اخبار داخلی
بیرانوند ۳ ساله با پرسپولیس بست

سنگربان تیم ملی فوتبال ایران با عقد قرارداد دوباره لباس پرسپولیس را بر تن کرد.

علیرضا بیرانوند با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوست و دوباره سرخپوش شد. با این حساب وی در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران مسئولیت حفاظت از دروازه سرخ‌پوشان تهرانی را بر عهده خواهد داشت.

پرسپولیس در رقابت‌های فصل گذشته در درون دروازه با چالش‌هایی مواجه بود و یکی از دلایل موفق نبودن و قهرمان نشدن شاگردان یحیی گل‌محمدی عدم ثبات در چارچوب دروازه این تیم بود.

مدیرعامل سرخ‌پوشان تهرانی چند روز قبل و در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرده بود بهترین بازیکنانان را برای پرسپولیس جذب می‌کنیم و بعد از بازی آخر نیز از آن‌ها رونمایی می‌شود.

علیرضا بیرانوند یکی از خریدهای جدید سرخ‌پوشان تهرانی است و شنیده می‌شود بازیکنان دیگری در روزهای آینده با این باشگاه به توافق خواهند رسید.

مخالفت برانکو با برگزاری دیدار ایران و عمان

دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان با عمان پس از مخالفت «برانکو» سرمربی این تیم، لغو شد. پیش از این توافقاتی صورت گرفته بود که تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان در دوحه باهم بازی دوستانه داشته باشند اما برانکو سرمربی این تیم مخالفت خود را برای این دیدار دوستانه اعلام کرد تا در نهایت بازی لغو شود.

توافقات اولیه صورت گرفته بود اما سرمربی عمان بنا به دلایلی از برگزاری این دیدار سرباز زد تا بازی ۲ تیم منتفی شود.

تیم ملی فوتبال ایران پس از لغو دیدار با کانادا، راهی دوحه قطر شد تا تمرینات خود را در این کشور دنبال کند. از الجزایر به عنوان یکی از تیم‌هایی یاد می‌شود که احتمال دیدار دوستانه با آن وجود دارد.

تمجید اتحادیه جهانی کشتی از حسن یزدانی

پس از صعود قاطع حسن یزدانی به فینال جام تورلیخانوف، اتحادیه جهانی از عملکرد وی تمجید کرد.حسن یزدانی پس از گذشت چند ماه از حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و کسب مدال طلا، صبح دیروز در جام تورلیخانوف قزاقستان به میدان رفت و با دو برد قاطع راهی فینال این رقابت‌ها شد.

یزدانی در این رقابت‌ها ابتدا فاتح اردین دارنده مدال نقره جهان از ترکیه را ۱۲ بر صفر برد و سپس برابر عظمت دولتبکوف دارنده مدال طلای آسیا از قزاقستان با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز شد و به فینال رسید تا برای کسب مدال طلا به مصاف بوریس ماکوئف از اسلواکی برود.

اتحادیه جهانی پس از راهیابی یزدانی به فینال نوشت: او انگار هرگز در استراحت نبوده است. بعد از ۷ ماه بار دیگر به تشک مبارزه برمی‌گردد و کار معمول خود را انجام می‌دهد. اتحادیه جهانی همچنین خطاب به هواداران کشتی در جهان نوشت: به روز چهارم مسابقات جام تورلیخانوف خوش آمدید. آیا از دیدن بازگشت حسن یزدانی هیجان زده‌اید؟یزدانی با وجود دوری چند ماهه از میادین، آمادگی خوبی در این مسابقات داشت و به راحتی از سد حریفان خود گذشت.

نسخه مناسب چاپ