چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۶۱ (برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۰۲، ۱۳ ژوئن ۱۹۸۲) نقل شده است
دو جبهه ایران و لبنان را یکی می‌دانیم
رئیس جمهوری دیروز در دیدار با فرمانده نیروی زمینی، معاونین و فرماندهان لشکر این نیرو تأکید کرد ما در مقابل دشمن صهیونیست تجاوزگر که به اتکاء آمریکا زورگویی می‌کند، انشاءالله آنقدر خواهیم ایستاد تا او را به زانو در آوریم.
وی گفت: اگر دولتها با ما هماهنگ نشوند، صد میلیون عرب و نزدیک به یک میلیارد مسلمان پشتیبان ما خواهند بود. ما جزو اولین کسانی هستیم که این کار را با اطمینان فرماندهان شریف و از جان گذشته خود انجام می‌دهیم…
رئیس جمهوری با تأکید بر این مطلب که صدام و بگین به خدای زور معتقدند و بس و کسانی که خدای آنها زور است، جز با زبان زور با هیچ زبان دیگری نمی‌توان با آنها صحبت کرد، گفت: و لذا که ما دو جبهه ایران و لبنان را یکی می‌دانیم و صدام و بگین را یک دشمن تلقی میکنیم و امروز می‌بینیم که نبرد با شکوه ما از یک سو در مرزهای خود و از سوی دیگر در نقطه دیگری از عالم که هر دو وجه مشترک حق‌کشی و تجاوز را بدنبال دارند، ادامه دارد.

با آتش‌ سنگین رزمندگان اسلام تأسیسات پادگان «گرمک» عراق درهم کوبیده شد
مزدوران بعثی عراق در منطقه سومار با ادامه اعمال ننگین و جنایتبار مستمر خود ضمن ویران کردن آبادیها و روستاهای تحت اشغال و گشودن آتش برروی مواضع رزمندگان ما نیروهای قدرتمند و پرتوان نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران را بر آن داشتند تا با پاسخ دادن به آتش آنان و کوبیدن مواضع صدامیان ضایعات و تلفات قابل ملاحظه‌ای به آنان وارد آورده و آتش جنگ افزارهای صدامیان را خاموش نمایند.
در منطقه گیلانغرب نیز مزدوران صدامی همچنان به اجرای آتش سلاح‌های سنگین خود ادامه داده و متقابلاً رزمندگان اسلام با اجرای آتش برروی مواضع و یگان‌های صدامی آتش آنان را خاموش کردند.
در جبهه مریوان مواضع دشمن در مناطق هرگینه و بیاره درهم کوبیده شد و خسارات سنگینی به پادگان گرمک عراق وارد کردند.

یکشنبه، سه‌شنبه و ۵‌شنبه فوتبال جام جهانی از تلویزیون پخش می‌شود
مسابقات افتتاحیه جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا بین تیمهای آرژانتین و بلژیک بطور زنده امشب از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران مستقیماً پخش میشود.
طبق این گزارش بطور کلی بازیهای جام جهانی بطور غیرمستقیم (نوار ضبط شده) در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه و پنجشنبه هر هفته از تلویزیون پخش میشود.

اولین نیروهای اعزامی ایران با اسرائیل وارد جنگ شدند
حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی صبح امروز در نطق مهمی توطئه آمریکا و عمال آمریکا در منطقه را تشریح کرد که در زیر میخوانید.
نمایندگان محترم بدانند که شواریعالی دفاع تصمیم گرفت یک شرط اضافه کند و شروط آتش‌بس و صلح و آن اینکه راهی از خاک عراق در اختیار جمهوری اسلامی برای انتقال نیروهای رزمنده به قدس باید داده شود متأسفانه بعث عراق با فرصت‌طلبی با این پیشنهاد سازنده برخورد کرد و در دنیا اعلام کرد که ما این راه را در صورتیکه ایران آتش‌بس را قبول کند میدهیم چون در غیر شرایط آتش‌بس نمیشود راهی در اختیار کشور متخاصم گذاشت.
مطلب دوم دیشب مطلع شدیم، اواخر شب در جنوب لبنان طرفین آتش‌بس را قبول کردند ما اگر از دور دستی بر آتش داشتیم یا اگر به ما مربوط نبود اظهار نظر جدی نمی‌کردیم ولی در قضیه لبنان و تجاوز اسرائیل امروز ما فعالانه در مقابل اسرائیل شرکت داریم.
بخشی از نیروهای رزمنده ما هم‌اکنون در جبهه هستند و بخشی در راه و بنابراین ما در دفاع شریک هستیم.

code

نسخه مناسب چاپ