواهد شد‎.

‎حسن بهرام‌نیا در نشست با مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جمعی از مدیران حوزه نفت خواستار اجرای تعهدات شرکت‌های بزرگ در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شد و افزود: در این زمینه لازم است شرکت‌های نفتی نیز به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود در ایلام توجه ویژه‌ای داشته باشند‎.

‎وی خواستار توجه به نیروهای بومی در اجرای پروژه‌های نفتی و گردش مالی پیمانکاران نفتی در استان ایلام شد‎ و با اشاره به رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم ایلام در دوران جنگ تحمیلی و نقشی که اکنون در کنگره عظیم اربعین ایفا می‌کنند، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی عنایات ویژه‌ای به استان ایلام دارند به طوری که اولین سفر استانی خود را به استان ایلام داشته‌اند.

وی با بیان این که استان ایلام ۱۱درصد منابع گازی و ۶ درصد منابع نفتی کشور را در اختیار دارد، تأکید کرد: از ۱۴۵ هزار بشکه تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیش از ۱۴۰ هزار بشکه آن در استان ایلام انجام می‌گیرد. وی در ادامه از رایزنی برای حفر ۵ حلقه چاه جدید در منطقه تنگ بیجار برای تأمین خوراک واحدهای صنعتی پتروشیمی در استان و پارک پروپیلن در استان ایلام خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اجرای پروژه‌های جدید پتروشیمی و خصوصا پارک پروپیلن و نیاز استان به خوراک این پروژه‌ها اجرای این پروژه‌های نفتی و حفر چاه‌های جدید در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است‎.

نسخه مناسب چاپ