تولد نمایشگاه صنعت مالی
سومین جلسه سیاستگذاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور (بورس، بانک و بیمه)، در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد و اکثریت اعضا با برگزاری بزرگترین رویداد مالی کشور در هفته اول مرداد موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، بر اساس نظر اعضای شورای سیاستگذاری و با هدف دستیابی به محتوای جامع تر، تخصصی تر و نقش آفرینی همه بازیگران بازارهای مالی، نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس) به نمایشگاه «صنعت مالی» تغییر نام داد.

این در حالی است که بنا به اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، امتیاز برگزاری این نمایشگاه از سال ۱۴۰۰ به طور کامل در اختیار شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفته است و «سازمان بورس و اوراق بهادار» هیچ نقش و مسؤولیتی در روند برگزاری این نمایشگاه ندارد و تمامی فعالیت‌ها ذیل عنوان «چهاردهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه» توسط بخش خصوصی انجام می‌پذیرد.

در نشست بررسی نحوه برگزاری نمایشگاه جدید «صنعت مالی»، وزارت اقتصاد، بیمه مرکزی، نظام بانکی و خانواده بازار سرمایه از برگزاری این رویداد مالی حمایت کرده و مقرر شد جلسات شورای سیاستگذاری چهاردهمین رویداد مالی کشور با محوریت وزارت اقتصاد و با ریاست مهدی محمدی رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی به شکل منظم و مستمر برگزار شود.

بر اساس نظر اکثر اعضای شورا، چهاردهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور به عنوان بزرگترین گردهمایی اقتصادی سال جاری و دروازه اصلی ارتباط مستقیم مدیران اقتصادی و فعالان بازارهای مالی با آحاد جامعه هفته اول مرداد در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.

به همین منظور، کارگروه ویژه ارتقای محتوای این رویداد با حضور نمایندگان بیمه مرکزی، نمایندگان نظام بانکی، نمایندگان بازار سرمایه و همچنین نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل می شود.

با توجه به نام گذاری سال ۱۴۰۱ حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها رسالت ملی است و بر این اساس شورای سیاستگذاری چهاردهمین رویداد صنعت مالی؛ برنامه های ویژه ای برای حضور پر رنگ این دست از شرکت ها در نظر گرفته است.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی، نشست‌های صمیمی مدیران و علاقه مندان به صنعت مالی، گردهمایی های آموزشی، حضور میهمانان بین المللی و معرفی آخرین دستاوردهای صنعت مالی ایران و جهان از دیگر برنامه های چهاردهمین رویداد مالی کشور است.

این رویداد، با مشارکت سیاستگذاران، دست اندرکاران، فعالان بازارهای مالی و سایر ذینفعان و علاقمندان برگزار می شود و فرصت تازه‌ای برای بازنگری اقدامات انجام شده، ترسیم چشم‌اندازهای نو و گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی بنگاه های اقتصادی فعال در صنعت مالی محسوب می شود و مهمترین دروازه ارتباطی بانک، بیمه و بورس با مردم است.

یادآور می‌شود مهدی محمدی، مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مصطفی زندی مدیر کل روابط عمومی بیمه مرکزی، محمد هادی سلیمی زاده مدیر روابط عمومی سازمان بورس، نمایندگان بانک های کشور و همچنین جمعی از مدیران ارشد حوزه روابط عمومی فعال در بازارسرمایه، اعضای شورای سیاستگذاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور (بورس، بانک و بیمه) هستند .

بر اساس این گزارش نمایشگاه صنعت مالی کشور روزهای دوم تا پنجم مرداد برگزار خواهد شد.

خبر دیگر اینکه سازمان بورس اعلام کرد که این سازمان هیچ نقش و مسؤولیتی در روند برگزاری این نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که هر ساله برگزار می شود ندارد.

به گزارش تسنیم، بنا به اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، امتیاز برگزاری این نمایشگاه از سال ۱۴۰۰ به طور کامل در اختیار شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفته است و «سازمان بورس و اوراق بهادار» هیچ نقش و مسؤولیتی در روند برگزاری این نمایشگاه ندارد و تمامی فعالیت‌ها ذیل عنوان «چهاردهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه» توسط بخش خصوصی انجام می‌پذیرد.

در همین رابطه و با توجه به تماس‌های مکرر نهادهای مالی بازار سرمایه و همچنین بانک‌ها و بیمه‌ها درباره اطلاع از چگونگی نحوه برگزاری چهاردهمین دوره این نمایشگاه به اطلاع می‌رساند: استفاده از عنوان نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با حضور و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار قویاً تکذیب می‌شود.

سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه ضمن تأکید بر عدم حضور در این دوره از نمایشگاه، اعلام می‌دارد: این سازمان هیچ مسؤلیت و نقشی در قبال نحوه برگزاری این رویداد ندارد.

نسخه مناسب چاپ