انصارالله یمن تمدید آتش‌بس با عربستان را پذیرفت
سرویس خارجی: جنبش انصارالله یمن موافقت خود را با تمدید آتش‌بس با عربستان و ائتلاف سعودی اعلام کرد.منابع یمنی از موافقت جنبش انصارالله یمن با تمدید آتش بس دو ماهه با ائتلاف سعودی و عربستان در این کشور در پی وساطت و تلاش های فرستاده سازمان ملل به این کشور خبر دادند. به گفته آنها مذاکراتی در شهر «مسقط» ، پایتخت عمان با حضور فرستاده سازمان ملل برگزار شد و نمایندگان یمنی در آن شرکت داشتند.جنبش انصارالله ساعاتی بعد اعلام کرد: « صنعا» بر اساس وعده‌های جدی مبنی بر افزایش پروازها و پیشرفت در مسئله حقوق‌ها، تمدید آتش‌بس با ریاض را پذیرفته است. «حسین العزی»، معاون وزیر خارجه یمن در حساب توییتر خود نوشت: متاسفانه تاکنون تعداد پروازهای قبلی یعنی پروازهای قبل از تمدید آتش‌بس انجام نشده است. وی تصریح کرد: اختلال آشکار و بزرگی در آتش‌بس وجود دارد و عدم تسریع در اصلاح این اختلال، حق کامل را به صنعا برای بازنگری در موضع خود می دهد.

در این حال، رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی تاکید کرد : بخش زیادی از نبرد دشمن تبلیغاتی و در راستای ایجاد یأس و ناامیدی در میان شهروندان یمنی است. «عبدالملک بدرالدین الحوثی» گفت: به لطف خدا «غرور» و «تکبر» عربستان و امارات را شکستیم و آنها از تکیه به صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دستاوردی نداشتند.در چنین شرایطی، برخی نمایندگان دموکرات آمریکایی از «بایدن» خواستند تا پیش از سفر به ریاض، به عربستان برای مقابله با انصارالله یمن تسلیحات پیشرفته بدهد.

در تحولی دیگر، ۷۸ نفر از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی، پس از اعلام جدایی از این ائتلاف به همراه تجهیزات نظامی خود از «مارب» وارد مناطق تحت کنترل صنعاء شدند .

نسخه مناسب چاپ