اهدای ۴۰ فقره جهیزیه از سوی رهبر معظم انقلاب به نوعروسان خراسان شمالی
 

سرویس شهرستان ها:۴۰فقره جهیزیه به ارزش ۱۵میلیارد ریال اهدایی رهبر معظم انقلاب با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولان خراسان شمالی به نوعروسان نیازمند این استان اهدا شد.

به گزارش ایرنا، آیین اهدای این جهیزیه ها در قالب رزمایش مواسات و همدلی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و جمعی از بسیجیان در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد در این آیین اظهار داشت: پنجمین سری جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب با همکاری موسسه خیریه حضرت رقیه(ع) و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد به نوعروسان اهدا می شود که ۲۴ فقره از این جهیزیه در شهرستان بجنورد و مابقی در سایر شهرستان های خراسان شمالی اهدا خواهد شد.

عباسعلی ریحانی تاکید کرد: هر فقره جهیزیه شامل ۸ مورد از اقلام اساسی زندگی از جمله یخچال، فرش، گاز، بخاری، جاروبرقی، اتو، سرویس قاشق چنگال و سرویس بشقاب است که اقلام تامین شده هر فقره جهیزیه حدود ۳۷۰میلیون ریال ارزش دارد.وی اظهارداشت: برنامه ریزی های لازم برای اهدای جهیزیه به تمامی نوعروسان متقاضی انجام شده و قرار بر این است که این رویه برای نوعروسان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی ادامه یابد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد با اشاره به توصیه های دین اسلام مبنی بر یاری رساندن به محرومان و مستضعفان برای ریشه کن کردن فقر، افزود : مومنان باید به این نکته توجه کنند که درنوع رفتار خود برای کمک کردن به محرومان به گونه ای عمل کنند که منتی بر آن ها نباشد و کمک گیرنده به دلیل فقری که دارد خجالت زده نباشد. ریحانی ادامه داد : بسیج به عنوان نهادی واسط میان خیران و محرومان به شمار می رود که همواره از حضور پرشور خیران برای یاری و کمک رساندن به محرومان و دستگیری از آن ها قدردانی می کند و حضور آن هاست که سبب دلگرمی می شود.

نسخه مناسب چاپ