رئیس جمهوری از نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری سارقان بانک ملی قدردانی کرد
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه دیروز هیات دولت با قدردانی از سفرهای معاون اجرایی خود به استان‌ها برای پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی ، افزود: اگر مصوبات سفرها اجرا نشود، علاوه بر اینکه سفرهای استانی بیهوده می‌شود، مردم هم بدبین می‌شوند، در حالی که تلاش ما باید بر این باشد که امید مردم تقویت شود.

رئیس جمهوری از دستگاه‌های اجرایی خواست برای امیدآفرینی، اخبار اقدامات و تلاش‌های خود را اعلام کنند و اظهار داشت: یکی از خبرهای امیدآفرین این روزها، اقدامی است که وزارت بهداشت در زیر پوشش بیمه سلامت قرار دادن بیش از ۵ میلیون نفر انجام داده است.

و ی افزود: خبر خوب دیگر اقدامی است که برای کمک به خانواده‌های نابارور انجام شده است و هر دو این اقدامات از مطالبات جدی مردم و در چارچوب وعده‌های انتخاباتی دولت بوده است.

رئیس جمهوری سازمان برنامه و بودجه را مغز متفکر دولت دانست و اظهار داشت: این سازمان همواره باید تمامی اجزا، جوارح و جوانب دولت را رصد کند و بموقع برنامه ارائه و هشدار دهد و عمل کند. بخش برنامه‌ریزی این سازمان باید در کنار بخش بودجه به خوبی فعال شود. در وزارت ورزش و جوانان هم، بخش جوانان باید مورد توجه شایسته قرار گیرد و فعالتر شود.

رئیسی با تاکید بر اهمیت برخورداری همه کارگزاران دولتی از روحیه جهادی تصریح کرد: با توجه به ماموریت‌ها و مسئولیت‌های وزارت جهادکشاورزی، بخش جهادی آن در اجرای برنامه‌ها و طرح‌هایی مثل اصلاح اقتصادی بسیار می‌تواند موثر و گرهگشا باشد.

رئیس جمهوری با قدردانی از خدمات و تلاش‌های دکتر عبدالملکی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آرزوی موفقیت برای دکتر زاهدی‌وفا گفت: آقای زاهدی‌وفا از ابتدای کار دولت مخلصانه و بی‌نام و نشان با دولت همکاری داشته و کمک کرده‌اند.

رئیسی همچنین از سرعت عمل نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری سارقان بانک ملی قدردانی کرد و گفت: این گونه نقش‌آفرینی سریع و قاطعانه عزیزان نیروی انتظامی، علاوه بر ارتقای احساس امنیت در جامعه، در صیانت از آرامش ذهنی مردم و ارتقای سرمایه اجتماعی در کشور نیز تاثیر بسزایی دارد و از این جنظر لازم است از این واکنش سریع، مسئولانه و بموقع تشکر کنم.

مجوز دولت به مرکز آمار برای استفاده از اطلاعات پایگاه سازمان امور مالیاتی

در جلسه دیروز هیأت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، اعضای دولت با صدور مجوز برای استفاده مرکز آمار ایران از ریزداده ها و اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور موافقت

کردند.

هیأت وزیران با توجه به ضرورت استفاده از آمار و اطلاعات دستگاه های اجرایی برای تهیه و تدوین برنامه توسعه ای متوازن و همچنین تکلیف دستگاه های اجرایی در ارائه ریزداده ها و اطلاعات آماری مورد نیاز مرکز آمار ایران، با هدف کاهش هزینه های اجرای طرح های آماری و زمان انتشار آنها، به مرکز مرکز آمار ایران اجازه داد از اطلاعات (ریزداده های) موجود در پایگاه اطلاعات موضوع ماده (۱۶۹) مکرر قانون مالیات‏های مستقیم، در حد نیاز و با رعایت طبقه بندی مربوط استفاده کند.

هیأت وزیران همچنین در چارچوب حکم مقرر در بند (و) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱کل کشور در زمینه ارتقای بهره وری در دستگاه های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه های پیش بینی شده در قانون ششم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند از قانون را تصویب کرد.

لازم به ذکر است، به موجب بند (و) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱کل کشور و به منظور ارتقای بهره وری در دستگاه های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه های پیش بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه، تمامی دستگاه های اجرایی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری موظفند تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱برنامه های عملیاتی خود را برای استقرار چرخه مدیریت و ارتقای شاخص های بهره وری در ستاد و واحدهای تابعه خود ارائه و به تأیید سازمان تابعه ذیربط سازمان اداری و استخدامی کشور برسانند.

هیأت وزیران با توجه به پایان مهلت پنجساله تمدید آیین نامه مستثنی شدن خدام و کارکنان بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه ها، تکایا، مدارس علوم دینی موقوفه و موقوفات عام غیرتولیدی از شمول موادی از قانون کار، با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در باره تمدید آیین نامه مذکور به مدت ۲سال از تاریخ انقضای اعتبار آن موافقت کرد.در ادامه، دولت ضمن اعلام نظر در باره تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط

تعیین کرد.

نسخه مناسب چاپ