خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تعطیلات رسمی کاهش یابد

ضروری است نمایندگان مجلس‌ شورای‌اسلامی موضوع کاهش تعطیلات رسمی را جدی بگیرند؛ زیرا تعطیلات طولانی باعث رکود کار، تولید و اقتصاد کشور می‌شود و زندگی را مختل می‌کند.

منتقد تعطیلات سالانه

اجازه ساخت زمینم را نمی‌دهند

یک قطعه زمین ۲۰۰ متری از زمین‌های کمیته رفاه شهرداری هشتگرد در سال ۸۳ با مجوز ساخت از شخصی خریداری کردم، اما به علت اختلاف حساب مالک اولیه با کمیته مزبور، از ساخت آن جلوگیری می‌کنند. هم‌اکنون قطعه مالکان ۸ قطعه زمین و ۱۲ قطعه ساخته شده همجوار ملک من که ملکشان را از این شخص خریداری کرده‌اند، با مشکل مواجه هستند. لطفاً مسئولان ما را از بلاتکلیفی نجات دهند.

هشتگرد ـ محمدی

تقاضا از سازمان تأمین اجتماعی

از سازمان تأمین اجتماعی درخواست می‌شود به مستمری‌بگیران سرپرست خانواده، مبلغی را به عنوان «حق‌ خودسرپرستی» بپردازند تا مشکلات اقتصادی آنان کمتر شود.

یک زن‌ سرپرست‌ خانوار

کارت منزلت کارآیی ندارد

مدتی است که کارت‌خوان‌های اتوبوس‌های شرکت واحد، کارت منزلت بازنشستگان را قبول نمی‌کنند؛ علت چیست؟ لطفاً پیگیری شود.

احمدی ـ دارنده کارت منزلت

دستجرد نیازمند مرکز درمانی مجهز است

شهر «دستجرد» از توابع استان قم مرکز درمانی مجهزی ندارد. این شهر به دلیل خوش‌ آب و هوا بودن، پذیرای مسافران زیادی از قم است و همچنین بر سرراه تفرش قرار دارد و مسافران بسیاری از این مسیر عبور می‌کنند،ِ درحالیکه از نظر امکانات درمانی بسیار ضعیف است و تنها یک درمانگاه و یک داروخانه کوچک دارد.

قم ـ یک شهروند

رانندگان شب‌ها بوق نزنند

ضروری است قانونی وضع شود تا رانندگان در داخل شهرها از ۹ شب تا ۸ صبح به جز موارد ضروری، برای حفظ آرامش شهروندان بوق نزنند. صدا و سیما هم باید در این‌باره فرهنگ‌سازی کند.

خواننده روزنامه اطلاعات

کوچه خادمی آسفالت شود

شهرداری منقطه ۱۶ نسبت به آسفالت کوچه خادمی واقع در خیابان خزانه‌شمالی اقدام کند.

محمدی از اهالی خزانه‌شمالی

ایکاش دلواپس بیکاری جوانان هم باشند

کسانی که دلواپس مذاکرات هسته‌ای هستند، ایکاش برای بیکاری و نداشتن امکان ازدواج جوانان هم دلواپس بودند!

تبریز ـ تلفن به خط‌ارتباطی

تأسیس شرکت‌های جدید کارگزاری بورس

برای شکست انحصاری کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار کشور، صدور مجوز برای تأسیس لااقل ۵۰۰ کارگزاری جدید ضرورت دارد تا منافع سهامداران جزء را بهتر حفظ کنند.

از سهامداران جزء بورس

حق سقف بیمه طلایی را هم نپرداختند

علیرغم تبلیغات گسترده‌ای که در مورد مزایای بیمه طلایی بازنشستگان کشوری صورت گرفته است، برای عمل جراحی در بیمارستان ۱۴ میلیون تومان پرداختم، اما بیمه حق سقف ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان بیمه‌نامه را هم رعایت نکرد و از پرداخت آن، خودداری به عمل آورد.

بازنشسته کشوری

چراغ خیابان‌ شبانه‌روز روشن است

لامپ تیر چراغ‌برق خیابان شریعتی، خیابان ادیبی، خیابان شهنواز یکم از حدود یکسال و نیم پیش شبانه‌روز روشن است و شرکت برق منطقه بوعلی درصدد پایان دادن به این اسراف برنیامده است.

جباری

۴ ماه انتظار برای دریافت یارانه فرزند

فرزندم فروردین‌ماه امسال به دنیا آمده است، اما علیرغم پیگیری‌های فراوان هنوز یارانه او را پرداخت نکرده‌اند.

پژمان عربی

ساخت سد برروی رودخانه جعفر‌آباد تهران!

مسئولان وزارت نیرو به جای توصیه‌ها و هشدارهای مکرر درباره ضرورت صرفه‌جویی در مصرف و احتمال جیره‌بندی آب، بهتر است در مواردی مانند جلوگیری از هدررفت آب در سدهای تهران و همچنین بهره‌برداری از آب رودخانه‌هایی مانند رودخانه جعفرآباد شمیران که از وسط تهران می‌گذرد و احداث سد برروی آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند. در ضمن تفکیک آب‌های آشامیدنی از غیرآشامیدنی هزینه‌های سرسام‌آوری خواهد داشت که بهتر است از انجام آن خودداری و مصرف آب‌های بسته‌بندی شده تشویق شود.

کارشناس دادگستری

اوقاف دزفول پاسخ دهد

سال‌ها قبل در آرامستان بقعه محمدبن‌جعفر طیار در حومه دزفول قطعه زمینی خریدم، اما وقتی خواستم فرزند مرحومم را در آنجا دفن کنم، از من ۲ میلیون تومان هزینه قبر را مطالبه کردند. اداره اوقاف دزفول لطفاً پاسخ دهد دریافت چنین هزینه‌ای از سوی هیأت امنای بقعه یاد شده، قانونی است؟

دزفول ـ تلفن به خط‌ارتباطی

تبریک سالگرد تأسیس روزنامه اطلاعات

هشتاد و نهمین سال تولد روزنامه وزین و مردمی اطلاعات را تبریک می‌گویم.

عبدالحسین قربانی از نارمک

دریافت عوارض پاکسازی سواحل دریای خزر

سواحل دریای خزر متأسفانه کثیف و مملو از زباله است که برای پاکسازی آن پیشنهاد می‌شود از هر خودروی ورودی به شهرهای شمال کشورمان لااقل ۱۰۰ تومان عوارض دریافت شود و در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد تا بودجه مورد نیاز پاکسازی سواحل دریا تأمین شود.

از مسافران شمال

کارگران راه‌آهن حقوق مکفی نمی‌گیرند

مسئولان راه‌آهن متاسفانه حقوق مکفی به کارگران نمی‌دهند که جا دارد موضوع پیگیری شود، زیرا شرایط اقتصادی برای آنان سخت شده است.

کارگر راه‌آهن

پروژه آزادراه تهران ـ شمال زمانبر شده است

چرا اجرای پروژه آزادراه ۱۲۰ کیلومتری تهران ـ شمال اینقدر زمانبر شده است؟ مسئولان باید برای آن چاره‌ای بیندیشند همچنین ضروری است برای تأمین هزینه‌های آسفالت جاده‌های کشور قانونی وضع شود تا برای تجدید آسفالت‌ آن‌ها، مشکلی وجود نداشته باشد.

پیشنهاد می‌شود از هر خودرو سالیانه مبلغی به عنوان عوارض آسفالت و خرابی‌راه‌ها دریافت شود.

زُلفی

بانک‌ها در پروژه‌های ملی سرمایه‌گذاری کنند

مسئولان بلندپایه کشور با وضع قانون، بانک‌ها را مجبور به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی کنند تا به اقتصاد کشور کمک شود. همچنین پیشنهاد می‌شود هربانکی ساخت ۱۰ کیلومتر از پروژه‌های مربوط به راهسازی را تقبل کند.

شهروند تهرانی

آسفالت فضای سبز را آبیاری می‌کنند!

متاسفانه کارگران برخی پارک‌ها و از جمله پارک‌های الهام و لادن در غرب تهران به جای جارو کردن، آسفالت و فضای سبز را با آب‌چاه آبیاری می‌کنند و باعث هدر رفت آب می‌شوند. ضروری است برکار آنان نظارت شود.

از ساکنان غرب تهران

آیا بیمه شخص‌ثالث زیان‌ده است؟

از قول یکی از مسئولان بیمه مرکزی در روزنامه اطلاعات خواندم که بیمه شخص‌ثالث زیان‌ده است. خواهشمند است بررسی شود که آیا این نوع بیمه در همه کشورهای دنیا زیان‌ده است؟

اگر پاسخ مثبت بود، تعرفه‌ها افزایش یابد یا چاره‌ای اندیشه‌ شود تا بتوان به راحتی از حق بیمه پرداختی بهره‌مند شد. هم‌اکنون برای دریافت خسارت‌های بیمه‌نامه شخص ثالث با هزار و یک دلیل و بهانه مواجه می‌شویم!

دارنده بیمه‌نامه شخص‌ثالث

زیرمیزی جدید

برای درمان ناراحتی استخوان شانه و کتفم به دکتر ارتوپدی در یکی از درمانگاه‌ها مراجعه کردم و از پزشک خواستم که برایم سنجش تراکم استخوان بنویسد، اما وی اظهار داشت برای این‌کار باید به مطبش مراجعه کنم. آیا این اقدام به معنای زیرمیزی از نوع جدید نیست؟

فرهنگی بازنشسته بیمار

در ورودی شهرتهران فقط یک تابلو دیده می‌شود

متاسفانه در ورودی شهرتهران از جنوب (عوارضی قم ـ تهران) فقط یک تابلوی راهنما به سمت «نواب‌ ـ شمال» دیده می‌شود و دیگر هیچ!

رانندگان ناآشنا به مسیر به دلیل نبود تابلوی راهنمای کافی، راه را گم می‌کنند و بلاتکلیف می‌شوند. شهرداری و راهنمایی و رانندگی در این مسیر به تعداد کافی تابلوی راهنما نصب کنند.

خواننده روزنامه اطلاعات

خیابانی را به نام دکتر مصدق بنامند

پیشنهاد می‌شود برای زنده ماندن نام دکتر مصدق، یکی از میادین یا خیابان‌های تهران را به اسم وی نامگذاری کنند.

تلفن به خط‌ارتباطی

روز فیزیوتراپی مبارک!

به عنوان یک فیزیوتراپیست ۲ مرداد، روز فیزیوتراپی را تبریک می‌گویم و پیشنهاد می‌کنم این روز در تقویم ثبت شود.

یک فیزیوتراپیست

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت حمل و نقل ریلی رجا دربارة فروش بلیت‌های قطار

با سلام و احترام، با عنایت به چاپ پیام مردمی در روزنامه اطلاعات مورخ ۱۲ر۰۵ر۹۳ به شماره ۲۵۹۳۴، صفحه ۱۳، ستون «» زیرعنوان «سؤال در مورد فروش بلیت‌های قطار» توضیحات ذیل ارسال می‌شود:

ضمن تشکر از تماس گیرنده محترم و علی‌رغم عدم ارائه اطلاعات کافی، به اطلاع می‌رساند: این شرکت برای بهره‌گیری، بیش‌تر مردم از امکانات بخش حمل و نقل ریلی مسافری در زمان‌های اوج سفر و ایام شلوغ و پرتقاضا مانند نوروز و تابستان، براساس برنامه‌ریزی حرکت قطارهای مسافری از سوی راه‌آهن ج.ا.ا، از تمامی ظرفیت‌های موجود ناوگان ریلی برای دسترسی بیش‌تر و بهتر هم‌وطنان گرامی استفاده می‌کند. لکن آن‌چه موجب شرمندگی خدمت‌گزاران مردم در رجاء می‌شود، ظرفیت پایین ناوگان حمل و نقل ریلی و کمبود شدید بلیت و عدم برابری عرضه و تقاضای سفر با قطار است که طبیعتاً امکان دسترسی همه متقاضیان محترم به بلیت قطار به‌ ویژه در ایام شلوغ نوروز و تابستان وجود ندارد.

لذا از این بابت از همة هموطنان عزیزی که موفق به تهیة بلیت نمی‌شوند، صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم. گفتنی است، راه‌حل واقعی معضل کمبود بلیت چیزی جز توسعة شبکه و ناوگان ریلی و افزایش ظرفیت نیست، که متاسفانه در سال‌های اخیر مغفول مانده بود. امیدواریم با عزم و اراده جدی دولت و مسئولان بخش ریلی کشور مبنی‌بر تقویت و تجهیز هرچه بیش‌تر ناوگان مسافری ریلی، در سال‌های آینده وضع این بخش بهبود یابد.

قلی‌نژاد ـ مدیرکل دفتر مدیرعامل، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ