اخبار کوتاه
برپایی نمایشگاه توانمندی‌های دانشی در پتروشیمی شازند

اراک-خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های دانشی مهندسان ساخت و تولید با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شرکت پتروشیمی شازند گشایش یافت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به رویکرد و استراتژی شرکت پتروشیمی شازند مبنی بر استفاده حداکثری از توانمندی‌های داخلی و جلوگیری از خروج ارز ، اداره مهندسی ساخت و خودکفایی در این شرکت تشکیل و تامین قطعات یدکی از سوی سازندگان داخلی بر عهده این اداره قرار گرفت.

وی تاکید کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته از سال ۹۹تاکنون بیش از ۷۷۰تقاضا مشتمل بر حدود ۳۰۰۰ قلم کالا از سوی این‌ مجموعه فرآیند داخلی سازی را طی کرده که بر اساس محاسبات صورت گرفته سبب صرفه جویی و جلوگیری از خروج ارز به میزان ۲۵میلیون یورو شده است.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی شازند با اشاره به اهداف داخلی سازی این شرکت اظهار داشت: صرفه جویی ریالی، جلوگیری از خروج ارز، قطع وابستگی از تامین کننده‌های خارجی و ایجاد بستر خلاقانه در مجتمع از جمله این اهداف است.

ولدخانی با بیان این که این مجموعه سال گذشته ۳۳۰میلیون دلار ارزآوری داشته است، ادامه داد: مجموعه قطعات داخلی شده شامل دوربین و کمپرسورها ، تجهیزات اکسترودرها، توربو اکسپندرها، کنترل ولوها، ادوات ابزار دقیق، انواع پمپ‌ها، شیرهای اطمینان و فیلترها، قطعات برقی، الکاروموتور و آسانسورها و همچنین قطعات مکانیکی تجهیرات ثابت و تجهیزات آنالایزر است.

یحیی رمضانی فرماندار شهرستان شازند هم گفت: گشایش نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های دانشی مجموعه شرکت پتروشیمی شازند در شرایط تحریم مایه مباهات و افتخار استان مرکزی است‌.

خدمت به مردم مناطق محروم وظیفه مسئولان است

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی کشور و سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همه نیروهای مسلح، خادم مردم هستند، خدمتگزاری به مردم محرومینی که از امکانات اولیه بهره‌مند نیستند، وظیفه مسؤلان و نمونه حاکمیت دینی است‏‎.

‎سردار ابوالفضل شکارچی با حضور در دبیرخانه اقوام و طوایف سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مردم ولی نعمتان ما هستند، باید همه در جایگاه خودشان به دین خدا و اسلام خدمت کنند و این ارزشمند است و کسانی که در این جهت خدمت می‌کنند، باید مشکلات و موانع را از سر راهشان برداریم‎.

آغاز ثبت نام در هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان یزد

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از آغاز فرآیند نام نویسی تعاونگران در هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر این استان خبر داد و گفـت: مهلت ثبت‌نام در این جشنواره ۲۰ خرداد ماه تعیین شده است‎.

‎محمدرضا فلاحتی هدف از برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر را ترویج فرهنگ تعاون و کارهای گروهی دانست و افزود: تعاون یک موضوع بسیار مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه رونق اقتصاد کشور و رفع مشکلات بیکاری است و از این رو باید فرهنگ تعاون را به گونه‌های مختلف در میان آحاد جامعه رواج دهیم.

‎وی با بیان این‌که یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره یاد شده تشویق تعاونی‌ها است، گفت: جشنواره تعاونی‌های برتر با هدف توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و معرفی توانمندی‌های این حوزه به جامعه و ارج نهادن به زحمات تلاشگران و رقابت سالم اعضای خانواده بزرگ تعاونی استان و کشور هر سال برگزار می‌شود و تشویق فعالیت‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی و معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی برای بهره گیری از سایر تعاونگران در فضای مناسب در انتقال دانش رسمی و بومی در سطح کشور، از اهداف این جشنواره است‎.

‎مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد حداکثر مهلت ثبت‌نام در این جشنواره را ۲۰ خرداد دانست و افزود: تعاونی‌های استان با مراجعه به سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون، به نشانی ‎ https:ررtaavoni.mcls.gov.ir‎می توانند اطلاعات کامل تعاونی خود را ثبت کنند؛ ثبت نام از سوم خرداد ماه آغاز شده است و تا بیستم خرداد ادامه دارد.

سد اکباتان همدان ۱۱ میلیون مترمکعب آب دارد

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: ذخیره سد اکباتان به۱۱ میلیون متر مکعب آب کاهش یافت که بر این اساس صرفه‌جویی آب ضروری است‏‎.

‎محمد ضروری در جمع خبرنگاران با بیان این که از ابتدای سال آبی تاکنون ۲۳۰ میلیمتر بارش باریده است، اظهار داشت: بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۲۸۳ میلیمتر و در بلندمدت ۳۶۷ میلیمتر بوده است‎.

‎وی با بیان این که کاهش بارندگی امسال بسیار محسوس بود، افزود: بارندگی امسال ۱۹ درصد نسبت به پارسال و ۳۷ درصد نسبت به بلند مدت کاهش دارد‏‎.‎سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به این که سد اکباتان ۱۱ میلیون مترمکعب آب دارد که ۳۳ درصد آن پر است، بیان کرد: اکنون ورودی سد اکباتان ۴۶۰ لیتر در ثانیه و خروجی آن برای استفاده در شرب ۹۰۰ لیتر در ثانیه است‎. سد آبشینه نیز ۲۷۰ هزار مترمکعب آب دارد که ۵درصد آن پر است و سد شیرین‌سو ۸۹۰ هزار متر مکعب آب دارد که ۲۰ درصد آن پر است‏‎.‎ضروری افزود: سد سرابی تویسرکان ۴ میلیون مترمکعب آب دارد که ۴۳ درصد ظرفیت آن پر است و سد کلان ملایر نیز ۴۳میلیون متر مکعب آب دارد‎.‎

انتصاب مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ‏

کرج ـ خبرنگار اطلاعات: اکبر قنبرپور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، طی حکمی سید مهدی جعفری را به عنوان مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی این منطقه منصوب کرد‎.

‎جعفری بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش‌هایی از جمله معاونت فرهنگی، قرآنی، هنری و کارگروه ساماندهی مد و لباس را در کارنامه خود دارد‏‎.

نسخه مناسب چاپ