دسترسی به سرعت‌ ۹۰۰ مگابیتی اینترنت تا پایان کار دولت سیزدهم
وزیر ارتباطات با اشاره به رونمایی از نخستین دسترسی‌ پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری (fttx) در شهر بوشهر در روز جهانی ارتباطات و تجربه سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه، ابراز امیدواری کرد تا پایان کار دولت سیزدهم این امکان برای بسیاری از هموطنان فراهم شود.
به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تا چند ماه پیش تصور اینکه روزی سرعت‌های حدود یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه کنیم، عجیب و دور از دسترس به نظر می‌رسید، اما با آغاز اجرای کلان‌پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری(fttx )، انشالله به تدریج و تا پایان کار دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی برای بسیاری از هموطنان میسر می‌شود.
وی اضافه کرد: اجرای پروژه دسترسی به فیبر نوری نه فقط کیفیت و سرعت دسترسی را افزایش می‌دهد و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد بلکه زمینه اجرای نسل‌های بعدی ارتباطات چون “فایوجی” را به صورت فراگیر فراهم می‌کند.
وزیر ارتباطات افزود: در مراسم روز جهانی ارتباطات امسال، در هنگام رونمایی از نخستین دسترسی‌های پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری د ر شهر بوشهر، سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه را تجربه کردیم.
وی گفت: این شبکه پرسرعت در کنار خدمات بومیِ با کیفیت که در یک کلمه “شبکه ملّی اطلاعات” نامیده می شود، زیرساخت توسعه همه جانبه و بستری امن برای تحول فناوری پایه کشور در همه بخش ها خواهد بود. به خاطر همین، این سرعت واقعاً صلوات دارد.

نسخه مناسب چاپ