توصیه های کاربردی
شفاف باشید؛ حتی شما دوست عزیز!
 

معمولا اختلافات مالی یکی از مهمترین موضوعاتی است که روابط بین زوج‌ها را به چالش می‌کشد. در شماره قبل گفتیم که یکی از راهکارها برای بهبود این موضوع این است که اهداف مالی مشترک داشته باشید. در این شماره به دو راهکار دیگر برای جلوگیری از بروز اختلافات مالی خواهیم پرداخت.

شفاف باشید:

حتما شما هم این روزها مکررا موضوع شفافیت مالی را در اخبار می‌شنوید. اما این موضوع فقط در رابطه با دولت و شهروندان راهگشا نیست. اگر در روابط بین فردی و به طور ویژه در خانواده و بین زوجین شفافیت مالی باشد، بسیاری از توقعات، انتظارات و گمان‌های اشتباه‌ ایجاد نمی‌شود. نفس پنهان‌کاری در هر موضوعی حسی از عدم صداقت را به دنبال دارد. پس در مورد موضوعات مالی به طور ویژه تصمیمات پرریسک، بدهی‌ها و چالش‌ها با همسرتان شفاف باشید تا برنامه‌ریزی دقیق میسر باشد.

مکتوب باشید:

گرچه دوره نوشتن درآمدها و هزینه‌های خانگی در دفترچه‌های سترگ و جدول‌های از پیش تعیین شده گذشته است اما امروزه روز، نرم‌افزارها و برنامه‌های موبایلی کاربردی متعددی برای مدیریت مالی فردی طراحی و تدوین شده‌اند که قابلیت به اشتراک گذاری فایل‌ها و استفاده توامان چندنفر را دارند. پس همین امروز با نصب یکی از این برنامه‌ها متناسب با نیاز خود و خانواده‌تان دخل و خرج را مستند کنید تا با شناخت هدررفت‌ها و هزینه‌ها بتوانید اولویت‌هایتان را بهبود ببخشید.

code

نسخه مناسب چاپ