آمادگی پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) در نظم و امنیت کامل
 

سرویس خبر: جانشین فرمانده انتظامی کل کشور از آمادگی پلیس و دیگر دستگاه‌ها برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در نظم و امنیت کامل خبر داد.

سردار قاسم رضایی در جلسه هماهنگی مراسم ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی که دیروز در کلانتری شهید مصطفی خمینی، برگزار شد اظهار داشت: مجموعه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مسئولیت میدانی مراسم را برعهده دارد و این مجموعه در اصل قرارگاه تاکتیکی روح الله است.

وی درباره تمهیدات پلیس برای تامین نظم و امنیت مراسم گفت: این انتظار انقلابی فردی و سازمانی است و وظیفه ذاتی ما ایجاد آرامش و امنیت برای این مراسم است. این بزرگداشت ملی، در سطح کشور و در اقصی نقاط ایران برگزار می‌شود. ما اقدامات لازم را در مرزها پیش‌بینی کرده ایم و همه پیش‌بینی‌ها در تهران و شهرهای اطراف به خصوص از نظر ترافیکی در تهران بزرگ و شهرهای همجوار انجام شده است.

رضایی با تاکید بر این که پارکینگ و مسیر ترد برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است،ادامه داد: زائرین در این مراسم حساس و ملی موارد ممنوعه همراه نداشته باشند. پرواز ریزپرنده‌ها هم در این ایام ممنوع است. همچنین حتما باید از اتوبوس‌ها و خودروهای ایمن و بین راهی استفاده شود و در مورد خاصی مجوز محدودی به قم داده شده است تا از وسایل بین جاده ای استفاده کند. امیدواریم با حوصله و رعایت مقررات و همکاری در سطوح مختلف این مراسم حساس بدون هیچ حادثه‌ای باشد.

جانشین فراجا با اشاره به تمهیدات پلیس سفر به شهرهای زیارتی و شمالی هم گفت: در بحث ترددها تمهیداتی اندیشیده شده است. در این تعطیلات بخشی از جمعیت زائر هستند و بخشی به مناطق شمالی کشور می‌روند. سیر و سفرها زیاد شده و اصل کلی و مهم رعایت قوانین و هنجارهای جامعه است. مجموعه فرماندهی انتظامی بر اساس قانون با هنجارشکنی برخورد می‌کند. ما از سفرها خوشحالیم اما اگر تعدادی هنجارشکنی کنند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای همه مناطق از جمله تفرجگاه‌ها، ساحل و خیابان‌ها اندیشیده شده است. تیم‌هایی برای سازماندهی در این ایام ایجاد و با کمک به مردم با هنجار شکنی برخورد خواهند کرد. لذا تعطیلاتی که در پیش داریم ایام خوشی برای زیارت و سیاحت خواهد بود و در کنار آن رعایت قوانین و مقررات ضروری است.

آماده باش ۲۰هزار مامور پلیس

فرمانده انتظامی تهران بزرگ هم در این جلسه با اشاره به آمادگی پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: ۲۰هزار نیروی پلیس آماده برگزاری این مراسم ملی هستند.

سردار حسین رحیمی تاکید کرد: قرارگاه انتظامی ترافیکی و امنیتی روح الله فراجا در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ کار خود را آغاز کرده و تلاش ما این است که مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در امنیت و آرامش کامل برگزار شود. پیش‌بینی ما این است که از ۱۰استان مختلف و اطراف تهران ۱۱۰تا ۱۵۰هزار نفر برای این مراسم حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: برای تمامی اتوبوس‌ها پارکینگ پیش‌بینی و ۱۷پارکینگ با همکاری شهرداری و پلیس راه و راهور برای این کار در نظر گرفته شده است.همچنین در تمامی ورودی‌ها بنرهای راهنمایی وجود دارد.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: تیم‌های عملیاتی و تجسس کلانتری و نامحسوس و گروهان ضربت امنیت تهران و پایتخت از آمادگی کامل برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برخوردارند.

همچنین بیش از ۸۵ایستگاه ای ست و بازرسی امنیت برای برقراری امنیت شبانه در تهران

وجود دارد.

نسخه مناسب چاپ