برگزاری آیین بزرگداشت یاد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دعایی در قم
 

قم- خبرنگار اطلاعات: آیین بزرگداشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود دعایی نماینده نماینده ولی فقیه و سرپرست فقید موسسه مطبوعاتی اطلاعات با حضور روحانیون، فضلا و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی در مسجد اعظم قم برگزار شد.
در این آیین که آیت‌ الله العظمی سید جواد علوی بروجردی و نمایندگان بیوت برخی مراجع و همچنین شماری از چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای حضور داشتند، یاد و نام یار دیرین امام راحل و انقلاب اسلامی گرامی‌ داشته شد.
در این آیین پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و ذکر مصیبت، حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا در سخنانی جنبه‌های شخصیتی آن مرحوم را مورد توجه قرار داد و فروتنی و بهره‌مندی از فکر و اندیشه بسیار عمیق را از مهمترین آن ها دانست.وی در ادامه با تاکید بر نقش حساس حجت‌الاسلام‌والمسلمین دعایی در عرصه‌های گوناگون انقلاب اسلامی تاکید کرد: این شخصیت کم‌نظیر به لحاظ فکری به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نزدیک بود و در زمان‌های مختلف هم به شدت مصمم بود قلب‌ها را به یکدیگر پیوند بدهد .
حجت‌الاسلام و المسلمین جوادی آملی همچنین اهتمام رئیس فقید موسسه اطلاعات به ترویج معارف و ارزش‌های گرانسنگ اسلامی را از شاخص‌ترین ویژگی‌های او برشمرد و گفت: ایشان همواره می‌کوشید تا در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور و نقش موثری از خود نشان دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تحقق اندیشه‌ و آرمان‌های رفیع و والای امام(ره) را از اهداف و رسالت‌های مهم این فعال برجسته و ارزنده رسانه‌ای توصیف کرد و افزود: او در زمینه‌های متعدد سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای توفیق یافته بود اعتماد جامعه نخبگانی کشور را به خود جلب کند.
حجت‌الاسلام و المسلمین جوادی آملی ضمن اشاره به سعه صدر و همچنین ساده زیستی آن فقید سعید اظهارداشت: شیوه رفتار و برخورد حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دعایی از سوی اهالی سیاست و اصحاب رسانه و مطبوعات الگو و سرمشق است و جبران از دست رفتن چنین شخصیت‌های بزرگی برای اسلام، انقلاب و کشور کار آسانی نیست.
پیام تسلیت رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
خبر دیگر این که رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی،درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود دعایی را تسلیت گفت.
در بخشی از پیام آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری آمده است: درگذشت روحانی خدمتگذار مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی نماینده ولی فقیه و سرپرست موسسه مطبوعاتی اطلاعات، موجب تألم و تأثر شد.
ایشان از مبارزان و فعالان نهضت اسلامی بودند و در فعالیت‌های انقلابی در نجف و ایران در زمره یاران وفادار امام راحل عظیم الشأن بودند، اینجانب ضایعه فقدان این شخصیت نستوه فرهنگی را به فعالان جامعه مطبوعات کشور و همچنین خانواده مکرم ایشان تسلیت عرض می‌ کنم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان و وابستگان صبر و اجر جزیل مسألت دارم.

نسخه مناسب چاپ