رئیس کل دادگستری استان کرمان:
استفاده از نظریات نخبگان در اولویت دستگاه قضایی است‏
کرمان -خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان کرمان بر همکاری فرهیختگان در پیشگیری از وقوع جرایم، تاکید کرد و گفت: آسیب‌های اجتماعی و تعداد زندانیان وورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی از موضوعاتی است که باید با همکاری اندیشمندان و فرهیختگان درباره آن‌ها چاره‌اندیشی کرد‎.

‎حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار با جمعی از روحانیون و فرهیختگان استان کرمان افزود: قوه قضاییه برای نیل به اهداف خود نیازمند به همفکری، همراهی و همکاری همگان است و از این رو تاکید می‌شود که دستگاه قضایی باید هر چه بیشتر مردمی شود و در این زمینه گام‌های خوبی در سطوح استانی و ملی برداشته شده است که باید توسعه یابد‏‎.

‎وی اظهارداشت: مردم باید به راحتی به مقامات قضایی ارتباط داشته باشند، چرا که در افزایش توفیقات دستگاه قضایی موثر خواهد بود‏‎.

‎حمیدی با اشاره به این که دستگاه قضایی ملجاء رسیدگی به تظلمات است و باید به پرونده‌های ورودی رسیدگی کند، ادامه داد: لازم است که با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود، ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کاهش می‌یابد‎.

‎وی بر ضرورت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم تاکیدکرد و افزود: باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه که تولید پرونده می‌کند، اقدام کنیم.‏وی با اشاره به این که ترویج صلح و سازش از سال‌ها قبل در دستگاه قضایی مطرح شده است، تاکید کرد: باید تلاش کرد که اختلافی پیش نیاید و اگر پیش آمد، بر مبنای صلح و سازش رفع خصومت شود.‏

رئیس کل دادگستری استان کرمان، افزایش دانش حقوقی و قضایی و فقهی مردم تاکید کرد گفت: بسیج حقوقدانان استان کرمان، طرح هر «مسجد یک حقوقدان» را در دست اجرا دارد که منجر به افزایش آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم می‌شود‏‎.

‎وی استفاده از نیروهای نخبه را از دیگر اولویت‌های دستگاه قضایی دانست و ضمن تاکید بر لزوم برخورد مناسب قضات با مردم گفت: هیچگونه برخورد نامناسب با مردم توجیه پذیر نیست،لذا باید تلاش شود که قضات و کارکنان دستگاه فقط همواره با اخلاق نیکو با مردم برخورد کنند و بر مبنای آموزه‌های دینی و اسلامی به نحوی رفتار کنند که از مدار عدالت خارج نشوند‏‎.

نسخه مناسب چاپ