امروز و فردا در هفته دوم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور برگزار می شود
شهرآورد ‌های جذاب در تهران و نبرد سرخپوشان در اهواز
 

هفته دوم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، امروز با برگزاری ۲ شهرآورد در تهران آغاز می شود و فردا با برگزاری نیمی دیگر از بازی ها، پایان می یابد.

سپاهان برای حفظ و تدوام عنوان صدرنشینی، امروز کار سختی در تبریز مقابل تیم گسترش فولاد دارد؛ تیم های فولاد و پرسپولیس (قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته) نیز برگزار کننده دیداری انتقامی در اهواز هستند تا نخستین پیروزی خود را در فصل چهاردهم، دشت کنند.

هفته دوم از فصل چهاردهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، امروز و فردا در حالی با برگزاری هشت مسابقه پیگیری می‌شود که در روز نخست از دیدارهای این هفته، نخستین شهرآورد ‌فصل جاری لیگ برتر انجام خواهد شد؛ دو شهرآوردی که اگرچه قابل مقایسه با شهرآورد‌های بزرگ پایتخت، اصفهان، تبریز و اهواز نیست، لیکن اهمیت و حساسیت خاص خود را دارد.

نفت تهران – راه‌آهن تهران

نخستین شهرآورد لیگ چهاردهم در ورزشگاه شرقی پایتخت برگزار می‌شود؛ تیم بحران زده راه‌آهن در این دیدار به مصاف یکی از جوانترین و کم هزینه‌ترین تیم ‎های این دوره از رقابت ها می‌رود. تیم راه‌آهن، اسیرموضوع «مالکیت» و مشخص نبودن وضع باشگاه است؛ مشکلی که قطعا روی شرایط روحی – روانی بازیکنان، تاثیرگذار است.

آنان درحالی بازی دوم خود را نیز در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌کنند که در بازی نخست با نتیجه ۲ – یک مغلوب تیم استقلال شدند؛ آنهم با از تعویض پیروزی با شکست! شاگردان استیلی، برای اینکه بحران نتیجه گیری را به بحران نامشخص بودن وضع مالکیت باشگاه اضافه نکنند، فقط برای پیروزی در این مسابقه به میدان می‌روند.

تیم نفت تهران در نخستین میزبانی خود، رسیدن به نخستین پیروزی‌ در لیگ چهاردهم را در سر

می پروراند. شاگردان علیرضا منصوریان – که در بازی نخست، شکست مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی را با تساوی عوض کردند – با تکیه بر یک امتیاز ارزشمند بازی نخست، در اندیشه موفقیت در کم تماشاگرترین شهرآورد فوتبال ایران هستند.

پیروزی در این بازی، روزهای بهتری را برای یکی از نمایندگان تهرانی لیگ برتر فوتبال، رقم می‌زند. کسب نتیجه تساوی، هر دو تیم را به نیمه دوم جدول رده بندی لیگ برتر، تبعید خواهد کرد.

فولاد تبریز – سپاهان

از دست دادن پیروزی در ثانیه‌های پایانی در زمین صنعتی خوزستان، اتفاق خوبی برای شاگردان مهدی تارتار نبود. هر چند که کسب امتیاز از یک بازی سخت در میدانی گرم، امتیاز ارزشمندی بود. تیم گسترش فولاد باید مقابل تیمی به میدان رود که گرفتن امتیاز از آن، شرایط بهتری را برای تیم تبریزی رقم خواهد زد و همه مدعیان قهرمانی را خوشحال می کند.

اگر چه پیروزی فولاد تبریز مقابل سپاهان، یک اتفاق خوب برای شاگردان تارتار است، ولی نباید فراموش کرد که زردپوشان اصفهانی، برای رسیدن به پیروزی و حفظ جایگاه خود در صدر جدول رده بندی به تبریز ‌رفته اند. شاگردان «کرانچار» که لیگ چهاردهم را با پیروزی مقابل پیکان آغاز کردند، در پی پیروزی با بیش از یک گل در این دیدارهستند تا از نظر تفاضل گل، از رقیبان خود فاصله بگیرند و رتبه نخست را از دست ندهند.

سپاهانی‌ها، خوب می‌دانند که از دست دادن امتیاز در تبریز، باعث تنزل جایگاه در جدول می شود، پس با اندیشه کسب ۳ امتیاز به میدان تبریز می روند.

فولاد خوزستان – پرسپولیس

هواداران پرشمار پرسپولیس، هنوز خاطره بازی فصل گذشته مقابل فولاد در اهواز را به خاطر دارند؛ مسابقه‌ای پر حرف و حدیث که با ناکامی ۲ – یک سرخپوشان تهرانی مقابل سرخپوشان اهوازی همراه شد. خیلی از پرسپولیسی‌ها، معتقدند که آن باخت، عنوان قهرمانی را از تیمشان گرفت و به همین دلیل، خیلی دوست دارند که امروز در یکی از مهمترین دیدارهای هفته دوم، شاهد پیروزی پرسپولیس در اهواز باشند.

شاگردان علی دایی – که لیگ چهاردهم را با از دست دادن ۲ امتیاز خانگی آغاز کردند و با جریمه سرمربی خود به دلیل اعتراض به عملکرد داور مواجه شدند – برای رسیدن به آرامش و دور شدن از حواشی آغاز فصل، نیاز به کسب ۳ امتیاز مسابقه با فولاد دارند؛ بردی که با چاشنی انتقام، لذت دیگری دارد.

فولادی‌ها، پس از شکست در بازی نخست مقابل تراکتورسازی، در دومین فینال لیگ چهاردهم، نباید امتیازی را در خانه از دست بدهند. تیم فولاد – که با مشکلات ناشی از جعلی بودن کارت پایان خدمت برخی از بازیکنان خود مواجه است – این شانس را دارد که با گرفتن ۳ امتیاز این بازی، دوباره به ساحل آرامش برسد.

تساوی در این مسابقه، بسود هیچکدام از دو تیم نخواهد بود؛ چون ممکن است که آنان را به نیمه دوم جدول رده بندی، رهنمون کند و از دیگر مدعیان، دور شوند.

پیکان – سایپا

شهرآورد خودروسازان تهرانی، لقبی است که به بازی تیم های پیکان – سایپا اطلاق می شود. مسابقه‌ای که بخشی از حساسیت آن به خاطر

کری خوانی مدیران کارخانه های سایپا و ایران خودرو بوجود آمده است و پیروزی در آن، برای مدیران هر دو کارخانه اهمیت بسزایی دارد. تیم پیکان به عنوان میزبان این بازی در مسابقه نخست، شکستی تلخ را مقابل سپاهان در اصفهان تجربه کرد. سایپا نیز در خانه مقابل تیم تازه وارد نفت مسجد سلیمان پیروز نشد و به تساوی بدون گل رضایت داد.

این مسابقه، نبرد تفکرات دو مربی علمگرای فوتبال ایران ( منصور ابراهیم‌زاده و مجید جلالی) است. تیم پیکان با جذب ستاره‌هایی چون رحمتی، نصرتی، ساموئل، نوری

و … اکنون بیش از گذشته، مورد توجه اهالی فوتبال است؛ آنان در این بازی به فکر کسب نخستین برد در لیگ چهاردهم و فرار از قعر جدول هستند. سایپا نیز برای پیروزی به میدان می‌رود تا سرپوشی بر ناکامی بازی نخست باشد.

تساوی در این بازی، بسود هیچکدام از دو تیم نیست؛ دو تیم با تکیه برتجربه بازیکنان پرسابقه و استفاده از انگیزه بازیکنان جوان خود، فقط برای کسب پیروزی، پا به این میدان می گذارند.

برنامه بازی های هفته دوم از لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به این شرح است:

بازی های امروز

نفت تهران – راه‌آهن تهران، ساعت ۱۸ در ورزشگاه تختی تهران

گسترش فولاد تبریز – سپاهان اصفهان، ساعت ۱۸ در ورزشگاه اختصاصی گسترش

فولاد خوزستان – پرسپولیس، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه غدیر اهواز

پیکان تهران – سایپا البرز، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه دستگردی تهران

بازی های فردا

ملوان بندرانزلی – صبای قم، ساعت ۱۸ در ورزشگاه تختی انزلی

ذوب‌آهن اصفهان – تراکتورسازی تبریز ، ساعت ۱۹:۲۵ در ورزشگاه فولاد شهر

استقلال تهران – صنعتی خوزستان، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی

نفت مسجد سلیمان – پدیده مشهد، زمان و مکان این بازی، هنوز مشخص نشده است!

نسخه مناسب چاپ