«الجریده» کویت از احتمال دیدار قریب الوقوع وزرای خارجه ایران و عربستان خبر داد
سرویس خارجی: روزنامه کویتی «الجریده» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که مقدمات دیدار وزرای خارجه ایران و سعودی در عراق در حال نهایی شدن است.
روزنامه کویتی «الجریده» نوشت: مقدمات دیدار «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران و همتای سعودی «فیصل بن فرحان» در بغداد عملا آغاز شده است و انتظار می‌رود که این دیدار بزودی انجام شود.
«الجریده» نوشت: انتظار می‌رفت که این دیدار حدود سه هفته پیش برگزار می‌شد اما به درخواست ریاض و به دلایل فنی به تأخیر افتاد تا اینکه میانجی عراقی اخیرا به اطلاع ایرانی‌ها رسانده که عربستان سعودی برای دیدار آماده است و تهران نیز پاسخ مثبت داد. این روزنامه کویتی آورده است: قرار شده است که عراقی‌ها زمان دقیق این دیدار را اعلام کنند و اجرای هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.
همزمان، «اسپوتنیک» نیز در گزارشی نوشت که مقدمه دیدار سران وزارت خارجه عربستان و ایران انجام شده است و مراحل پایانی خود را طی می کند. در این گزارش آمده است: تدارکات برای دیدار میان «حسین امیرعبداللهیان» و «فیصل بن فرحان آل سعود»، وزیران خارجه ایران و عربستان آغاز شده است و انتظار می‌رود به زودی در بغداد این نشست برگزار شود. پیشتر عبداللهیان که در مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» صحبت می کرد، گفته بود که تهران و ریاض می توانند در آینده نزدیک چندین دیدار در سطح رسمی در یک کشور ثالث برگزار کنند. رئیس وزارت امور خارجه ایران در عین حال اذعان داشت که روسای ادارات امور خارجه دو کشور در این دیدارها شرکت خواهند کرد.

نسخه مناسب چاپ