اخبارکوتاه
دستگیری ۳۱سرشاخه‌ معاملات فردایی ارز و طلا

سرویس حوادث: جانشین پلیس امنیت اقتصادی گفت: ۳۱نفر از سرشاخه‌های معاملات فرداییارز و طلا دستگیر و شماری از عناصر فعال در این بازار هم شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا ، سردار سهراب بهرامی با تأکید بر این که معاملات فردایی طلا و ارز غیرقانونی و قمارگونه است، افزود: طبق بررسی‌ها، این افراد با ایجاد بازار معاملات فردایی اقدام به ایجاد تقاضای کاذب در بازار طلا و ارز می‌کنند تا قیمت‌ها را افزایش دهند.

جانشین پلیس امنیت اقتصادی تاکیدکرد: پلیس با فعالان بازار فردایی به جرم اخلال در نظام اقتصادی قاطعانه برخورد می کند.

تب «کریمه کنگو» جان زن باردار را گرفت

سرویس حوادث: رئیس مرکز بهداشت خوزستان از مرگ یک بانوی شادگانی براثر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو خبر داد.

دکتر سیدمحمد علوی در گفتگو با ایرنا گفت: چند روز قبل یک زن باردار از شادگان به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز اعزام شد که متوجه شدیم به تب کریمه کنگو مبتلا شده است و در نهایت به دلیل وضع حمل دچار خونریزی شد و جان خود را از دست داد.

وی گفت: یک مورد دیگر ابتلا به تب کریمه کنگو در منطقه عین دو اهواز شناسایی شد که به موقع مورد درمان قرار گرفت و حال عمومی وی خوب است.

علوی افزود: در سال های گذشته تا ۸ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در خوزستان گزارش می شد، لذا این موضوع دور از انتظار ما نیست و تا زمانی که دام ها در کنار خیابان به فروش می‌رسند با این بیماری در خوزستان درگیر هستیم. بارها این موضوع را حتی در جلسات استانداری مطرح کرده ایم و معتقدیم که باید با آن مقابله شود.وی با بیان این که این بیماری بسیار خطرناک و حدود ۱۵تا ۲۰درصد کشنده است افزود: امسال تاکنون ۲مورد ابتلا به این بیماری در خوزستان داشتیم که یکی از آنها جان باخته که این موضوع نشان از کشنده بودن این بیماری است.

تکذیب ترور یکی از کارکنان سپاه قم

سرویس خبر: روابط عمومی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) شایعه ترور یکی از کارکنان سپاه قم را تکذیب کرد.

روابط ‌عمومی سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) پیرو انتشار خبری جعلی مبنی بر ترور یکی از کارکنان سپاه استان قم، ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به ماجرای درگیری مسلحانه چند روز قبل ماموران فرماندهی انتظامی استان با قاچاقچیان متواری مواد مخدر بوده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: پیرو انتشار خبری جعلی مبنی بر ترور یکی از کارکنان سپاه استان قم، ضمن تکذیب این خبر اعلام می شود، فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به ماجرای درگیری مسلحانه چند روز قبل ماموران فرماندهی انتظامی استان با قاچاقچیان متواری مواد مخدر بوده که در این درگیری، متاسفانه راننده یک خودرو عبوری مورد اصابت گلوله قاچاقچیان قرار گرفت و بر اثر شدت جراحت ، جان باخت.

لذا ضمن تکذیب تروریستی بودن این حادثه و انتساب فرد جانباخته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فعالان رسانه یادآور می‌شود که از انتشار اخبار کذب که منجر به رواج شایعه و تشویش اذهان عمومی می‌شود، پرهیز کنند.

نسخه مناسب چاپ