سازه ورزشگاه آزادی مشکلی ندارد
معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی توضیحاتی را درباره آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی ارائه کرد.

به گزارش تسنیم، ۱۰ روز قبل بود که حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با صدور دستوری ویژه، خواستار رسیدگی فوری به شرایط ورزشگاه آزادی و موضوع ایمنی این استادیوم شد.

سعید ابوالفتحی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره اقدامات صورت‌گرفته برای این ورزشگاه گفت: بر اساس دستور وزیر ورزش به‌همراه تیم مهندسی و همچنین مشاور پروژه که در زمان ساخت ورزشگاه آزادی در دهه ۵۰ نیز حضور داشته، به ورزشگاه رفتیم تا این بررسی را انجام بدهیم. پس از بازدید و بررسی‌های مختلف، گزارش مکتوبی توسط مشاور طرح ارائه شد، مبنی بر اینکه سازه اصلی مشکلی ندارد و این تخریب‌ها سطحی و ظاهری است.

وی ادامه داد: البته ما به همین گزارش اکتفا نکردیم و از هفته گذشته با توجه به اهمیت موضوع، با یک مشاور دیگر در حوزه مقاوم‌سازی صحبت کردیم آنها هم اعلام کردند سازه مشکلی ندارد. از روز اول که ما وارد شرکت توسعه شدیم، موضوع نوسازی و بهسازی در دستور کار قرار گرفت، البته دنبال فرصت مناسبی برای اجرای آن بودیم که این فرصت در تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر ایجاد شد.

هدف اصلی ما این بود که با اقدامات‌مان بر عمر سازه آزادی اضافه کنیم.

ابوالفتحی اظهار داشت: برق ورزشگاه هم مشکلات زیادی داشت و از زمان افتتاح مجموعه آزادی هیچ تغییری در کابل‌ها و تابلوبرق‌ها ایجاد نشده بود، تمام برق مجموعه به یک تابلوبرق متصل است و این مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. قرار است در طرحی که اجرایی خواهد شد، برق سالن ۱۲هزارنفری و استادیوم ۱۰۰هزارنفری از سایر بخش‌های مجموعه جدا شوند، این پروژه در همین تعطیلات لیگ برتر به سرانجام می‌رسد.

نسخه مناسب چاپ