گرامیداشت یادمان شهدای روستای بشکان بافق
بافق ـ خبرنگار اطلاعات: یادمان خاطره ۱۰ شهید گلگون‌کفن روستای بشکان بافق در مراسمی در مسجد جامع این روستا گرامی داشته شد.

یکی از مبلغین حوزه علمیه قم در این آیین که با حضور مردم، جمعی از مسئولان محلی و خانواده‌های معظم شاهد برگزار شد، با نکوداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس گفت: اقتدار، افتخار و سربلندی امروز ایران اسلامی به برکت مجاهدت و خون‌های پاک و مطهر شهیدان است.حجت‌الاسلام محمدجواد پورمدنی، از مقام شهدا و خانواده معظم آنان تقدیر کرد و افزود: اگر شهدا در دوران دفاع مقدس جانفشانی نمی‌کردند دشمنان کنونی نظام، کشور را مورد تهاجم و تجزیه قرار می‌دادند.

این مبلغ، شهدا را اسوه ایثار و پایمردی دانست و افزود: باید این ارزش‌های والا و بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی، همواره از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.

وی به تهاجم فرهنگی دشمن و جنایات اخیر اسرائیل غاصب علیه مردم مظلوم غزه اشاره کرد و یادآور شد: ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه روحیه شهادت‌طلبی را در نسل جدید تقویت می‌کند.

پورمدنی در ادامه گفت: وظیفه ما به عنوان ادامه‌دهندگان راه شهدا این است که زمینه انتقال ارزش‌های نظام و حس مقاومت و ایستادگی را در جوانان و نوجوانان فراهم کنیم.

وی افزود: اگر این روحیه در جامعه تداوم و گسترش پیدا کند کشورمان به اوج افتخار و بالندگی خواهد رسید.این روحانی تکریم و احترام مقام شامخ شهدا را متعالی‌ترین خدمت دانست و اضافه کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان توفیق بزرگی است که امروز نصیب ملت ایران شده است.

او تداوم برگزاری یادمان شهدا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: این آیین معنوی بهترین راه معرفی مجاهدت‌های جنگ تحمیلی و قوی‌ترین شیوه ترویج و انتقال فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.

نسخه مناسب چاپ