کرمان جزو ۴ استان دچار تنش شدید آبی است‏
کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه این استان جزو ۴ استانی است که به شدت با تنش آبی مواجه است گفت: فروردین ماه ۱۴۰۰ قرارگاه آبرسانی «مرد میدان» در استان کرمان تشکیل شد‏‎.

‎سردار حسین معروفی در آیین کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی شهرستان رفسنجان، که با حضور جلالی نماینده مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، آیت‌اللهی موسوی معاون امورعمرانی استاندار کرمان، امام جمعه و فرماندار رفسنجان و شماری از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، با بیان این که تا سوم خرداد ماه امسال به ۴۰۹ روستا آبرسانی شده است و ۴۷ هزار و ۹۰۰ خانوار این روستاها از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند، گفت: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در سطح کلان کشوری به همت دولت و سپاه ایجاد شد و قرارداد ما در این حوزه آبرسانی به ۴۶۶ روستای استان کرمان است‎.

‎فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که مسئولیت اجرای این طرح با شرکت آب و فاضلاب کرمان و دستگاه معین آن سپاه پاسداران است، اظهارداشت: این طرح در قالب یک مجتمع پیش‌بینی شده که در ۳ منطقه نوق، حومه غربی و حومه شرقی رفسنجان است که ۱۱۳ روستا و جمعیتی بالغ بر ۷۵ هزار نفر را شامل می‌شود‎.

‎وی با اشاره به این که خط انتقال آب این پروژه ۳۹۶ کیلومتر است، ادامه داد شبکه توزیع آب این پروژه ۲۲۰ کیلومتر است و ۲۴ باب مخزن در طول مسیر با ظرفیت ۲۵ هزار و ۶۰۰ مترمکعب احداث می‌شود‏‎.

‎معروفی رمز موفقیت در رفع محرومیت‌ها را کارهای قرارگاهی دانست و افزود: باید همه توان‌ها در قالب یک قرارگاه قرار بگیرد تا از موازی کاری جلوگیری شود و منابع به هدر نرود؛ کارهای قرارگاهی باعث می‌شود همه شاخص باشند و ما در استان کرمان بهترین تجربه کار قرارگاهی را داریم‏‎.

‎وی با بیان این که همه چیز را نباید دولتی و حکومتی کنند و ما تأمین منابع را از مردم نمی‌خواهیم و فقط توان انجام کار را می‌خواهیم، تاکیدکرد: در رفسنجان این پروژه آبرسانی سه ساله است و ضمن قرارگاهی و آوردن توان مردم منابع محلی نیز باید پای کار بیایند و منتظر منابع دولت نباشیم که پروژه سریع‌تر اجرا شود‏‎.

‎معروفی با اشاره به این که در قرارگاه پیشرفت آبادانی همه توان را پای کار می‌آوریم و به فرماندهانمان برای خدمت به مردم اختیار داده‌ایم که منتظر مجوز ما نمانند، گفت: باید در پیشرفت کارها به مردم گزارش بدهیم،چرا که مردم ولی نعمت ما هستند و باید با صداقت با مردم برخورد شود‏‎.

‎وی با بیان این که پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ متوجه مشکل آب استان کرمان شدیم و در این استان قرارگاه نهضت آبرسانی مرد میدان را فعال کردیم، ادامه داد: در حوزه اجرا، قرارگاه مرد میدان با تفکر و نگاه زیبای حاج قاسم فعال شد که نگاه آن مردم، انسانیت، انقلاب و ولایت است‎ . ‎فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به این که اولین مشکل ما نداشتن اطلس آب در استان کرمان بود، افزود: اکنون اطلس آب استان، نزدیک به واقعیت بوده و نقشه راه ما مشخص شده که بر اساس آن واقف پای کار آمده است‎.

‎وی با اشاره به تنش آبی در رفسنجان اظهارداشت: اصرار ما بر استفاده از آب خلیج فارس برای حل تنش آبی رفسنجان و شمال استان کرمان است، که با نگاه جدید در استان این پروژه‌ها کلید خواهد خورد‎.

نسخه مناسب چاپ