اخبارکوتاه
اسامی ۱۴ قلم داروی ممنوعه در حج تمتع اعلام شد‏

سرویس خبر: فهرست ۱۴ قلم داروی ممنوعه برای ورود به کشور عربستان توسط زائران حج تمتع اعلام شد.‏

بر اساس دستورالعمل صادره، حمل ۱۴ قلم دارو به کشور عربستان ممنوع است که آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی‌گرم و قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی گرم در این دسته از داروها قرار دارند.‏

همچنین شربت متادون، هیدرومرفین ۲ میلی گرم، قرص متیل فنیدات هیدرو کلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی گرم،‌ شربت اکسپکتورانت کدئین، قرص استامینوفن کدئین، آمپول دیازپام ۱۰ میلی گرم، قرص دیازپام ۲،۵ و ۱۰ میلی گرم، آمپول و قرص بوپرونورفین هم جزو اقلام ممنوعه است. همچنین به همراه داشتن ارز برای هر مسافر حداکثر تا ۵۰۰۰ یورو مجاز است و هر مسافر هم نهایتاً می‌تواند ۱۵۰ گرم طلا با خود به عربستان ببرد.‏

سرقت از صندوق امانات بانک‌ ملی در تهران

سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از آغاز تحقیقات در پرونده سرقت از صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه خیابان انقلاب خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی اظهار داشت: شماری از کارکنان بانک که در بررسی های اولیه در این حادثه قصور و سهل انگاری داشته‌اند تحت نظر قرار دارند که تحقیقات از آن ها ادامه دارد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت هم اعلام کرد که اخبار تشریحی و تکمیلی در این باره بزودی اعلام می شود.

همچنین در پی این حادثه وب‌سایت بانک ملی ایران توضیحاتی را ارائه واعلام کرد: حادثه شعبه دانشگاه بانک ملی ایران که به بروز برخی خسارات محدود به صندوق اجاره ای منجر شد، از سوی پلیس و مراجع ذیربط در حال پیگیری است.

مرگ یک غریبه در آتش سوزی چاه

سرویس حوادث: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ یک مرد ۲۵ ساله در پی حریق یک چاه خبر داد.‏

سید جلال ملکی گفت: ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه دیروز یک مورد حادثه آتش سوزی داخل یک چاه، در محدوده بزرگراه محلاتی، مسیر غرب به شرق، نرسیده به بلوار ابوذر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد.‏

وی ادامه داد: ماموران ۲ ایستگاه در مدت ۳ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که داخل یک حلقه چاه ۵ متری که برای کار گذاشتن کابل، داخل زمین حفر شده بود و آتش‌سوزی رخ داده است. دود از این چاه بیرون می‌آمد و به همین دلیل شهروندان و عابران با آتش نشانی تماس گرفته بودند.‏ملکی با بیان اینکه عوامل اداره برق هم در محل حاضر شدند، ادامه داد: ایمن سازی‌های لازم از سوی عوامل شرکت برق صورت گرفت و آتش نشانان عملیات را آغاز کردند. مأموران از داخل این چاه یک مرد حدود ۲۵ ساله را خارج کردند که از کارگران حفاری هم نبود و عوامل اداره برق از حضور این فرد اظهار بی‌اطلاعی کردند.‏

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: در این حادثه کابل‌های برق انتهای این چاه دچار آتش‌سوزی شده بود و این فرد که مشخص نبود به چه دلیل به داخل چاه رفته است، در میان شعله‌ها گرفتار شده بود. آتش‌نشانان این فرد را از داخل چاه خارج کردند و مرگ او از سوی عوامل اورژانس تائید شد.‏

دستگیری کلاهبرداران هزار میلیارد ریالی در استان البرز

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای شبکه‌ای که به بهانه خرید و فروش مسکن و خودرو یک هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد‎.

‎سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنها تحت عنوان مشارکت در خرید و فروش مسکن و خودرو، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت که با اقدامات فنی و تحقیقات به عمل آمده توسط ماموران دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری شهرستان نظرآباد مشخص شد که متهمان با ارائه پیشنهاد به مال باختگان مبنی بر مشارکت در ساخت و ساز مسکن و خرید و فروش خودرو به این طریق از افراد کلاهبرداری کرده‌اند‎.

‎سردار محمدیان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با تلاش شبانه روزی و رصد اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در استان‌های تهران و البرز شناسایی و هر ۳ متهم را دستگیر کردند‎.

‎وی با بیان این که تاکنون ۶۰ نفر از شکات شناسایی شده‌اند، تأکید کرد: متهمان در بازجویی‌های ماموران به کلاهبرداری یک هزار میلیارد ریالی اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند‎.

‎اعتراف به ۵۰ فقره موبایل قاپی در تهران

سرویس حوادث: رئیس پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ موبایل قاپ حرفه‌ای با ۵۰ فقره سرقت در محدوه شمال تهران خبر داد‎.

‎به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه گودرز داوری با اعلام این خبر گفت: بیست و نهم دی ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع موبایل قاپی به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و محتویات پرونده حکایت از آن داشت که خانمی در حال تردد در محدوده خیابان عباس‌آباد، تلفن همراهش توسط ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت سرقت می‌شود و به سرعت هر ۲ موتور سوار از محل می‌گریزند. متهمان که با مقاومت این زن جوان مواجه شده و با تهدید سلاح سرد و قدرت نمایی از محل فرار کرده بودند، هویت و مخفیگاه آنان شناسایی شد و پس از هماهنگی‌های قضایی هر ۲ متهم در مخفیگاهشان دستگیر شدند‎.

‎وی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان تعدادی سلاح سرد کشف شد، بیان داشت: متهمان پس از دستگیری در بازجویی‌های پلیسی به ۵۰ فقره سرقت گوشی تلفن‌های همراه اعتراف کردند که با توجه به اعتراف صریح هر ۲ متهم به سرقت موبایل شهروندان و شناسایی ۴۰ تن از مال باختگان پرونده به همراه متهمان به دادسرای مربوط ارسال شد و تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد‎.‎

انهدام شبکه جعلی خریداران اینترنتی املاک در ملایر

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی ملایر در استان همدان از متلاشی شدن اعضای شبکه جعلی خریداران اینترنتی املاک در ملایر با تلاش ماموران کلانتری ۱۱ شهدا این شهر خبر داد‎.

‎به گزارش ایسنا؛ سرهنگ احمد ساکی افزود: ماموران کلانتری ۱۱ شهدا به دنبال دریافت شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه ملک مسکونی وی به مساحت ۶۰۰ مترمربع بدون اطلاعش با درج آگهی در فضای مجازی توسط افراد نامعلومی در معرض فروش قرار گرفته است، بلافاصله طی هماهنگی با دستگاه قضایی و انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، ۳ متهم عضو این باند را شناسایی کردند‎.

‎وی با بیان اینکه مخفیگاه این افراد خارج از استان همدان بود و حین انجام یک معامله جعلی و غیرقانونی با ترفند توسط ماموران این یگان دستگیر شدند، اظهار داشت: با تشکیل پرونده هر ۳ نفر اعضای این شبکه به مراجع قضایی تحویل شدند‎.

دستگیری سارق اماکن عمومی در قرچک ‏

سرویس حوادث: جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک گفت: با تلاش عوامل انتظامی، سارق اماکن عمومی با ۱۰ فقره سرقت در قرچک دستگیر شد. ‏

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی ستاد انتظامی شرق استان تهران، سرهنگ مرتضی ملکی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس ۲ نفر از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت از مغازه‌هایشان در یکی از پاساژهای قرچک، تیمی از ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی به محل اعزام شدند‎.

‎وی افزود: مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ با بررسی سرقت‌های انجام شده و رصد دوربین‌های مداربسته به این نکته پی بردند که سارق در ابتدای صبح از قسمت اداری پاساژ وارد شده و با باز کردن قفل ۲ باب مغازه، اقدام به سرقت اموال کرده است‎.

‎جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قرچک تصریح کرد: ماموران انتظامی با این فرضیه که عامل سرقت تبحر زیادی در باز کردن قفل‌های مختلف دارد و از طرفی با در دست داشتن سرنخ‌هایی، مشخصات ظاهری و مخفیگاه او را شناسایی و در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند‎.

‎ملکی با اشاره به کشف حدود یک میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه متهم تأکید کرد: سارق در تحقیقات تخصصی پلیس به ۱۰ فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف کرد‎.‎

دستگیری ۳ نفر از عاملان درگیری و نزاع خیابانی در «ماسال»

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی ماسال در استان گیلان گفت: ماموران نیروی انتظامی ماسال ۳ نفر از عاملان درگیری و نزاع خیابانی در این شهر را دستگیر کردند‎.

‎به گزارش مهر ، سرهنگ مجید تقی زاده گفت: در پی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر یک مورد نزاع و درگیری در شهر ماسال، مأموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند و با مشاهده درگیری ۳ نفر که این نزاع خیابانی را ایجاد کرده بودند، آنان را دستگیر کردند‎.

‎توقیف محموله بزرگ باتری قاچاق در دشتستان ‏

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: محموله باتری قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان دشتستان کشف شد‎.

‎سردار حیدر سوسنی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید صلاحی در محور خروجی شهرستان دشتستان، حین کنترل وسایل نقلیه عبوری یک دستگاه کامیون کشنده را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند، که در بازرسی از این خودرو ۱۰۸ هزار عدد باتری لیتیومی در اندازه‌های مختلف و فاقد مدارک گمرکی کشف شد‎.

‎وی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش محموله کشف شده ۵۰ میلیارد ریال است، گفت: در این زمینه یک نفر دستگیر شد و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت‎.

دستگیری ۲ نفر از اعضای شبکه قاچاق سلاح در استان فارس

سرویس حوادث: جانشین فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بازرسی از اعضای یک شبکه حرفه‌ای قاچاق سلاح ۳ قبضه اسلحه جنگی کلت و ۳ تیغه خشاب مربوطه کشف شد‎.

‎سردار یوسف ملک‌زاده افزود: در اجرای طرح مبارزه با سلاح و مهمات غیرمجاز در استان فارس، ماموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند که یکی از اعضای شبکه حرفه‌ای قاچاق سلاح تعدادی اسلحه را از استان‌های غربی خریداری کرده‌اند و با یک سواری پژو ۴۰۵ قصد ورود آن را به شیراز را دارند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند‎.

‎وی افزود: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضایی به محور مواصلاتی اصفهان ـ شیراز اعزام شدند و با برپایی تور ایست و بازرسی، خودرو را شناسایی کردند و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند آن را توقیف و راننده و سرنشین را هم دستگیر کنند‎.

‎جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۳ قبضه اسلحه جنگی کلت و ۳ تیغه خشاب مربوطه کشف شد، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند و تلاش برای دستگیری دیگر اعضای این باند به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد.‏

کشف پیکر بی‌جان کودک ۶ ساله در میرجاوه ‏

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی میرجاوه سیستان و بلوچستان از شناسایی و کشف جسد کودک ۶ ساله گمشده در بخش «ریگ ملک» این شهرستان خبر داد‏‎.

‎سرهنگ اسماعیل عزیزی اظهارداشت: چند روز قبل در پی گم شدن کودک ۶ ساله و پیگیری موضوع از سوی خانواده وی که اظهار داشتند، فرزندشان ۳ روز است از خانه خارج شده و تاکنون مراجعت نکرده است، با تحقیقات گسترده ماموران مرزبانی و مشارکت مردم جسد این کودک خردسال در بخش «ریگ ملک» شهرستان میرجاوه کشف شد‏‎.

‎وی با اعلام بررسی موضوع افزود: علت فوت این کودک هنوز مشخص نیست که پس از هماهنگی قضایی در شهرستان، جسد برای بررسی و چرایی فوت به پزشکی قانونی استان منتقل شده است‎.

‎شرور تحت تعقیب در هرسین به دام افتاد

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی هرسین در استان کرمانشاه از دستگیری شرور تحت تعقیب استان البرز در این شهرستان خبر داد‎.

‎به گزارش ایرنا، سرهنگ علی عزیزیان اظهار داشت: پس از وقوع یک مورد تیراندازی در شهر هرسین، رسیدگی فوری به موضوع در دستور کار قرار گرفت و ماموران پلیس هرسین با کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی عامل تیراندازی شدند و در عملیاتی مقتدرانه به سرعت نسبت به دستگیری وی اقدام کردند‏‎.‎عزیزیان تأکید کرد: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی از اشرار و اراذل سابقه دار استان البرز بوده که دارای سوابق متعدد تیراندازی منجر به جرح و سرقت به عنف بوده است‎.

‎فرمانده انتظامی هرسین با اشاره به تشکیل پرونده در این خصوص، از معرفی وی به دستگاه قضایی برای صدور حکم لازم خبر داد‎.

‎عامل قتل ۳ عضو خانواده در خاش بازداشت شد‏

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش و اقدام به موقع کارآگاهان پلیس آگاهی استان عامل قتل ۳ عضو خانواده خاشی در این شهرستان شناسایی و بازداشت شد‎.

‎به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری اظهارداشت: دوازدهم خردادماه امسال در پیگیری خبر قتل اعضای یک خانواده شامل مادر ۴۸ ساله، دختر ۱۷ ساله و پسر ۱۲ ساله در یکی از مجتمع‌های آپارتمانی خاش، شناسایی و دستگیری عامل قتل به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان و شهرستان خاش قرار گرفت و کارآگاهان پلیس آگاهی استان با حضور در محل قتل به جمع‌آوری سرنخ‌های موجود پرداختند و با تلاش‌های بی‌وقفه خود به شاکی پرونده که از بستگان نزدیک مقتولان بود و به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود، طنین شدند و او را به عنوان متهم تحت بازجویی قرار دادند‎.‎به گفته فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، با توجه به کشف پرونده قتل، متهم پس از پایان یافتن تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد‏‎.

حادثه رانندگی با ۴ کشته در آزادشهر استان گلستان‏

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: حادثه رانندگی در محور آزادشهر ـ مینودشت ۴ کشته برجای گذاشت‏‎.

‎سرهنگ مهدی قنبرب، جانشین پلیس راه استان گلستان گفت: ساعت یک بامداد ۱۶ خردادماه به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر وقوع تصادف شدید رانندگی در محور آزاد شهر ـ مینودشت، بلافاصله ماموران پلیس راه برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند که در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد در این تصادف یک دستگاه سواری پژو پارس با یک دستگاه تریلی کشنده به شدت برخورد کرده است که متاسفانه بر اثر آن راننده و ۳ سرنشین سواری پژو در دم جان خود را از دست داده‌اند‎.

‎قنبری گفت: علت وقوع این تصادف حرکت خلاف جهت سواری بوده است از رانندگان می‌خواهیم از هرگونه عجله و شتاب جدا خودداری و فاصله طولی را با خودروی جلویی حفظ کنند و همچنین با توجه به تردد وسایل و ادوات کشاورزی در سطح جاده‌ها، احتیاط در رانندگی را در دستور کار قرار دهند‎.

درگیری ماموران انتظامی ایرانشهر با قاچاقچیان مسلح

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان جزئیات درگیری ماموران انتظامی این شهرستان با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر را تشریح کرد‎.

سرهنگ حسن کیخا اظهار داشت: ساعت ۱۴ روز یکشنبه ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر در پی کنترل محورهای مواصلاتی و برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در محور ایرانشهر به خاش به یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ فاقد پلاک مشکوک شدند و برای بررسی آن دستور توقف دادند‏‎.

‎وی افزود: راننده و سرنشین خودرو که مسلح هم بودند، به محض مشاهده ماموران بدون توجه به اخطارها و ایست پلیس به سمت آنان تیراندازی کردند که در مقابل تکاوران انتظامی ضمن ادامه مقابله به مثل، تعقیب و مراقبت متوالی خودروی مورد نظر، جانب احتیاط را برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه صدمه به مردم در حوالی منطقه درگیری و حومه ورودی شهر مد نظر قرار دادند، تعقیب و گریز برای متوقف کردن خودروی مسلح که از دودزا نیز استفاده می‌کرد، ادامه داشت تا اینکه با توجه به صعب العبور بودن محور و همچنین ضرورت جلوگیری از وارد شدن هرگونه صدمه به مردم منطقه و نبود دید کافی، سرنشینان مسلح خودرو از محل گریختند.‏ وی با بیان اینکه تلاش تا لحظه دستگیری افراد مسلح شناسایی شده ادامه دارد، تأکید کرد: در این عملیات خودروی ماموران انتظامی با برخورد به شی ثابت (تیر چراغ برق) سانحه دید که ۳ نفر از ماموران مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند که وضعیت عمومی آنها مطلوب است‏‎.

نسخه مناسب چاپ