چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۴ شعبان ۱۴۰۲، ۱۷ ژوئن ۱۹۸۲) نقل شده است
۷ر۳ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق جنگی و ۲۵ر۱ میلیارد تومان برای بنیاد جنگزدگان

جلسه هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران دیروز با تلاوت آیاتی از قرآن مجید بریاست مهندس موسوی نخست‌وزیر تشکیل شد. در این جلسه پس از بررسی رویدادهای سیاسی و اجتماعی منطقه، آخرین تحولات کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. احمد توکلی وزیر کار و سخنگوی دولت در پایان جلسه دیروز دولت گفت: در این جلسه دو مصوبه داشتیم. یکی اختصاص مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای مصارف جاری بنیاد امور جنگزدگان و دیگری اختصاص مبلغ سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای بازسازی مناطق جنگی که در مقایسه با کمکهای مردم مقدار ناچیزی است.

خط لوله نفت عراق به آتش کشیده شد

آبادان ـ رزمندگان ظفرمند اسلام طی ۲۴ ساعت گذشته در پاسخ به آتش صدامیان، مواضع آنان در آنسوی اروندرود را هدف آتش خود قرار دادند که براثر آن ضمن انهدام ۸ سنگر اجتماعی و انفرادی و هلاکت ۱۵ تن از آنان در سیبه سیحان از تردد دشمن در جاده فاو ـ بصره و سیبه ـ سیحان جلوگیری به‌عمل آمد. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی از آبادان: طی همین مدت رزمندگان اسلام ضمن حفاظت از مواضع خود با اجرای آتش بر روی مواضع صدامیان در جبهه خرمشهر بیشتر از ۵ سنگر اجتماعی دشمن را منهدم و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند. باختران ـ به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از منابع موثق روز گذشته لوله نفت سومای عراق (در حوالی شهر کرکوک) توسط مخالفین رژیم بعث به آتش کشیده شد.

قلب مسئولین دولت جمهوری اسلامی، برای روستائیان می‌طپد

قم ـ بگزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، در ادامه هفته جهاد سازندگی، هفت دستگاه حمام بهداشتی در روستاهای جعفرآباد، محمودآباد، باقرآباد، و پستگان از توابع بخش کازران و یک مدرسه در روستای پستگان با حضور حجت‌الاسلام محقق داماد رئیس بازرسی کل کشور و برادر خواجه‌پیری استاندار استان مرکزی افتتاح شد. بر اساس این گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور، استاندار استان مرکزی و همراهان همچنین از نهالستان شهید عبدالله برقصی در جاده کاشان ـ قم بازدید کردند. در این مراسم حجت‌الاسلام محقق داماد طی سخنانی گفت: امروز قلب مسئولین دولت جمهوری اسلامی برای شما خواهران و برادران روستائی می‌طپد و دلسوز و حامی شما هستند و آنچه برای آنها لذت دارد خدمت به طبقه مستضعف جامعه است.

با مقاومت دلیرانه نیروهای فلسطینی ۴ هزار نیروی نظامی اسرائیل کشته و زخمی شدند

تهران ـ‌ خبرگزاری جمهوری اسلامی بگزارش خبرگزای فرانسه از بیروت ـ خبرگزاری فلسطینی وفا به نقل از یک بیانیه نظامی فلسطینی‌ها اعلام کرد که در درگیریهای شدید صبح دیروز در اطراف بنادر صور و صیدا میان رزمندگان فلسطین و نیروهای اسرائیلی چهارده سرباز اسرائیلی به هلاکت رسیدند.

وفا در پایان اعلام کرد که نیروهای صهیونیستی تاکنون بالغ بر چهار هزار کشته و زخمی داده‌اند.

الجزایر ۲ بر یک آلمان غربی را شکست داد

در تاریخ ۵۲ ساله جام جهانی هرگز چنین اتفاق نیفتاده بود که تیمی در ردیف الجزایر با کمترین شانس ممکن حریفی بزرگ چون آلمانغربی را که مدعی شماره یک جام باشد، این چنین مغلوب کند، اما این اتفاق دیشب در شهر گیخون اسپانیا بوقوع پیوست و این تیم آفریقایی حریف آلمانی خود را ۲ بر یک مغلوب نمود. عجیب‌تر آنکه هر دو بار الجزایریها بودند که گل برتری را در این بازی به حریف قلدر خود تحمیل کردند.

فرانسه مغلوب انگلیس شد

ویژه جام جهانی ـ حتی در غیبت کاپیتن کیگان هم انگلیسی‌ها قدرت خود را به رخ فرانسویها کشیدند و این حریف را با نتیجه ۱ـ۳ به زانو درآوردند. ۲ گل «برایان رابسن» کافی بود تا کمر تیم فرانسوی بشکند. «رابسن» اولین گل خود را در همان دقیقه اول بازی بثمر رسانید.

code

نسخه مناسب چاپ