اجرای سند استراتژی صادرات گردشگری
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی سازمان گردگشگری اعلام کرد:‌ برنامه‌های عملیاتی سند استراتژی ملی صادرات گردشگری در چهار بخش گردشگری تاریخی – فرهنگی، جامعه‌محور، سلامت و اکوتوریسم با همکاری مرکز تجارت جهانی (ITC) وارد فاز اجرا شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، زاهد شفیعی در نشست با الکساندرا گولووکو ـ نماینده و مشاور بخش استراتژی صادرات و رقابت‌پذیری مرکز بین‌المللی تجارت جهانی (ITC) ـ‌ که با هدف بررسی آغاز فرآیند اجرایی سند استراتژی ملی صادرات گردشگری برگزار شده بود، گفت: توسعه صادرات گردشگری با هدف افزایش درآمدهای ارزی و اشتغال‌زایی در کشور یکی از اولویت‌های اساسی این وزارتخانه به شمار می‌آید. از این‌رو، با اتخاذ راهکارهای مؤثر برای گشایش اقتصادی در دوره تحریم‌ها، استراتژی صادرات گردشگری، به معنی ورود هر چه بیشتر و با کیفیت‌تر گردشگری خارجی با همکاری سازمان توسعه و تجارت و مرکز تجارت جهانی (ITC) در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: بر این اساس با تدوین سند ملی صادرات گردشگری، صنعت گردشگری با دارا بودن چهار مزیت رقابتی شامل گردشگری تاریخی، فرهنگی، جامعه‌محور، سلامت و اکوتوریسم مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی یادآور شد: حرکت به سوی اهداف تعیین شده و پیشبرد اقدامات اجرایی مذکور با همکاری مشترک بخش دولتی و خصوصی، فعالان گردشگری و نیز کسب مشاوره، حمایت و پشتیبانی مرکز تجارت جهانی (ITC) پیش خواهد رفت و امید آن می‌رود که بر مبنای این اقدام بتوان گام‌های جدی به سوی ارتقای تصویر کشور در بازار بین‌المللی گردشگری و دستیابی به مقصد گردشگری شناخته شده در سطح جهان با محصولات متنوع را فراهم کرد.

نسخه مناسب چاپ