کنگره آمریکا طرح یکپارچه کردن پدافند هوایی اسرائیل و کشورهای عرب خلیج فارس را کلید زد
سرویس خارجی: یک روزنامه آمریکایی نوشت، قرار است لایحه‌ای به کنگره آمریکا معرفی شود که پنتاگون را به هماهنگی پدافند هوایی رژیم صهیونیستی و شرکای عربی واشنگتن ملزم خواهد کرد.
نشریه «وال استریت ژورنال» مدعی شد که قرار است طرحی در کنگره آمریکا ارائه شود که هدف آن الزام پنتاگون به همکاری با رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی سازش کننده با این رژیم است تا پدافند هوایی آن‌ها یکپارچه و هماهنگ شود.به نوشته این روزنامه آمریکایی، این لایحه جدیدترین تلاش آمریکا برای تقویت همکاری نظامی بین رژیم صهیونیستی و کشورهای سازش‌گر و هماهنگی آن‌ها برای مقابله با تهدیدات از جانب ایران است. بر این، اساس، پنتاگون ۱۸۰روز از زمان تصویب لایحه مذکور فرصت خواهد داشت تا راهبردی را تعیین کند که طبق آن رویکردی در قبال ایجاد سامانه دفاع موشکی و هوایی هماهنگ اتخاذ شود. در این طرح اسامی کشورهای عربستان سعودی، قطر و چهار عضو دیگر شورای همکاری‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین مصر، عراق، رژیم صهیونیستی و اردن ذکر شده است.
در چنین شرایطی «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات عربی متحده در ابوظبی دیدار کرد و انتخاب محمد بن زاید به عنوان رئیس جدید امارات را تبریک گفت.خبر دیگر اینکه رسانه‌ها از وقوع یک حمله سایبری خبر دادند که بورس اوراق بهادار تل‌آویو را هدف قرار داد.برخی رسانه های خبری از جمله کانال صابرین نیوز گزارش دادند که حمله ای سایبری از سوی یک تیم عراقی، سرور بورس اوراق بهادار تل آویو و اپلیکیشن سالک در دبی را هدف قرار داد.گفته شده پس از وقوع حمله به سرورهای معاملات و فروش بورس اوراق بهادار تل آویو، قیمت سهام شرکت‌های صهیونیستی در بورس تل آویو سقوط کرد.خبر دیگر اینکه شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست در ادامه تجاوزات علیه فلسطینیان، مزارع گندم شهروندان فلسطینی را در جنوب نابلس آتش زدند. بنابر گزارش شبکه «فلسطین الیوم»، «غسان دغلس» مسئول پرونده شهرک‌سازی در شمال کرانه باختری گفت که شهرک‌نشینان صهیونیست مزارع گندم شهرک قصره را به آتش کشیدند اما نیروهای آتش‌نشانی با کمک اهالی منطقه موفق شدند آتش را مهار کنند. دغلس تصریح کرد که شهرک‌نشینان صهیونیست حملات خود به ویژه در اطراف نابلس را تشدید کرده‌ و در تلاش برای ایجاد یک شهرک‌ جدید در اطراف این منطقه هستند.

نسخه مناسب چاپ