خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تبریک و انتظار از سرپرست جدید موسسه اطلاعات!

رحلت جانگداز سید بزرگوار اهل تسامح و مدارا را به اهالی دانش و فرهنگ، کارکنان و دوستداران روزنامه اطلاعات و خانواده محترم مرحوم دعایی تسلیت می‌گویم و ضمن تبریک به دکتر سید عباس صالحی نماینده جدید و محترم ولی‌فقیه و سرپرست موسسه اطلاعات، امیدوارم ایشان ادامه‌دهنده راه مهر و وفای حاج آقای دعایی در پیوند همه گروه‌ها و سلیقه‌های معتقد جمهوری اسلامی ایران باشند.

دکتر سید محمد علی قدیری اصلی

استاد باستان‌شناسی و تاریخ‌ ایران‌ باستان

عنوانی که برازنده حاج آقا دعایی است

به نظر من عنوان سید حامی اهالی دانش و فرهنگ و حفظ پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی برازنده سید عالیقدر مرحوم حاج آقا دعایی است.

خواننده روزنامه اطلاعات ـ ایذه (خوزستان)

مسئولان گره‌گشایی از کار مردم را از مرحوم دعایی بیاموزند

با تسلیت رحلت مرحوم آقای دعایی، ایکاش تمامی مسئولان اجرایی کشور تواضع، گره‌گشایی از مشکلات مردم را از آن‌مرحوم بیاموزند و در خدمت به هموطنان گرامی از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

سید حسین رزین ـ روزنامه‌نگار پیشکسوت

یاران روزنامه اطلاعات ادامه‌دهنده راه مرحوم دعایی باشند

نظامی بازنشسته‌ای هستم که سال‌ها است با روزنامه اطلاعات مأنوس هستم و سروکار دارم، هم مطالب‌اش را با دقت می‌خوانم و هم با حل جدول‌هایش سرگرم می‌شوم. ضمن تسلیت رحلت جانگداز مرحوم آقای دعایی، از خداوند متعال مسئلت دارم که یاران و همکاران روزنامه اطلاعات ادامه‌دهنده راه ایشان باشند.

نظامی بازنشسته

ارزش‌‌های روزنامه اطلاعات حفظ شود

با تبریک تعیین آقای دکتر سید عباس صالحی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و سرپرست موسسه اطلاعات، امیدوارم که در خط مشی کلی و ارزنده روزنامه اطلاعات تغییری به‌وجود نیاید و با استمرار انعکاس مسایل و مشکلات مردم، ارزش‌های این روزنامه که حاصل تلاش‌های بی‌وقفه مرحوم آقای دعایی و همکاران ایشان طی دهه‌ها است، به خوبی حفظ شود.

خانم خواننده روزنامه اطلاعات

اوصاف مرحوم آقای دعایی در چند کلمه!

از نظر من صفات مرحوم آقای دعایی را می‌توان در این کلمات جمعبندی و بیان کرد: عدالت، شجاعت، عبادت، کرامت و وجاهت. فقدان این مرد بزرگ و عالم ربانی را تسلیت می‌گویم.

شفیعی ـ خواننده روزنامه اطلاعات

امیدوارم آقای سید عباس مانند مرحوم سید محمود در اداره موسسه اطلاعات موفق باشند

انتخاب آقای سید عباس صالحی به‌عنوان نماینده محترم ولی‌فقیه و سرپرست موسسه اطلاعات را تبریک می‌گویم و امیدوارم که این سید بزرگوار مانند مرحوم سید محمود دعایی در اداره موسسه عظیم و قدیس اطلاعات موفق و موید باشند.

فواد کاسب ـ خواننده روزنامه اطلاعات

برای بیماران صعب‌العلاج بنگاه‌های معتمد املاک در نظر بگیرند

برخی از ایثارگران عزیز و همچنین مبتلایان به بیماری‌‌های صعب‌‌العلاج که تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی قرار دارند، برای خرید یا فروش خانه‌هایشان مشکل دارند و به دلیل عدم توانایی جسمی و ذهنی هنگام معامله املاک خود از نظر مالی ضرر می‌کنند که پیشنهاد می‌کنم مسئولان ذی‌ربط در دولت محترم به کمک اتحادیه مشاوران املاک در هر شهر تعدادی مشاور متعهد املاک را به ایثارگران و بیماران یاد شده اختصاص دهند تا از نظر خرید و فروش خانه‌هایشان مشکلی نداشته باشند.

سید اکبر رضوی ـ قزوین

دزدان صندوق‌های امانات از خون شهیدان خجالت بکشند

با توجه به توصیه‌های مکرر پلیس مبنی بر ضرورت استفاده مردم از صندوق‌‌های امانات بانک‌ها برای حفاظت از اسناد و اموال با ارزش و گران‌قیمت، متاسفانه شاهد دستبرد سارقان پست و بی‌شرف به صندوق‌های امانات بانک ملی ایران بودیم که به این دزدان پست‌فطرت باید گفت از خون جوانان غیور کشورمان خجالت بکشید که برای حفظ امنیت جان و مال مردم چه در دوران دفاع مقدس و چه در مرزهای کشور از جان شیرین خود گذشتند و به شهادت رسیدند.

بانوی هموطن

ضرورت عکسبرداری از اسناد و اموال صندوق‌های امانات بانک‌ها

به کسانی که صندوق‌های امانات بانک‌ها را در اختیار دارند و یا می‌خواهند این صندوق‌ها را اجاره کنند، توصیه می‌کنم علاوه بر تهیه چک‌لیست از اسناد و اموال خود، از آن‌ها عکس هم بگیرند تا در صورت سرقت آن‌ها، هم به مأموران در شناسایی و دستگیری دزدان کمک کنند و هم اموال‌شان را بهتر و آسانتر به خود بازگردانند.

خانم شهروند از تهران

دزدان صندوق‌های امانات با تلاش مأموران ورزیده پلیس به دام می‌افتند

به نظر من دزدی از صندوق امانات بانک ملی فقط یک سرقت ساده نبوده، بلکه عملیات بی‌سابقه گانگستری است که در این بانک روی داده است که مطمئن هستم مأموران ورزیده و پرتلاش پلیس در اسرع وقت این سارقان را شناسایی می‌کنند و تحویل مراجع قضایی می‌دهند، تا به سزای اعمال کثیف‌شان برسند.

تلفن به خط ارتباطی

در میزان افزایش حقوق بازنشستگان تجدیدنظر کنند

تعیین فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری با نرخ تورم و افزایش قیمت مایحتاج عمومی همخوانی ندارد و در‌این‌باره باید تجدیدنظر شود.

فراهانی، بازنشسته کشوری ـ ملایر (استان همدان)

درصد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی قانونی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به درستی گفته است که جنس سازمان تامین اجتماعی غیردولتی و منابع مالی آن هم غیردولتی است که توسط کارگران و کارفرمایان تامین شده است. با توجه به آنچه ایشان بیان کرده‌اند، درصد پیشنهادی افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی کاملاً منطقی و قانونی است و نباید با درصد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری مقایسه شود. اگرچه میزان افزایش حقوق آنان هم با نرخ تورم و رشد گرانی‌ها همخوانی ندارد.

بازنشسته تامین اجتماعی

با سارقان خشن و جانیان، قاطعانه‌تر برخورد شود

در شرایطی که برای متهمان جرایم مالی حبس‌‌های طویل‌المدت در نظر می‌گیرند، مرتکبان جرایم خشن و سرقت‌های به عنف که با تلاش جان‌برکفان نیروی انتظامی دستگیر می‌شوند، متاسفانه مدت کوتاهی در زندان می‌مانند و پس از آزادی دوباره و چند‌باره به جرایم سنگین خود ادامه می‌دهند. ضمن آن‌که از مأموران محترم پلیس انتظار می‌رود برای شناسایی و دستگیری سارقان خشن و جانیان تلاش بیشتری داشته باشند، محاکم قضایی هم ضرورت دارد که با شدت عمل بیشتری با دزدان یاد شده برخورد و به پیشگیری از جرایم آنان کمک کنند.

تلفن به خط ارتباطی

لزوم اطلاع‌رسانی درباره ابربدهکاران بانک ملی ایران

فروردین ماه امسال خبری درباره اَبَربدهکاران بانک ملی ایران اعلام شد، اما هنوز مشخص نشده است که تعداد آنان و همچنین بدهکاران بازداشت شده چند نفر است و چه تعداد از آنان بدهی‌هایشان را به بانک پرداخته‌اند، که جا دارد روابط عمومی بانک ملی در‌این‌باره اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی کند.

علیرضا احمدی

نسخه مناسب چاپ