بررسی کیفیت تحصیل دانش آموزان شرق هرمزگان در سفر وزیر آموزش و پرورش
 

بندرعباس- خبرنگار اطلاعات: وزیر آموزش و پرورش در سفر به هرمزگان و شرق این استان ، وضع فضاهای آموزشی شهرستان های میناب و جاسک و کیفیت تحصیل دانش آموزان این مناطق را از نزدیک مشاهده کرد و مورد بررسی قرار داد.

یوسف نوری در حاشیه بازدید از مناطق کوهستانی و سخت گذر شهرستان جاسک هرمزگان با بیان این که به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن بخشی از مناطق شهرستان جاسک و پایبندی‌های فرهنگی مردم این منطقه، پوشش تحصیلی یکپارچه‌ای در روستاهای «جانوری»، «نوگین» و «گیشدان» وجوندارد،افزود: دانش آموزان مناطق مرزی، کوهستانی و سخت گذر شهرستان جاسک زیرپوشش تحصیلی مناسب قرار می گیرند.

یوسف نوری افزود: به دلیل پراکندگی روستاها، بازماندگی از تحصیل برای دانش آموزان مناطق مرزی جاسک هرمزگان اتفاق افتاده است که امیدواریم با ساخت و راه اندازی مدرسه های متوسطه دوم، ترغیب دانش آموزان و خانواده‌ها و اخذ تدابیر لازم، بتوانیم گام موثری در مسیر رفع موانع آموزشی و تربیتی این منطقه محروم برداریم.

وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: برای رفع موانع آموزشی و تربیتی مناطق کوهستانی در جاسک، با تاکید رئیس جمهوری بازدید از این منطقه در دستورکار وزارت آموزش وپرورش قرار گرفت تا با اقدام به موقع افزایش نرخ پوشش تحصیلی، تامین فضای آموزشی مناسب، افزایش امکانات زیرساختی و تجهیزات صورت گیرد و به بهبود کیفیت نظام تعلیم و تربیت در این مناطق منجر شود.

نوری افزود: برای این مساله راهکارهایی از جمله ایجاد مدرسه های شبانه روزی و ارتقای نمایندگی آموزش و پرورش لیردف جاسک به اداره (آموزش و پرورش) در برنامه است که در بحث کیفیت بخشی و تجهیزات آموزشی و ورزشی در نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان تصمیم های لازم اتخاذ می شود.

وی همچنین در دیدار با اهالی روستاهای منطقه «جانوری» جاسک، در جریان مشکلات اهالی آن قرار گرفت.

در این بازدید محمدقویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی؛ وزیر آموزش و پرورش را همراهی کردند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان این که تغذیه رایگان دانش آموزان در مناطق محروم و کمتربرخوردار دوباره احیا می‌شود، افزود: با وجود کمبود اعتبارات، کارهای بزرگی برای تغذیه رایگان دانش آموزی درحال انجام است.وی از مهاجرت‌ به حاشیه شهرها به عنوان یک چالش برای آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: به دلیل مهاجرت ها، مدرسه‌ای در روستای «جانوری» جاسک هرمزگان یک دانش آموز دارد، اما برای آن هم معلم اختصاص داده ایم.

افتتاح نمایشگاه دستاوردها و محصولات تولیدی هنرستان های هرمزگان از دیگر برنامه های وزیر آموزش و پرورش به هرمزگان بود.

نوری در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: همه مدرسه های کپری و کانکسی در مناطق محروم و کمتربرخوردار کشور که شمار دانش آموزان در آن زیاد باشد، جمع آوری می‌شود.

همچنین دیروز در سفر وزیر آموزش وپرورش به جزیره قشم، کلنگ ساخت مدرسه با ۵۶ کلاس درس به زمین زده شد.

نسخه مناسب چاپ