ائتلاف سعودی در جنگ یمن «کودک سرباز» استخدام می کند
سرویس خارجی: کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی- سعودی با نقض آشکار قوانین و قراردادهای بین‌المللی که استفاده از کودکان در فعالیت‌های نظامی را جرم می‌دانند، هزاران «کودک سرباز» ساکن استان «ابین» یمن را به خدمت گرفتند.

« صالح الجنیدی»، استاندار «ابین» در گفتگو با خبرگزاری «سبأ» این کشور اظهار داشت: اقدامات ائتلاف سعودی – آمریکایی و مزدوران تحت امر آنها در جذب نوجوانان و کودکان مناطق «لودر»، «المحفد»، «الوضیع»، مناطق مرکزی و سایر نقاط استان «ابین» و انتقال آنها به پایگاهایی که توسط مزدوران ائتلاف عربستان و آمریکا و اشغالگران مدیریت می‌شوند، طبق قوانین بین‌المللی انسانی در سطح جنایت جنگی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه، اتفاقات چند هفته گذشته و استخدام و جذب کودکان و نوجوانان در مناطق «ابین» با حمایت مالی عربستان و همکاری سلفی‌ها را توطئه‌ای علیه این استان و ساکنان آن خواند و گفت: کسانی که مسؤول جذب میدانی هستند، فرماندهانی مرتبط با گروه‌های تروریستی هستند. استاندار «ابین» همچنین از شیوخ و بزرگان این استان خواست مانع سوءاستفاده اشغالگران از کودکان و نوجوانان «ابین» شوند. در رویدادی دیگر، به دنبال انفجار مین های کاشته شده ائتلاف سعودی در مناطق «تعز»، «صعده» و «الحدیده» یمن، سه غیرنظامی کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند.

نسخه مناسب چاپ