چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۶۱ (برابر با ۲۳ شعبان ۱۴۰۲، ۱۶ ژوئن ۱۹۸۲) نقل شده است.
توافق ایران و لیبی برای تشکیل ارتش آزادی‌بخش اسلامی
عبدالسلام جلود، عصر دیروز در محل مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که غلامرضا آقازاده وزیر مشاور در امور اجرائی، احمد عزیزی قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان، شاملو سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی و سعد مجبر رئیس دفتر مردمی لیبی در تهران حضور داشتند مسائل مورد علاقه دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
در دیدار سرگرد عبدالسلام جلود با حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیرامون تشکیل ارتش آزادیبخش اسلامی بحث و گفتگو به عمل آمد و طرفین در این زمینه به توافق رسیدند و مقرر شد جزئیات امر در کمیته مشترکی از دو کشور مورد رسیدگی قرار گیرد.

شناور تجسسی عراق در البکر غرق شد
آبادان ـ رزمندگان اسلام در پاسخ به آتش نیروهای صدامی طی ۲۴ ساعت گذشته مواضع صدامیان در آن سوی اروندرود را هدف آتش خود قرار دادند که بر اثر آن حداقل ۱۵ تن از آنان در منطقه «سیبه» به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰ تن دیگر نیز مجروح شدند. بر پایه گزارش نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ساعت ۱۰ و سی دقیقه بامداد روز جاری ۲۵ر۳ر۶۱ یک فروند شناور تجسسی نیروهای عراقی در منطقه جنوب سکوی البکر هدف آتش یکی از هلیکوپترهای این نیرو قرار گرفت و منهدم شد.

دانشجویان فوق‌لیسانس می‌توانند «تز» خود را بگذرانند
روابط عمومی ستاد امور اجرائی، انقلاب فرهنگی اعلام کرد: به اطلاع کلیه دانشجویان دوره‌های فوق‌لیسانس که هم‌اکنون فقط پایان‌نامه یا «تز» آنان باقی مانده است می‌رساند که برای انتخاب موضوع پایان‌نامه یا «تز» خود می‌توانند از تاریخ شنبه ۲۹ر۳ر۶۱ لغایت ۳۱ر۴ر۶۱ به دانشگاه خود مراجعه نمایند و طبق ضوابط تعیین شده به گذراندن آن مشغول گردند. بر اساس این اطلاعیه در صورت عدم مراجعه مطابق ضوابط با دانشجویان غایب عمل می‌شود.

سومین گروه داوطلبان ایرانی عازم جبهه نبرد با اشغالگران صهیونیست شدند
به گزارش واحد مرکزی خبر بعد‌ازظهر دیروز سومین گروه از داوطلبان پرتوان جمهوری اسلامی ایران متشکل از برادران سپاه و بسیج در حالیکه توسط تیمسار ظهیرنژاد رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و برادر داود کریمی فرمانده سپاه پاسداران تهران بدرقه می‌شدند، عازم جبهه‌های نبرد با کفار اشغالگر قدس شدند. پیش از سوارشدن به هواپیما تیمسار ظهیرنژاد و برادر داود کریمی برای رزمندگان داوطلب سخنانی ایراد کردند.

نبرد در حومه بیروت از سر گرفته شد
واحد مرکزی خبر به نقل از رویتر از بیروت گزارش داد: رادیو بیروت شب گذشته گفت بین نیروهای اسرائیلی و چریک‌های فلسطینی در جنوب بیروت نبردهائی در گرفته است. رادیو بیروت به نقل از نیروهای امنیتی گفت: اسرائیلی‌ها به سوی منطقه شوئیفات واقع در یک کیلومتری جنوب فرودگاه بیروت درحرکت هستند. این رادیو همچنین گزارش داد: نبردهای سخت بین اسرائیل از یکسو و فلسطینی‌ها و یاران چپ‌گرای لبنانی‌شان از سوی دیگر رو به افزایش نهاده است.

دیدار جرج بوش واین برگر از عربستان سعودی
خبرگزاری فرانسه از ریاض گزارش داد: جرج بوش معاون رئیس جمهوری آمریکا به اتفاق کاسپر و این برگر وزیر دفاع این کشور دیشب برای ابراز همدردی و تسلیت ریگان و «ملت آمریکا» از فوت خالد وارد ریاض شدند. بوش در اظهارات خود به مطبوعات اهمیت تقویت همکاری عربستان و آمریکا را در لحظه‌ای که منطقه در برابر خطر بزرگ و درد و رنج عمیق قرار گرفته است، مورد تاکید قرار داد. به گزارش خبرگزاری عربستان: بوش و این برگر طی اقامت خود در عربستان با رهبران این کشور درباره مسائل مورد علاقه مشترک گفتگوهائی انجام می‌دهند.

code

نسخه مناسب چاپ