انتقال ۶۰۰۰ میلیارد تومان بدهی‌ بانکی وزارت نیرو به دولت
معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو از انتقال بخشی از بدهی‌های بانکی وزارت نیرو به دولت در قالب لایحه حمایت از تولید خبر داد و گفت: براساس بندهای ۴ و ۵ لایحه حمایت از تولید، بدهی‌های بانکی وزارت نیرو ناشی از واگذاری نیروگاه‌ها به دولت منتقل می‌شود.

به گزارش فارس، علیرضا دائمی با اعلام اینکه درصورت تصویب نهایی و اجرای این طرح، حدود ۶۰۰۰میلیارد تومان از بدهی‌های بانکی وزارت نیرو به دولت منتقل می‌شود، تاکید کرد: از این پس نیروگاه‌ها در قالب شرکت و بنگاه اقتصادی واگذار می‌شوند که بر این اساس، تمام بدهی‌های آنها هم در تراز مالی شرکت ثبت و نیروگاه به همراه بدهی‌های آن واگذار می‌شود.

دائمی با اشاره به بدهی بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو در دو حوزه آب و برق، گفت: بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان از این بدهی مربوط به بخش برق و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌ها در بخش آب است که فقط مربوط به مشاوران و پیمان‌کاران است.

وی حمایت از تولید بدون حمایت از بانک‌ها و موسسه‌های مالی را غیرممکن عنوان کرد و افزود: دولت برای حمایت از تولید، ابتدا باید مشکل بانک‌ها را حل کند که بخش قابل‌توجهی از منابع مالی بانک‌ها در مجموعه‌های بیرونی است.

نامبرده خاطرنشان کرد: با بازگرداندن منابع مالی بانک‌ها، آنها بیش از پیش توان پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی را خواهند داشت.

نسخه مناسب چاپ