اخبار کوتاه
‎‎اجرای سرود سلام فرمانده در کنار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس

بوشهر ـ خبرنگار اطلاعات: با حضور نوجوانان، کودکان و خانواده‌های بوشهری در کنار آب‌های خلیج‌فارس سرود «سلام فرمانده» با شکوه خاصی اجرا شد‏‎.

‎دهه هشتادی‌ها و نودی‌های استان بوشهر با حضور ابوذر روحی، مداح و خواننده سرود «سلام فرمانده» در حاشیه آب‌های نیلگون خلیج فارس صحنه‌های بی‌نظیری از عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس حضرت ولیعصر(عج)، رهبر معظم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش گذاشتند‎.

تخصیص ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعت و معدن آذربایجان غربی‏

ارومیه ـ خبرنگاراطلاعات: سرپرست اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت:در سفر رئیس محترم جمهوری به آذربایجان غربی برای احیای واحدهای راکد صنعتی و معدنی ۱۴هزار و ۷۳۶میلیارد تومان تسهیلات بانکی تصویب شد‏‎.

‎عبدالحمید سرتیپی افزود: از این تسهیلات ۱۱ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان در قالب سرمایه ثابت و ۳ هزار و ۳۱۷ میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش برای ۹۳۷ واحد صنعتی و معدنی از طریق شبکه بانکی استان پرداخت خواهد شد‎.

‎سرتیپی گفت: اولویت تخصیص و پرداخت این تسهیلات برای احیاء واحد‌های راکد صنعتی و معدنی استان آذربایجان غربی و بازگردانی این واحدها به چرخه تولید، تکمیل و بهره برداری از طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد و کمک به افزایش تولیدات صنعتی است که به دلیل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش با ظرفیت پایین در فعالیت دارند.‏

با احیای واحد‌های راکد صنعتی و معدنی و تکمیل طرح‌های صنعتی استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد پیش بینی می‌شود تقریبا برای ۹ هزار نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم شود‏‎.

‎سرتیپی تاکیدکرد: اکنون ۲هزار و ۱۶ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۰۳هزار و ۷۹۸ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۹ هزار و ۷۰۰ نفر فعالیت دارند و همچنین ۱۷۸ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد با حجم سرمایه گذاری بیش از ۴۳ هزار و ۳۶میلیارد ریال در حال تکمیل و وارد شدن به چرخه تولید هستند که با بهره برداری از آن‌ها پیش بینی می‌شود که زمینه اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۶۳۱نفر فراهم شود‎.

یزد در جایگاه نخست کاهش تلفات جاده‌های برون شهری ایستاد

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از کاهش نرخ تلفات جاده‌های برون شهری این استان خبر داد و گفت: یزد در این زمینه در کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. ‏

محمد رستگاری با اشاره به جمعبندی گزارش نهایی تصادفات و تلفات جاده‌های شهری و روستایی کشور در سال گذشته افزود: بر اساس این گزارش استان یزد پارسال رتبه اول را در شاخص کاهش نرخ تلفات و مصدومان جاده‌های برون شهری کشور به خود اختصاص داد، این استان همچنین در شاخص تجمیع کاهش نرخ تصادفات و تلفات در جاده‌های برون‌شهری و روستایی رتبه دوم کشور را به دست آورد و جزو بهترین استان‌های کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ است‏‎.

‎رستگاری با اشاره به این که استان یزد در ۲سال متوالی کمترین نرخ تلفات و تصادفات جاده‌ای کشور را داشته است، حفظ این جایگاه را بسیار دشوار پر اهمیت دانست و افزود: این جایگاه با تعامل و همکاری دستگاه‌های راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس به دست آمده است که تداوم‌خواهد یافت‏‎.

‎برگزاری دومین همایش هرمزگان شناسی در مرکز اسناد تاریخی بندرعباس

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات:دومین همایش هرمزگان شناسی با موضوع تاریخ،فرهنگ،معماری و موسیقی «ایسین» در پژوهشکده ومرکز اسناد تاریخی بندرعباس برگزار شد‏‎.

‎اسماعیل موحدی‌نژاد، مدیر این مرکز در این باره گفت: مهمترین هدف از برگزاری همایش‌های هرمزگان شناسی، معرفی تاریخ و فرهنگ غنی استان هرمزگان و انتقال آن به نسل‌های آینده است،که در همین راستا در این همایش به معرفی مناطق مختلف استان پرداختند گفتنی است که همایش هرمزگان‌شناسی با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته هرمزگان در زمینه تاریخ، فرهنگ و معماری برگزار شد. ‏

‎توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی در میان نیازمندان برازجان‏

برازجان ـ خبرنگار اطلاعات: پنجمین مرحله طرح «سفره‌های مهربانی» شامل ۴۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۳۵۰ هزار تومان و مجموع ۱۴ میلیون تومان با حضور خدام رضوی در مسجد امام حسن (ع) شهر برازجان استان بوشهر برگزار و در بین نیازمندان شهرستان دشتستان توزیع شد.‏

در این آیین معنوی که با قرائت صلوات خاصه امام رضا علیه السلام مولای عشق و مهربانی همراه بود، پرچم متبرک حرم رضوی به همراه بسته تبرکی آستان قدس رضوی به هیات امنای مسجد، تحویل شد‏‎.

‎عباسعلی اسدی، مسئول کانون‌های خدمت رضوی شهرستان دشتستان، با خوش آمدگویی به خادمان امام رضا (ع) گفت: یکی از اهداف کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان دشتستان، کمک به محرومان و نیازمندان است. وی این کمک‌ها را که به نام امام رضا (ع) پخش می‌شود، اقدام ارزشمندی برای خیران و نیکوکاران دانست که نزد خداوند بی‌اجرا و پاداش نخواهد ماند.

نسخه مناسب چاپ