کوتاه فرهنگی
آثار نقاشیخط امیرساسان مصطفوی در گالری «نی»

جدیدترین آثار نقاشیخط امیرساسان مصطفوی با محوریت کلمات الله و بسم الله از۱۷ مرداد در گالری نی به نمایش درمی آید.

نمایشگاه نقاشیخط امیرساسان مصطفوی هفدهم مرداد ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری نی افتتاح می شود وعلاقه‌مندان جهت بازدید می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به گالری نی واقع در اقدسیه (موحد دانش) ،کوچه نیلوفر،شماره ۳ مراجعه کنند.

رسیتال گیتار لیلی افشار در فرهنگسرای نیاوران

کنسرت گیتار کلاسیک لیلی افشار ۱۸ و ۱۹ مرداد در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، افشار در این کنسرت به اجرای آثاری از آهنگسازان معاصر می پردازد. وی در این اجرا قطعه هایی از تدسکو، باخ، لئو براور و البنیز را برای علاقه مندان می نوازد.همچنین براساس روال دیگر کنسرت های لیلی افشار، او در این کنسرت قطعه هایی از موسیقی محلی مناطق مختلف ایران را نیز اجرا می کند. این رسیتال گیتار کلاسیک ساعت ۲۱ و ۱۹ مرداد، ساعت ۲۰ برگزار می شود.

انتصاب مدیرکل جدید تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

سرویس فرهنگی: در حکمی از سوی علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علی رمضانی به عنوان مدیرکل تأمین منابع این نهاد منصوب و جایگزین علی فریدونی شد.

علی رمضانی پیش از این به عنوان معاون فرهنگی انتشارات سروش مشغول به فعالیت بوده است و علی فریدونی نیز پیش از این ۵ ماه مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود.

نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری «نهاوند»

نمایشگاه گروهی نقاشی شامل آثار آرزو بور بور ، لیلا صبوحی داریانی و دنیا صبوحی داریانی جمعه ۱۷ مرداد در گالری «نهاوند» گشایش می یابد .

این نمایشگاه تا پنج شنبه ۲۳ مرداد ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آن دیدن کنند .گالری «نهاوند» .به نشانی بلوار میرداماد ، بالاتر از ایستگاه مترو ، شماره ۲۱۴ واقع است.

نمایشگاه گروهی عکس در خانه عکاسان

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «فرم و احساس»۱۱ تا ۲۰ مرداد در خانه عکاسان برگزار می شود. علاقه مندان برای دیدار از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۸ به نشانی انتهای خیابان سمیه ، نرسیده به حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.

۳ نمایشگاه همزمان در گالری «حنا»

سه نمایشگاه نقاشی های شیوا یغمایی با عنوان «خودیافتگی»، نمایشگاه چیدمان عکس های حامد فروغی و تصویرسازی های مسعود ندافی با عنوان «بی نظمی» به طور همزمان از ۱۷ تا ۳۱ مرداد در گالری «حنا» برگزار می شود.علاقه مندان به دیدار این سه نمایشگاه می توانند در روزهای یادشده ، به غیر از پنج شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی گالری «حنا» واقع در خیابان دولت ،بلوار کاوه ، کوچه اخلاقی ،خیابان جهانتاب، بیگلر پور شرقی ، شماره ۱۹ مراجعه کنند.

نخستین جشنواره پدیداری دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار می‌شود

نخستین جشنواره پدیداری دانشگاه معماری و هنر پارس بیستم مرداد امسال، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در آمفی تئاتر موزه هنرهای معاصرتهران برگزار می‌شود. به گزارش فارس، در این جشنواره که با حضور فرزانگان، هنرمندان، دانشجویان برگزار می‌شود، سخنرانان نخست به‌ ویژگی‌های معماری ایرانی– اسلامی پرداخته می‌‌شود و نیز فرصتی است تا اندیشه‌های استاد کم‌بدیل معماری؛ زنده ‌یاد محمد کریم پیرنیا ‌بازشناسی شود.اعطای جایزه به‌ استادان برگزیده، و دانشجویان قابل تقدیر از ویژگی‌های جشنواره است.

نسخه مناسب چاپ